moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Obowiązuje nas żołnierska przysięga

Święto Wojska Polskiego upamiętnia jedno z największych zwycięstw oręża polskiego. W rocznicę Bitwy Warszawskiej wspominamy heroizm sierpnia 1920 roku. To wspomnienie pozostaje niezmiennie wzorem poświęcenia i odwagi. Jest również źródłem głębokich patriotycznych treści oraz inspiracji dla współczesnych żołnierzy. Historia naszej Ojczyzny naznaczona jest czynem niepodległościowym. Przywołanie wysiłku zbrojnego bohaterskich poprzedników utwierdza nas w przekonaniu, że troska o bezpieczeństwo państwa wyznacza sens żołnierskiej służby. Wierność i oddanie sprawie Rzeczypospolitej, powinny stanowić stałe i niezbywalne wartości dla wszystkich Polaków. Wyrazem szacunku dla najwyższych cnót jest mundur i rota przysięgi wojskowej – pisze gen. Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Wspominając 94. rocznicę wydarzeń pamiętnego sierpnia, kieruję wyrazy uznania pod adresem tych, którzy polski mundur wojskowy noszą na co dzień, dokumentując tym samym przywiązanie do patriotycznych tradycji dobrą służbą. Wyraża się ona codzienną, ciężką pracą na rzecz skutecznej i efektywnej realizacji zadań. Opiera się na dążeniu do podnoszenia poziomu kwalifikacji, determinacji i konsekwencji w działaniu. Dynamicznie zmieniające się środowisko bezpieczeństwa jednoznacznie wskazuje, że wysiłek na rzecz umacniania potencjału obronnego Polski jest ważny i potrzebny.

Drodzy Żołnierze, Dziękuję za Wasze zaangażowanie, wysiłek oraz oddanie służbie. Życzę wytrwałości i kolejnych sukcesów.

Słowa podziękowania przekazuję wszystkim żołnierzom podejmującym nowe wyzwania, w koszarach i na poligonach w kraju, jak również poza jego granicami: w sojuszniczych dowództwach, sztabach i instytucjach. To głównie dzięki Wam Wojsko Polskie może harmonijnie dostosowywać się do zmieniających się potrzeb obronnych państwa. Dzięki Waszym wysiłkom Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej mogą także sprostać międzynarodowym zobowiązaniom i standardom oraz wzmacniać sojusznicze więzi.

Troska o bezpieczeństwo państwa wykracza dziś poza tradycyjnie rozumiane granice. Musimy być gotowi do wypełnienia treści żołnierskiej przysięgi złożonej Rzeczypospolitej Polskiej, również daleko od naszych domów oraz bliskich. Wydarzenia współczesnej historii przypominają, że o pokój oraz bezpieczeństwo należy walczyć solidarnie. W imię wspólnoty wartości niesiemy pomoc ludziom dotkniętym kataklizmem wojen i konfliktów w różnych zakątkach świata.

Polscy żołnierze w Afganistanie, na Bałkanach, w Mali oraz Republice Środkowoafrykańskiej, czynem i odwagą zaświadczają o obowiązku obrony prawa oraz demokracji. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Życzę powrotu do kraju w pełnym zdrowiu, jak też zadowoleniu z realizacji zadań.

Czcimy dziś również pamięć żołnierzy, którzy poświęcili Polsce wartość najwyższą, własne życie. Z szacunkiem chylimy czoła przed każdym z Nich.

Żołnierskie podziękowanie kieruję do weteranów oraz kombatantów. Reprezentujecie pokolenie, które w obronie Rzeczypospolitej nie szczędziło własnej krwi. Doceniamy Wasz trud i poświęcenie. Jesteście Państwo przykładem dla młodego pokolenia Polaków, jak godnie i pięknie służyć Ojczyźnie.

Rezerwistom oraz pracownikom wojska, którzy z oddaniem, sumiennie wspierają nasze wysiłki życzę satysfakcji z pracy i służby, a także dalszych sukcesów w wypełnianiu odpowiedzialnych obowiązków.

Wszystkim żołnierzom oraz rodzinom wojskowym życzę zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

REKLAMA

gen. Mieczysław Gocuł
szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

dodaj komentarz

komentarze


Na wakacje z WOT
 
Widzieć i nie być widzianym
MON nie wycofuje się z MSPO
„Ratownik” od nowa
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Polskie porty bardziej otwarte
Sukcesy sportowców w mundurach
Morskie początki „Anakondy”
„Harpun” do walki
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
„Anakonda” rusza na poligony
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Agent w generalskich szlifach
Trzeba rozbić to więzienie!
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Święto żołnierzy służących na misjach
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Koniec kijowskiego snu
Kierunek: Drawsko Pomorskie
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Obradowała Rada Gabinetowa
Terytorialsi nie stracą dodatku
Amerykanie odmładzają F-16
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Specjalsi świętują
Ćwiczenia z torpedą
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Transportery płyną na drugi brzeg
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Białe noce podhalańczyków
Nowy wiceminister w MON
Mercedes nie tylko do holowania
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
F-16 kończą misję w Estonii
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Głos (z) płonącej Warszawy
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Prawdziwi wojownicy
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Co z tegorocznym MSPO?
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
NATO walczy z koronawirusem
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Online z mistrzami sportu
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
„Spartan” znów na Mazurach
Wojsko przeciw wirusowi
Na misjach święta inne niż zwykle
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO