moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Olimpijczyk sportowcem roku

Starszy szeregowy Marcin Horbacz, były pięcioboista i olimpijczyk, został wybrany najlepszym sportowcem reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1. Tytułem najlepszego trenera uhonorowano ppor. Krzysztofa Wróbla. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas Gali Sportu w Krośnie Odrzańskim.


Film: Jacek Szustakowski / polska-zbrojna.pl

Trzon reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1 tworzyli żołnierze z Czarnej Dywizji. Pancerniacy wraz ze sportowcami z innych jednostek (6 Brygady Powietrznodesantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 1 Pułku Saperów, 5 Pułku Chemicznego, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych oraz Komendy Poligonu Żagań i Wędrzyn) po raz czwarty z rzędu są najlepszą reprezentacją w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim. W tym roku 11 LDKPanc wraz z przyłączonymi do niej jednostkami zdobyła 111 punktów. O 18 oczek wyprzedziła reprezentację DGRSZ 2, której trzon stanowili reprezentanci 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Starszy szeregowy Marcin Horbacz – najlepszy sportowiec reprezentacji Dowództwa Generalnego RSZ 1.

Z mistrzostw WP zaliczanych do współzawodnictwa w sporcie powszechnym reprezentacja Czarnej Dywizji wygrała rywalizację w pływaniu, strzelaniu z kbk AK i pokonywaniu toru OSF. Drugie miejsca zajmowała w strzelaniu z broni pneumatycznej, siatkówce, futsalu, maratonie, biegach przełajowych i biegu patrolowym. Ponadto jej zawodnicy wywalczyli trzecią lokatę w biegach na orientację i czwartą w strzelaniu z pistoletu wojskowego. We wszystkich zawodach na szczeblu centralnym wzięło udział około 300 zawodników z reprezentacji DGRSZ 1. Zdobyli 45 medali mistrzostw WP: 19 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.

Gen. dyw. Jarosław Mika dziękuje trenerom z Wrocławia.

Podczas Gali Sportu zorganizowanej w Krośnie Odrzańskim gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gratulował sportowcom i trenerom zwycięstwa, a najlepszym wręczył nagrody. Otrzymało je 11 zawodników i trzech trenerów. – Zawsze zawieszamy wysoko poprzeczkę. Wyznaczyliśmy sobie zadanie utrzymania pierwszego miejsca we współzawodnictwie i cel został osiągnięty – podkreślił generał Mika.

Najlepsi z najlepszych

Zawodników, którzy odnieśli największe sukcesy w tym roku, wyłoniono po zliczeniu głosów oddanych przez trenerów i opiekunów wszystkich zespołów reprezentacji. Największym uznaniem cieszył się st. szer. Marcin Horbacz, były reprezentant Polski w pięcioboju nowoczesnym, olimpijczyk z Aten i Pekinu, żołnierz 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Szkoleniowcy docenili pięć złotych medali zdobytych przez niego podczas tegorocznych mistrzostw WP – czterech w pływaniu (na 50 i 100 m stylem dowolnym, w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym i zespołowo) oraz jednego zespołowo w strzelaniu z kbk AK. Starszy szeregowy Horbacz wywalczył jeszcze srebro (zespołowo w strzelaniu z broni pneumatycznej).

– Udało się wygrać, choć kandydatów do zwycięstwa w głosowaniu było wielu. Nie wszyscy z medalistów zmieścili się w czołowej dziesiątce, a przecież zawodnicy spoza niej przyczynili się także i do mojego sukcesu – podkreślił triumfator plebiscytu.

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli: 2. – szer. Wiktor Łodyga (pływanie – 23 Pułk Artylerii Bolesławiec), 3. – szer. Anna Pogorzelska (maraton, półmaraton, biegi przełajowe – 11 Batalion Dowodzenia Żagań), 4. – st. szer. Dominik Gałązka (OSF – 5 Kresowy Batalion Saperów Krosno Odrzańskie), 5. – st. chor. Mariusz Plesiński i kpr. Kamil Makoś (biegi przełajowe, półmaraton, maraton, bieg na orientację, bieg patrolowy – 10 BKPanc), 6. – kpr. Adam Marcinkowski (futsal, OSF – 10 BKPanc), 7. – ppor. Krzysztof Wróbel (pływanie – 10 BKPanc), 8. – szer. Krzysztof Szymanowski (biegi przełajowe – 4 Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk), 9. – szer. Szymon Krawczyk (biegi przełajowe – 4 pplot), 10. – ppor. Agata Niemyjska (pływanie, bieg na orientację, biegi przełajowe – 6 Brygada Powietrznodesantowa).

Trenerzy nagrodzeni

Wśród trenerów plebiscyt wygrał ppor. Krzysztof Wróbel, który znakomicie przygotował zespół pływaków, a i sam wniósł wkład do triumfu w klasyfikacji zespołowej mistrzostw WP w pływaniu. Jego podopieczni wywalczyli osiem złotych medali oraz po dwa srebrne i brązowe. – Jestem dumny z wyróżnienia. Zmiana regulaminu mistrzostw WP zmusiła mnie do tego, że i ja poddałem się ostremu reżimowi treningowemu, aby zdobywać dla reprezentacji punkty w stylu klasycznym – mówi ppor. Krzysztof Wróbel z 10 BKPanc. W mistrzostwach WP zdobył trzy złote medale: na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym i w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. – Aby wygrać, musiałem zbliżyć się do swoich rekordów życiowych sprzed kilkunastu lat – podkreśla trener roku.

Wśród trenerów plebiscyt wygrał ppor. Krzysztof Wróbel (pierwszy z lewej).

Drugie miejsce zajął chor. Bogusław Paterek, instruktor WF w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, który przygotowywał reprezentację walczącą o medale na torze ośrodka sprawności fizycznej. Trenowani przez niego zawodnicy zdecydowanie wygrali drużynowo i zespołowo klasyfikację mistrzostw WP, a w rywalizacji indywidualnej wywalczyli złoto i brąz.

Natomiast trzecią lokatą wyróżniono mjr. Piotra Perę z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, szkoleniowca odpowiedzialnego za sukcesy strzelców. Jego podopieczni w mistrzostwach WP zdobyli po dwa złote i srebrne medale oraz jeden brązowy.

Czwarta Gala Sportu

Czarna Dywizja swoją Galę Sportu zorganizowała po raz czwarty. Pierwsze dwie odbyły się w Świętoszowie, a trzecia w Lesznie. Tradycyjnie podczas Gali Sportu Czarnej Dywizji jest podsumowywane również współzawodnictwo sportowe na szczeblu Dywizji oraz przyłączonych do niej jednostek do drużynowej rywalizacji w centralnych zawodach. Na szczeblu DGRSZ 1/11 LDKPanc w 2014 roku wyłoniono mistrzów w 14 dyscyplinach. W punktacji zespołowej zdecydowanie zwyciężyła reprezentacja 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Pancerniacy ze Świętoszowa zgromadzili 1568 punktów. Drugie miejsce z 1307 oczkami zajęła 17 Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, trzecie – 4 Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska (1021 pkt.).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany emerytalne dla żołnierzy
 
Nowy rok akademicki w szpitalu na Szaserów
Bożeny do modyfikacji
Offset z „Wisły”
Jak upadała Warszawa
Nowy wiceminister w MON
Sosnkowski przywrócony
Silesian Life Pictures
„Hubal” – ostatni zagończyk
Nóż komandosa zdobyty
Armia Fight Night z amerykańskim akcentem
JWK i podchorążowie, czyli trening przed misją
Jubileuszowa Armia Fight Night w Lublinie
Gavia na Atlantyku
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
Klasy wojskowe po nowemu
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Spadkobiercy pamięci kleeberczyków
„Operacja Wuhan”: Kolarstwo i triatlon
Thin Blue Line
Cienka niebieska linia
Lotem przeciw bolszewikom
Rescue Like You Would in a War
„Operacja Wuhan”: Strzelectwo
Żołnierze na podium lekkoatletycznych mistrzostw
Polska nie pozostanie osamotniona
„Operacja Wuhan”: Badminton, łucznictwo, tenis
Żołnierze będą zarabiać więcej
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Kolejne Raki dla wojska
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Wypadek saperów
Nowa misja i nowy sprzęt
„Albatros” już na wodzie
„Operacja Wuhan”: Pięciobój nowoczesny i szermierka
Rusza budowa szpitala w Legionowie
Snajper walczy także z wiatrem
Żołnierze dzieciom
„Operacja Wuhan”: Pięciobój morski
Leopardem wirtualnie
Nowe odrzutowce dla pogotowia lotniczego
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
68W znaczy ratownik
Niechciany traktat
Trening medyczny przed misją
Niezwyciężeni znowu trenują
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Rozpoczynamy nową erę
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Stan poszkodowanych saperów jest poważny
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
Jani, cudem ocalony
Iranian Chess Game
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Ostatni bój wojny obronnej
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Groty i VIS-y dla armii
68W Means Lifesaver
Fort zagłady
Ostatni polski bastion

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO