moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowy wymiar patriotyzmu

Ponad dwustu żołnierzy i pracowników wojska z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz jednostek podporządkowanych zostało wyróżnionych w DGRSZ podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Dowódca Generalny, gen. broni pil. Lech Majewski uhonorował generałów i admirałów odznakami pamiątkowymi dowództwa. Szefowi Inspektoratu SZ gen. broni Edwardowi Gruszce dowódca wręczył Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych RP, gen. bryg. pil. Mirosławowi Jemielniakowi – Gwiazdę Załóg Lotniczych. Innych żołnierzy i pracowników dowódca generalny i jego zastępca, gen. dyw. Jerzy Michałowski, wyróżnili nadanymi przez Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej medalami Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, medalami za długoletnią służbę i za zasługi dla obronności kraju, gwiazdami Afganistanu, tytułami honorowymi Zasłużony Żołnierz RP, wojskowymi i lotniczymi Krzyżami Zasługi oraz odznakami honorowymi rodzajów sił zbrojnych.

Gen. Majewski przypomniał, że z okazji święta upamiętniającego odrodzenie polskiej państwowości wracamy myślami do lat 1918-1920, gdy wszyscy Polacy ramię w ramię służyli ojczyźnie, nie bacząc na sympatie polityczne i pochodzenie czy trudności logistyczne, wynikające z odbudowy zniszczonego wojną kraju. „W walkach o kształt granic Rzeczpospolitej udział wzięli żołnierze piechoty, kawalerii, lotnicy i marynarze, służący wcześniej w wojskach trzech państw zaborczych. Razem z nimi w szeregach odtworzonego Wojska Polskiego stanęli również emigranci i ochotnicy, a wsparło ich całe społeczeństwo. To oni wspólnie wywalczyli wolność i utrzymali ją w najtrudniejszym okresie. Po 96 latach jesteśmy im wdzięczni za odwagę, wiarę w Polskę i za to, że dziś w bezpiecznym państwie cieszymy się wolnością i demokracją”.

REKLAMA

Gen. Majewski podkreślił, że dzięki sumiennej służbie i pracy, wdrażaniu nowych i udoskonalaniu istniejących procedur, konsekwentnej modernizacji technicznej i intensywnemu szkoleniu współczesne Wojsko Polskie skutecznie i na coraz wyższym poziomie realizuje swoje zadania. „Ponad 10 miesięcy temu zainaugurowaliśmy działanie nowego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, tworząc w Dowództwie Generalnym nową jakość, opartą o ideę połączoności oraz integracji wszystkich rodzajów sił zbrojnych i wojsk. Czas, który upłynął od tego momentu pokazuje, że była to trafna decyzja i dziś łatwiej, a przy tym szybciej możemy organizować coraz bardziej skomplikowane przedsięwzięcia w wymiarze połączonym oraz wielonarodowym”, wskazał dowódca generalny.

Gen. Majewski wyraził przekonanie, że uczestnictwo we wszystkich wyjątkowo intensywnych w tym roku przedsięwzięciach szkoleniowych było okazją do sprawdzenia i podniesienia posiadanych umiejętności, do prezentacji profesjonalizmu żołnierzy, a także do pogłębiania współpracy z sojusznikami. Było również sposobnością do promocji Polski i umacniania jej pozycji międzynarodowej. „Narodowe Święto Niepodległości to okazja, by podziękować żołnierzom i pracownikom wojska Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz jednostek podporządkowanych za dowody nowoczesnego patriotyzmu”, powiedział dowódca generalny składając gratulacje wszystkim wyróżnionym żołnierzom i pracownikom DGRSZ.

Dowódcą życzył też powodzenia zawodnikom z DGRSZ, którzy liczną grupą wystartują we wtorek w stołecznym Biegu Niepodległości.

Źródło: ppłk Artur Goławski

red. PZ

autor zdjęć: płk Artur Goławski

dodaj komentarz

komentarze

~sąsiad
1415637840
KOCHAM SIŁY POWIETRZNE
80-DA-BC-1F

Kajmany na gąsienicach
 
Prezydent z wizytą w Drawsku
Terytorialsi nie stracą dodatku
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Z menażką na wakacje
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Prezydent Duda jedzie do USA
Weterani w pasiece
Ogromne zainteresowanie Soną
Laserowa artyleria US Army
Groty z granatnikiem
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Testament Polski Walczącej
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Polskie porty bardziej otwarte
Kraby w Bolesławcu
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
„Defender” – pracowity poligon saperów
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Informacja Prasowa
Online z mistrzami sportu
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Współzawodnictwo rozwija
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Fordy, a nie Nissany
16 sekund Liberatora
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Żołnierze w sztafecie pomocy
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
F-16 kończą misję w Estonii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Amerykanie odmładzają F-16
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Na misjach święta inne niż zwykle
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Ofensywa Tuchaczewskiego
Zbiegowie z innego świata
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Wojsko przeciw wirusowi
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Powstaną kolejne strzelnice
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Most do współpracy
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Na WAT o cyberbezpieczeństwie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO