moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Strzelali rezerwiści

24 września na obiektach szkoleniowych 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej odbyły się XIV Centralne Zawody Sportowo-Obronne Żołnierzy Rezerwy członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Zawody te zostały poprzedzone zawodami na szczeblu regionalnym i wojewódzkim, w których udział wzięło prawie 2 000 członków Związku oraz zaproszonych gości. Do zawodów centralnych zgłosiło się 21 trzyosobowych zespołów reprezentujących 13 zarządów wojewódzkich oraz 8 zarządów rejonowych. Ponadto w zawodach uczestniczyły, jako zaproszeni goście, 2 zespoły Państwowej Straży Wojskowej Pożarnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz 2 zespoły Sekcji Wojskowej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa przy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. 

Uczestnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: strzelanie z karabinka Beryl, strzelanie z pistoletu wojskowego oraz rzut granatem na celność, w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. Zawody stały na wysokim poziomie. W strzelaniu z pistoletu wojskowego 27 zawodników osiągnęło wynik 90 i więcej punktów, a 40 powyżej 80 punktów. W strzelaniu z karabinka Beryl 17 zawodników wystrzelało powyżej 90 punktów, a 44 powyżej 80. Najlepiej strzelali: z karabinka Beryl – ppor. Krzysztof Bażański (98/100 pkt.), z pistoletu wojskowego sierż. sztab. Roman Czarniak (97/100 pkt.). Granatem najcelniej rzucał kpr. Tomasz Giżewski (45/45 pkt.).

Tradycyjnie zacięta rywalizacja o zwycięstwo toczyła się między reprezentacjami Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego (Zielona Góra) i Wielkopolskiego Zarządu Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego (Poznań).Bezkonkurencyjnym okazał się zespół Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego w składzie: ppor. Krzysztof Bażański, kpt. Krzysztof Kulig i st. chor. szt. Zbigniew Milczarek, który w konkurencjach zespołowych i indywidualnych zdobył łącznie 9 pucharów, w tym za I miejsce zespołowo w trójboju wojskowym, I miejsce indywidualnie i zespołowo w strzelaniu z karabinka Beryl oraz I miejsce w rzucie granatem na celność.

Drugie miejsce pod względem liczby zdobytych pucharów zajął zespół Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego, którego zawodnicy (kpr. Tomasz Giżewski, sierż. sztab. Roman Czarniak, kpr. Michał Maciejewski) tryumfowali w 3 konkurencjach indywidualnych oraz zajęli drugie i jedno trzecie miejsce zespołowo oraz jedno drugie miejsce indywidualnie.
Niespodzianką były wyniki zespołu Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego w Krakowie (szer. Krzysztof Hatny, st. sierż. Jerzy Kowar, st. szer. Adam Krupa) . Jego zawodnicy zajęli jedno pierwsze, jedno drugie i jedno trzecie miejsce zespołowo oraz jedno drugie miejsce indywidualnie.

Po raz pierwszy w historii zawodów na podium zwycięzców wkroczył zespół z Sekcji Wojskowej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa przy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, który zajął 3 miejsce zespołowo w strzelaniu z karabinka Beryl.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że najlepszymi w trójboju wojskowym były kolejno zespoły: Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego, Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego oraz Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego.
W klasyfikacji indywidualnej w trójboju najlepiej strzelali i rzucali: kpr. Tomasz Giżewski (Poznań), ppor. Krzysztof Bażański oraz st.chor. sztab. Zbigniew Milczarek (obaj Zielona Góra).

Zawody przeprowadzono przy finansowym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. Patronat medialny sprawowały Polska Zbrojna oraz Głos Weterana i Rezerwisty.

Zawody sportowo obronne to praktyczny wkład Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w utrzymywanie przez żołnierzy rezerwy umiejętności przydatnych dla obronności kraju oraz praktyczna realizacja deklaracji złożonej w ramach Społecznej Inicjatywy Proobronnej.

Źródło: płk Henryk Budzyński/ZŻWP

REKLAMA

red. PZ

autor zdjęć: ZŻWP

dodaj komentarz

komentarze


Ułańska szarża
 
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
F-16 kończą misję w Estonii
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Polskie porty bardziej otwarte
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Krwawy Wołyń
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki
Weterani znów staną na macie
Operator GROM, czyli żołnierz do zadań specjalnych
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Na misjach święta inne niż zwykle
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Laserowa artyleria US Army
Żołnierze w sztafecie pomocy
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Oficer jak biała karta...
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Prezydent Duda jedzie do USA
Szkolenie wodne podhalańczyków
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Kraby w Bolesławcu
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Andrzej Duda ponownie wybrany prezydentem RP
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Polsko-amerykańska współpraca
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Amerykanie odmładzają F-16
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Wojsko ma ofertę dla cywili
Kolejne Groty dla wojska
Więcej celowników z PCO dla wojska
Think tank z siedzibą w Rembertowie
Rakiety z Mesko w F-35
Emisariusz heroiczny
Wojsko przeciw wirusowi
Online z mistrzami sportu
Strzelnice dla terytorialsów
Odznaka dla ratowników pola walki
Dogrywka „Defendera”
Mały Katyń pod Augustowem
„Defender” – pracowity poligon saperów
PGZ będzie obecna na MSPO
Ochotnicy na ratunek
Więcej osób będzie mogło wstąpić do wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO