moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wstydzę się za „patriotów”

Warszawa, która tyle wycierpiała, znowu obrywa. Tym razem tak zwani narodowcy, którzy uważają się za patriotów, niszczą ją w dniu polskiego święta. Co ich skłania do rzucania kamieniami w stolicę? – pyta Naval.

Kilka tygodni temu byłem na spotkaniu z generałem Januszem Brochwiczem-Lewińskim, ps. „Gryf", legendarnym dowódcą obrony Pałacyku Michla na warszawskiej Woli. Rozmawialiśmy o jego bohaterskich czynach i poświęceniu, które jego pokolenie ofiarowało Polsce. Byli gotowi ginąć, byśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju. Nie wiem, czy go jeszcze odwiedzę. Nie śmiałbym mu spojrzeć w oczy, bo mam za sobą pokolenie, które żyje w wolnej Polsce i nie musi walczyć ze śmiertelnym wrogiem, więc... obrzuca brukiem i przekleństwami polską policję i obywateli, którzy mają inne niż oni przekonania. A co najgorsze, niszczy Warszawę, własnoręcznie wyrywając bruk i łamiąc drzewa.

Co skłania ich do rzucania kamieniami w Polskę i demolowania własnej stolicy? Mogę zrozumieć Niemców i Rosjan, którzy w trakcie wojen wyniszczali nasze miasta, ale nie mam zrozumienia dla rodaków, którzy robią to własnemu krajowi. Warszawa, która tyle wycierpiała, a każdy jej skwer jest mogiłą, patrzy na to, jak tak zwani narodowcy, zapewne uważający się za patriotów, depczą groby pokoleń. Upokarzają Warszawę po raz kolejny, niszczą to co tak ciężko wywalczyli „Grot” i jego towarzysze.

Kilka lat spędziłem na wojnie, walczyłem z terroryzmem, dumnie nosząc Orła na piersi. Dziś muszę odpisywać na maile przyjaciół z zagranicy, którzy pytają mnie: „co się u was dzieje?”. Wstydzę się odpowiadać. Wstydzę się za tych, którzy są dzisiejszymi „szmalcownikami”. Jak nazwać ich inaczej, gdy opluwają Orła na mundurach polskiej policji?

REKLAMA

W USA podczas Święta Niepodległości jest kolorowo i przyjaźnie. W Polsce pali się tęczę i zamiast jednoczenia się, mamy bójki. Tak wiem, Ameryka jest bardzo daleko. Ale żyje tam zlepek ras, kultur i orientacji, i łatwiej jest się im dogadać niż nam – jednemu narodowi.

Naval
służył w GROM-ie przez czternaście lat. Połowę tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych.

dodaj komentarz

komentarze

~MK
1450899060
Dzisiaj dopiero przeczytałem Pana tekst na portalu polska-zbrojna.pl z 2013 odnoszący się do wydarzeń z 11 listopada. Domniemuję, że niestety nie był Pan osobiście na Marszu, tylko zna sytuację z relacji telewizyjnych. W tym roku(2015) największe telewizje manipulowały liczbą uczestników do tego stopnia, że w pewnym momencie podawały liczby w granicach 15tys. osób. Jednostronne relacje pokazujące tylko malutki wycinek tego pięknego wydarzenia gdzie idzie cały przekrój polskiego społeczeństwa. Owszem są czarne owce w tłumie, niestety. Nie da się ukryć ale nieporównywalnie więcej idzie po prosty zwykłych Polaków, całych rodzin, osób starszych. Jeśli chodzi o Policje i Orła. Oni sami dawno już zhańbili policyjnego Orła. W tym roku wystarczyło, że policja nie mieszała się w Marsz a nic złego się nie działo. Uczestniczę w tym wydarzeniu od 5 lat i za każdym razem punktem zapalnym były jednostki Policji które, czekały na nas jak na jakiś przestępców spisując już w drodze, przeszukując samochody, poniżając. Nie raz widziałem z jaką satysfakcją na twarzach spychają nas tarczami i gazują. Zdarzyło się, że nie zdążyliśmy ruszyć a oni już nas zablokowali. Według mnie wniosek nasuwa się jeden. Tak jak napisałem w tym roku nie było w pobliżu trasy Policji i wszystko odbywało się godnie a przekrój uczestników nie zmienił się tak bardzo. Rozumiem, że mógł być Pan zdegustowany tym co się działo, ale proszę spojrzeć na tą sytuacje szerzej. Pozdrawiam
3B-30-C4-96
~scooby
1384698000
~Bernardo -,zmarli nie głosują...
DB-A6-73-01
~Bernardo
1384597740
A mi jest, proszę Pana, wstyd, że "zarząd" Warszawy ma pieniądze na prowokacyjne instalacje ze sztucznych kwiatków, a nie ma na renowację grobów polskich zołnierzy z września '39 (http://naszeblogi.pl/42277-hanba-granda-wstyd). Proszę się zastanowić co Pan pisze...
37-DB-98-DB
~Polak
1384553460
Naval, szanuję Cię i jednocześnie proszę, nie oceniaj tłumów ludzi przez pryzmat malutkiej garstki. Dokładnie znając przebieg poprzednich marszów i filmiki ukazujące prowokacje policyjne i lewicowe można mieć naprawdę duże wątpliwości ilu z tych robiących burdę było z środowisk kibicowskich/patriotycznych. Tęcza płoneła chyba z 4 razy, jakoś wcześniej nie było to nagłaśniane w mediach. Wstydzisz się pisać znajomym co się dzieje u nas na tym marszu? Chyba nie widziałeś żadnych filmików na yt... Naprawdę nie rozumiem Twojego włączania się w tą nagonke której przewodzi michnik...
FD-59-23-C3
~WJD
1384467600
Patriotów wstydzić się nie należy nigdy. Z kolei katujących normalnych ludzi czy wszczynających rozróby i demolkę zamaskowanych nieznanych sprawców, którzy - gdy się ich zdemaskuje - okazują się być zatrudnionymi w policji tajniakami, nie należy nazywać patriotami. Głowa służy do myślenia, a nie tylko do noszenia nakrycia głowy i salutowania. Hasło "Bóg Honor Ojczyzna" jest nadal aktualne. Czy się to Szanownemu Panu podoba, czy nie.
B3-65-41-88
~opus
1384446240
Naval, a byłeś na tym marszu? Czy tylko widziałeś to co media publiczne pokazywały?
25-1D-88-70
~Stryj
1384433820
na 100tyś osób, może kilkaset robiło zadymy. Reszta przeszła spokojnie. I to Ci 'tak zwani narodowcy', złożyli kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego. Czemu nikt nie skupia się na tych 99 tysiącach?!
64-4A-22-0A

Komitet Wojskowy NATO o pandemii
 
„Harpun” do walki
Transportery płyną na drugi brzeg
Trzeba rozbić to więzienie!
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Na misjach święta inne niż zwykle
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Amerykanie odmładzają F-16
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Mercedes nie tylko do holowania
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Obradowała Rada Gabinetowa
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Terytorialsi nie stracą dodatku
Głos (z) płonącej Warszawy
MON nie wycofuje się z MSPO
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Morskie początki „Anakondy”
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
„Ratownik” od nowa
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Widzieć i nie być widzianym
Co z tegorocznym MSPO?
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Online z mistrzami sportu
„Anakonda” rusza na poligony
Polskie porty bardziej otwarte
NATO walczy z koronawirusem
Specjalsi świętują
Nowy wiceminister w MON
Białe noce podhalańczyków
Sukcesy sportowców w mundurach
F-16 kończą misję w Estonii
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Na wakacje z WOT
Prawdziwi wojownicy
Agent w generalskich szlifach
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Święto żołnierzy służących na misjach
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
„Spartan” znów na Mazurach
Koniec kijowskiego snu
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Ćwiczenia z torpedą
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO