moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Olimpijczyk sportowcem roku

Starszy szeregowy Marcin Horbacz, były pięcioboista i olimpijczyk, został wybrany najlepszym sportowcem reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1. Tytułem najlepszego trenera uhonorowano ppor. Krzysztofa Wróbla. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas Gali Sportu w Krośnie Odrzańskim.


Film: Jacek Szustakowski / polska-zbrojna.pl

Trzon reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1 tworzyli żołnierze z Czarnej Dywizji. Pancerniacy wraz ze sportowcami z innych jednostek (6 Brygady Powietrznodesantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 1 Pułku Saperów, 5 Pułku Chemicznego, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych oraz Komendy Poligonu Żagań i Wędrzyn) po raz czwarty z rzędu są najlepszą reprezentacją w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim. W tym roku 11 LDKPanc wraz z przyłączonymi do niej jednostkami zdobyła 111 punktów. O 18 oczek wyprzedziła reprezentację DGRSZ 2, której trzon stanowili reprezentanci 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Starszy szeregowy Marcin Horbacz – najlepszy sportowiec reprezentacji Dowództwa Generalnego RSZ 1.

Z mistrzostw WP zaliczanych do współzawodnictwa w sporcie powszechnym reprezentacja Czarnej Dywizji wygrała rywalizację w pływaniu, strzelaniu z kbk AK i pokonywaniu toru OSF. Drugie miejsca zajmowała w strzelaniu z broni pneumatycznej, siatkówce, futsalu, maratonie, biegach przełajowych i biegu patrolowym. Ponadto jej zawodnicy wywalczyli trzecią lokatę w biegach na orientację i czwartą w strzelaniu z pistoletu wojskowego. We wszystkich zawodach na szczeblu centralnym wzięło udział około 300 zawodników z reprezentacji DGRSZ 1. Zdobyli 45 medali mistrzostw WP: 19 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.

Gen. dyw. Jarosław Mika dziękuje trenerom z Wrocławia.

Podczas Gali Sportu zorganizowanej w Krośnie Odrzańskim gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gratulował sportowcom i trenerom zwycięstwa, a najlepszym wręczył nagrody. Otrzymało je 11 zawodników i trzech trenerów. – Zawsze zawieszamy wysoko poprzeczkę. Wyznaczyliśmy sobie zadanie utrzymania pierwszego miejsca we współzawodnictwie i cel został osiągnięty – podkreślił generał Mika.

REKLAMA

Najlepsi z najlepszych

Zawodników, którzy odnieśli największe sukcesy w tym roku, wyłoniono po zliczeniu głosów oddanych przez trenerów i opiekunów wszystkich zespołów reprezentacji. Największym uznaniem cieszył się st. szer. Marcin Horbacz, były reprezentant Polski w pięcioboju nowoczesnym, olimpijczyk z Aten i Pekinu, żołnierz 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Szkoleniowcy docenili pięć złotych medali zdobytych przez niego podczas tegorocznych mistrzostw WP – czterech w pływaniu (na 50 i 100 m stylem dowolnym, w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym i zespołowo) oraz jednego zespołowo w strzelaniu z kbk AK. Starszy szeregowy Horbacz wywalczył jeszcze srebro (zespołowo w strzelaniu z broni pneumatycznej).

– Udało się wygrać, choć kandydatów do zwycięstwa w głosowaniu było wielu. Nie wszyscy z medalistów zmieścili się w czołowej dziesiątce, a przecież zawodnicy spoza niej przyczynili się także i do mojego sukcesu – podkreślił triumfator plebiscytu.

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli: 2. – szer. Wiktor Łodyga (pływanie – 23 Pułk Artylerii Bolesławiec), 3. – szer. Anna Pogorzelska (maraton, półmaraton, biegi przełajowe – 11 Batalion Dowodzenia Żagań), 4. – st. szer. Dominik Gałązka (OSF – 5 Kresowy Batalion Saperów Krosno Odrzańskie), 5. – st. chor. Mariusz Plesiński i kpr. Kamil Makoś (biegi przełajowe, półmaraton, maraton, bieg na orientację, bieg patrolowy – 10 BKPanc), 6. – kpr. Adam Marcinkowski (futsal, OSF – 10 BKPanc), 7. – ppor. Krzysztof Wróbel (pływanie – 10 BKPanc), 8. – szer. Krzysztof Szymanowski (biegi przełajowe – 4 Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk), 9. – szer. Szymon Krawczyk (biegi przełajowe – 4 pplot), 10. – ppor. Agata Niemyjska (pływanie, bieg na orientację, biegi przełajowe – 6 Brygada Powietrznodesantowa).

Trenerzy nagrodzeni

Wśród trenerów plebiscyt wygrał ppor. Krzysztof Wróbel, który znakomicie przygotował zespół pływaków, a i sam wniósł wkład do triumfu w klasyfikacji zespołowej mistrzostw WP w pływaniu. Jego podopieczni wywalczyli osiem złotych medali oraz po dwa srebrne i brązowe. – Jestem dumny z wyróżnienia. Zmiana regulaminu mistrzostw WP zmusiła mnie do tego, że i ja poddałem się ostremu reżimowi treningowemu, aby zdobywać dla reprezentacji punkty w stylu klasycznym – mówi ppor. Krzysztof Wróbel z 10 BKPanc. W mistrzostwach WP zdobył trzy złote medale: na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym i w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. – Aby wygrać, musiałem zbliżyć się do swoich rekordów życiowych sprzed kilkunastu lat – podkreśla trener roku.

Wśród trenerów plebiscyt wygrał ppor. Krzysztof Wróbel (pierwszy z lewej).

Drugie miejsce zajął chor. Bogusław Paterek, instruktor WF w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, który przygotowywał reprezentację walczącą o medale na torze ośrodka sprawności fizycznej. Trenowani przez niego zawodnicy zdecydowanie wygrali drużynowo i zespołowo klasyfikację mistrzostw WP, a w rywalizacji indywidualnej wywalczyli złoto i brąz.

Natomiast trzecią lokatą wyróżniono mjr. Piotra Perę z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, szkoleniowca odpowiedzialnego za sukcesy strzelców. Jego podopieczni w mistrzostwach WP zdobyli po dwa złote i srebrne medale oraz jeden brązowy.

Czwarta Gala Sportu

Czarna Dywizja swoją Galę Sportu zorganizowała po raz czwarty. Pierwsze dwie odbyły się w Świętoszowie, a trzecia w Lesznie. Tradycyjnie podczas Gali Sportu Czarnej Dywizji jest podsumowywane również współzawodnictwo sportowe na szczeblu Dywizji oraz przyłączonych do niej jednostek do drużynowej rywalizacji w centralnych zawodach. Na szczeblu DGRSZ 1/11 LDKPanc w 2014 roku wyłoniono mistrzów w 14 dyscyplinach. W punktacji zespołowej zdecydowanie zwyciężyła reprezentacja 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Pancerniacy ze Świętoszowa zgromadzili 1568 punktów. Drugie miejsce z 1307 oczkami zajęła 17 Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, trzecie – 4 Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska (1021 pkt.).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Ochotnicy na ratunek
 
Ogromne zainteresowanie Soną
Most do współpracy
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Ułańska szarża
Powstaną kolejne strzelnice
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Odznaka dla ratowników pola walki
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Weterani znów staną na macie
Wojsko ma ofertę dla cywili
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Mały Katyń pod Augustowem
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Współzawodnictwo rozwija
Żołnierze w sztafecie pomocy
Prezydent Duda jedzie do USA
F-16 kończą misję w Estonii
Zbiegowie z innego świata
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Kolejne Groty dla wojska
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Krwawy Wołyń
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Szkolenie wodne podhalańczyków
Rakiety z Mesko w F-35
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Ofensywa Tuchaczewskiego
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
PGZ będzie obecna na MSPO
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Groty z granatnikiem
„Defender” – pracowity poligon saperów
Oficer jak biała karta...
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Laserowa artyleria US Army
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Polskie porty bardziej otwarte
16 sekund Liberatora
Online z mistrzami sportu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Na misjach święta inne niż zwykle
Kraby w Bolesławcu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Wojsko przeciw wirusowi
Brawurowe zagony motorowe
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Amerykanie odmładzają F-16
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO