moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie oficerów w 12 Dywizji Zmechanizowanej

W piątek 08 maja br. zastępca dowódcy – szef sztabu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał brygady Rajmund T. Andrzejczak pożegnał oficerów odchodzących z dowództwa Dywizji.

Wyrażając szacunek i uznanie zastępca dowódcy „dwunastki” podziękował odchodzącym żołnierzom za wzorową służbę w dowództwie Dywizji: „Szanowni Państwo! Żegnamy dzisiaj kapitana Sylwestra Brydzińskiego, który odchodzi na stanowisko szefa sekcji personalnej w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu i kapitana Artura Tarnowskiego, który odchodzi do 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów na stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu. Dziękuję Panowie za lata służby w dowództwie Dywizji. Życzę Panom licznych sukcesów w życiu osobistym i dalszej służbie na wyższych stanowiskach służbowych. Pamiętajcie, że zawsze będziecie miłymi gośćmi w murach dowództwa”.

Podczas pożegnania wykonano zdjęcia na tle sztandaru 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, a następnie odchodzący żołnierze wpisali się do księgi pamiątkowej dowództwa Dywizji. Żegnając się z kadrą i pracownikami wojska oficerowie podziękowali za bardzo intensywny okres służby w dowództwie „Lata spędzone w dowództwie Dywizji były dla nas bogatym doświadczeniem, ale przede wszystkim współpracą ze wspaniałymi ludźmi. Cieszy nas to tym bardziej, że nadal pozostajemy w strukturach 12 Dywizji, więc na pewno będziemy mieli mnóstwo okazji, aby nadal często spotykać się na drodze służbowej i prywatnej” – podsumował swoje wystąpienie kapitan Artur Tarnowski.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do wręczenia majorowi Jackowi Komorowskiemu aktu mianowania na stopień podpułkownika w związku z wyznaczeniem na stanowisko szefa Wydziału G-2 oraz kapitanowi Dariuszowi Ptakowi aktu mianowania na stopień majora w związku z wyznaczeniem na stanowisko szefa sekcji operacyjnej w Wydziale G-3.

REKLAMA

Na zakończenie licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy podziękowali żegnającym się z „dwunastką” za wspólną służbę, a także życzyli dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

***

Kapitan Sylwester Brydziński swoją żołnierską drogę rozpoczął w 1993 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Po jej ukończeniu w latach 1997 - 1999 pełnił służbę na stanowisku dowódcy plutonu w 17 Brygadzie Zmechanizowanej. W kolejnych latach do 2005 roku służył w 2 Pułku Rakiet w Choszcznie oraz 1 Brygadzie Artylerii w Węgorzewie na stanowiskach dowódcy plutonu oraz szefa sekcji w dywizjonie dowodzenia. Lata 2005 - 20011 to powrót z Węgorzewa do Choszczna i służba w 2 Pułku Artylerii na stanowiskach oficera i szefa sekcji personalno – wychowawczej oraz oficera sekcji personalnej. Kolejnym krokiem w karierze była służba w 2 Stargardzkim Batalionie Saperów na stanowisku szefa sekcji personalnej. W latach 2013 - 2015 służył w sekcji personalnej dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej. W dniu 18 maja 2015 roku obejmie stanowisko szefa sekcji personalnej o stopniu etatowym major w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

Kapitan Sylwester Brydziński został odznaczony srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Kapitan Artur Tarnowski swoją żołnierską drogę rozpoczął w 1994 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w latach 1998 - 2001 pełnił służbę na stanowiskach dowódcy plutonu i dowódcy kompanii w 19 Batalionie Saperów w Lęborku. W 2001 - 2011 służył w 2 Stargardzkim Batalionie Saperów na stanowiskach: oficera sekcji operacyjnej, dowódcy kompanii oraz szefa sekcji operacyjnej. W latach 2012 - 2015 służył w dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku oficera sekcji operacyjnej. W dniu 18 maja 2015 roku obejmie stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu 2 Batalionu Saperów o stopniu etatowym major.

Kapitan Artur Tarnowski został odznaczony brązowym i srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.


Źródło: por. Błażej Łukaszewski/12DZ

red. PZ

autor zdjęć: por. Błażej Łukaszewski/12DZ

dodaj komentarz

komentarze


Prąd od wojska dla szpitala tymczasowego we Wrocławiu
 
„Orca” na Atlantyku
Uwaga, lot kontrolowany
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Start w nieznane
Dominatorzy biegów na orientację
Polowe fortyfikacje
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
Amerykanie odmładzają F-16
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Komisje sejmowe o umowie z USA
Żołnierze – gdzie i komu pomagają podczas epidemii
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Ukraiński kurs na Zachód
A17 – następcy Kobbenów?
Święto sportowców w mundurach
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Kolejny dzień walki z pandemią
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Żołnierze pomagają w domu dziecka
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Walka z COVID-19 trwa
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Obrady ministrów obrony NATO
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
EkstraKLASA dla uczniów
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
Sąd nad systemem
Kolejne wozy Aero trafiły do spadochroniarzy
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
Poznań z dowództwem amerykańskiego korpusu
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
Stał prosto, o łaskę nie prosił
Gepardy już na Mazurach
By nie zostawić bohaterów w potrzebie
Tymczasowy szpital na Okęciu szuka pracowników
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
„Sonderfahndungsbuch Polen” – lista śmierci
Wymagający sprawdzian podoficerów
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
F-16 kończą misję w Estonii
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
NATO broni cyberprzestrzeni
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Laserowa artyleria US Army
Świąteczne prezenty od AMW
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
Płk Korpowski pokieruje Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Anna Leska – niezwykły pilot w burzliwych czasach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO