moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wybory podoficera roku w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

W koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych 20 listopada przeprowadzone zostały wybory najlepszego podoficera. Do rywalizacji o to miano stanęli podoficerowie wybrani z grona ponad 170 żołnierzy CS SP. Komisja Kwalifikacyjna spośród zgłoszonych kandydatur dokonała wyboru i do finału stanęło czterech wyjątkowych podoficerów.


Zgodnie z „Regulaminem wyboru Podoficera Roku w Siłach Powietrznych” kandydaci musieli spełniać określone kryteria. Żołnierze ci wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i profesjonalizmem oraz osiągają dobre i bardzo dobre wyniki z kontroli, egzaminów, ćwiczeń, szkoleń i strzelań. Istotnym kryterium wyboru jest kierowanie się przez kandydata zasadami godności i honoru żołnierza polskiego. Jak wielkim honorem jest noszenie munduru oraz do jakich postaw przywilej noszenia munduru zobowiązuje dla naszych podoficerów jest sprawą oczywistą.

Kandydatami do miana Podoficera Roku 2013 zostali: chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk – dowódca stacji-instruktor w dywizjonie zabezpieczenia, chorąży Tomasz Składowski – podoficer specjalista Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu, młodszy chorąży Norbert Górny – instruktor Cyklu Sprzętu Obrony Przeciwlotniczej, młodszy chorąży Marcin Dorsz – kierownik kancelarii.

W obecności zastępcy komendanta Centrum podpułkownika Włodzimierza Pigonia pomocnik komendanta do spraw podoficerów starszy chorąży sztabowy Wojciech Dończyk dokonał prezentacji sylwetek wszystkich kandydatów uczestniczących w tegorocznej rywalizacji. Każdy z uczestniczących w spotkaniu podoficerów Centrum oddał swój głos do urny.

Po komisyjnym podliczeniu oddanych głosów przewodniczący Komisji Skrutacyjnej przedstawił wynik. Podoficerem Roku 2013 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych został chor. szt. Sławomir Benedysiuk.

– Takie chwile napawają mnie satysfakcją. Mając takich wspaniałych żołnierzy, można być dumny z tego, że jesteście w naszych szeregach – po wyborach powiedział pułkownik Włodzimierz Pigoń.

*****
Chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk służbę wojskową pełni od 1985 roku. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. Jest obowiązkowy, zdyscyplinowany oraz dyspozycyjny. Z powierzonych obowiązków służbowych zawsze wywiązuje się bardzo dobrze, a stawiane zadania wykonuje sumiennie i terminowo. Posiada wysokie umiejętności organizacyjne oraz zdolność podejmowania właściwych decyzji w rozwiązywaniu wymagających zadań. Posiadając rzadką umiejętność przekazywania swojej imponującej wiedzy technicznej i specjalistycznej chętnie udziela kolegom pomocy. Czyni to w sposób prosty i interesujący, co sprzyja podnoszeniu kwalifikacji osób z nim współpracujących, jak i kształtowaniu dobrej atmosfery w pracy. W działalności służbowej nieocenione są prezentowane przez pana chorążego umiejętności analitycznego myślenia i stosowania odpowiednich narzędzi do rozwiązania stawianych przed nim zadań.

Pan chorąży Benedysiuk jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie przeciwlotniczego zestawu rakietowego NEWA SC. W strzelaniach bojowych realizuje zadania oficera naprowadzania oraz operatora stacji naprowadzania kierowanych pocisków rakietowych ziemia-powietrze.
Jest żołnierzem o wysokiej kulturze osobistej; jest odpowiedzialny, spokojny i opanowany. Wobec przełożonych i podwładnych lojalny, uczciwy i taktowny. Jest pasjonatem historii, interesuje się elektroniką i fotografowaniem. Pan chorąży Benedysiuk jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów.

Tekst: kpt. Jarosław Barczewski

REKLAMA

red. PZ

autor zdjęć: archiwum CS SP

dodaj komentarz

komentarze


Brawurowe zagony motorowe
 
Polskie porty bardziej otwarte
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Wojsko przeciw wirusowi
Krwawy Wołyń
F-16 kończą misję w Estonii
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Ochotnicy na ratunek
Prezydent Duda jedzie do USA
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Operator GROM, czyli żołnierz do zadań specjalnych
Emisariusz heroiczny
Mały Katyń pod Augustowem
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Rakiety z Mesko w F-35
Ułańska szarża
Oficer jak biała karta...
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
„Defender” – pracowity poligon saperów
Żołnierze w sztafecie pomocy
Na misjach święta inne niż zwykle
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Andrzej Duda ponownie wybrany prezydentem RP
Kolejne Groty dla wojska
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Laserowa artyleria US Army
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Weterani znów staną na macie
Dogrywka „Defendera”
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
PGZ będzie obecna na MSPO
Szkolenie wodne podhalańczyków
Wojsko ma ofertę dla cywili
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Kraby w Bolesławcu
Amerykanie odmładzają F-16
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Online z mistrzami sportu
Więcej celowników z PCO dla wojska
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Odznaka dla ratowników pola walki
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO