moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szkolenie poligonowe batalionu logistycznego

Po kilku miesiącach działalności szkoleniowej z wykonywania zadań na stanowiskach funkcyjnych przyszedł czas na wyższy poziom tego procesu tj. szkolenie poligonowe żołnierzy batalionu logistycznego.


Od 22 września do 3 października logistycy doskonalili wykonywanie zadań związanych przede wszystkim z wyborem, zajęciem rejonów rozmieszczenia oraz rozwijaniem urządzeń logistycznych, a także przygotowaniem ich do pracy w różnych rodzajach działań taktycznych. – Szkolenie taktyczno-logistyczne żołnierzy blog realizowane było w różnych warunkach pogodowych, zarówno w dzień, jak i w nocy oraz obowiązkowo ze sprawdzeniem norm każdego plutonu. W połączeniu ze szkoleniem ogniowym oraz sprawdzeniem norm ogólnowojskowych żołnierzy dało to bardzo ciekawe połączenie i zbliżyło je do sytuacji, które mają miejsce na realnym polu walki – powiedział dowódca batalionu  podpułkownik Michał Koniarz.

Dowódcy różnych szczebli mogli ocenić swoich podwładnych pod każdym względem. Zarówno tych, których mają na co dzień, jak również żołnierzy NSR, którzy brali udział w szkoleniu. Na tę ocenę składała się znajomość rzemiosła, jakie żołnierze muszą posiadać na zajmowanym przez siebie stanowisku na realnym polu walki, jak również w zakresie odporności na trudy i niedogodności biwakowania w terenie leśnym oraz przy zwiększonej intensywności szkolenia, tj. konieczności realizacji dodatkowych zadań, jak np. całodobowa służba w pododdziale alarmowym.

Warto podkreślić, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z załadunku różnego rodzaju pojazdów na wagony w ramach transportu operacyjnego. Prowadzone były na bocznicy kolejowej Żagań-Stalag pod nadzorem przedstawiciela Wojskowej Komendy Transportu Michała Zawojskiego. – Takich zajęć nigdy nie jest za wiele – powiedział kapitan Łukasz Poprawa, dowódca kompanii zaopatrzenia (kazop). – W pododdziale mamy wiele typów i modeli sprzętu, który na duże odległości jest przewożony właśnie koleją. Ćwiczenie załadunku pozwala nam sprawdzić praktyczne umiejętności kierowców, jak i możliwości przewozu tego sprzętu głównie pod kątem jego mocowania na platformach.

Szkolenie poligonowe to nie tylko zajęcia pododdziałów batalionu, ale również intensywna praca sztabu, który w ramach centrum kierowania szkoleniem (CKSz) blog przygotowywał nie tylko dokumenty dowodzenia potrzebne do zajęć, ale równolegle prowadził działalność planistyczną już na kolejne tygodnie i miesiące funkcjonowania batalionu. – Jestem bardzo zadowolony z pracy moich podwładnych – powiedział major Adam Wasiljew, zastępca dowódcy blog. – Dzięki ich umiejętnościom i systematyczności wiele zadań realizowanych było równolegle i bez zwłoki dostarczaliśmy dowódcy batalionu wymagane wnioski, oceny i propozycje rozwiązań, co z kolei zapewniło ciągłość procesu szkolenia.

REKLAMA

Podsumowując, dowódca batalionu logistycznego powiedział: – W tym miejscu muszę pochwalić działanie plutonu dowodzenia i zabezpieczenia oraz Zespołu Ewakuacji Medycznej (ZEM). Ten pierwszy pododdział przy bardzo ograniczonym składzie osobowym i ogromnym wysiłku był w stanie zapewnić ciągłość funkcjonowania oraz właściwe usługi socjalno-bytowe CKSz. ZEM zapewnił pododdziałom batalionu nareszcie niezależne i bardzo fachowo prowadzone przez dowódcę ZEM plut. Korotyszewskiego szkolenie medyczne. Dlatego też szkolenie poligonowe batalionu logistycznego oceniam bardzo dobrze.

Źródło: 10 BKPanc

red. PZ

autor zdjęć: archiwum blog

dodaj komentarz

komentarze


Na misjach święta inne niż zwykle
 
Terytorialsi nie stracą dodatku
16 sekund Liberatora
Żołnierze w sztafecie pomocy
Brawurowe zagony motorowe
Groty z granatnikiem
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Powstaną kolejne strzelnice
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Byli specjalsi mogą wracać do służby
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Most do współpracy
Zbiegowie z innego świata
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
„Defender” – pracowity poligon saperów
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Laserowa artyleria US Army
Amerykanie odmładzają F-16
Fordy, a nie Nissany
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Informacja Prasowa
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Współzawodnictwo rozwija
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Online z mistrzami sportu
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Ofensywa Tuchaczewskiego
F-16 kończą misję w Estonii
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Polskie porty bardziej otwarte
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Ogromne zainteresowanie Soną
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Testament Polski Walczącej
Kajmany na gąsienicach
Kraby w Bolesławcu
Wojsko przeciw wirusowi
Z menażką na wakacje
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Prezydent Duda jedzie do USA
Diagilewo – ostatnia bitwa AK

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO