moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trzy punkty Twardego, zero Kawalerii

Drużyna Twardego Świętoszów przełamała złą passę. Po dwóch z rzędu porażkach odniosła drugie zwycięstwo. Wojskowi wygrali u siebie 2:0 z Łużycami Lubań. Świętoszowianie awansowali na pozycję wicelidera jeleniogórskiej klasy okręgowej. Natomiast zespół Kawalerii Tomaszów Mazowiecki przegrał na wyjeździe 0:1 z GUKS Gorzkowice.

Kilkanaście godzin przed rozpoczęciem pojedynku w 12. kolejce z Łużycami Lubań piłkarze Twardego wrócili z Mrzeżyna, gdzie – reprezentując 10 Brygadę Kawalerii Pancernej – triumfowali w Mistrzostwach Polski Formacji Mundurowych w Futsalu. Turniej mistrzowski w piłce halowej jednak nie przeszkodził kawalerzystom w rozgrywkach ligowych. Świętoszowianie na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pewnie wywalczyli trzy punkty i, podobnie jak w poprzednim meczu w Pieńsku, kropkę nad „i” postawili niezawodni bracia Łojkowie. W 38. minucie gola strzelił kpr. Dariusz Łojko, a w 60. minucie na listę strzelców wpisał się st. szer. Marcin Łojko.

– Goście mają szczęście, że nie wywieźli ze Świętoszowa większego „bagażu” bramek. Niestety, kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola nie udało nam się wykorzystać. Cieszymy się z awansu na pozycję wicelidera – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego. – Rundę jesienną udanie zakończyła też nasza drużyna młodzieżowa. Chłopcy, z którymi wiążemy duże nadzieje, w ostatnim meczu wygrali 10:1 i kończą tę rundę na pozycji lidera – dodaje prezes.

W 13. kolejce – 7 listopada – świętoszowianie grać będą z Olimpią w Jędrzychowicach. Najbliższy rywal Twardego zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Drużyna z Jędrzychowic w tym sezonie awansowała do klasy okręgowej i nieźle sobie radzi w rozgrywkach. Twardy ostatnio grał z Olimpią w „okręgówce” w sezonie 2007/2008. Oba mecze wygrali wojskowi 2:1. Prezes Bolecki zapowiada, że w Jędrzychowicach drużyna Twardego wreszcie wystąpi w najsilniejszym składzie.

Druga wojskowa drużyna – tomaszowskiej Kawalerii – ambitnie walczy o wydostanie się z przedostatniej pozycji w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej. Niestety, w 11. kolejce wojskowi przegrali kolejny mecz i z sześcioma punktami nadal zajmują drugie miejsce od końca. – W tej rundzie jest jeszcze sześć punktów do zdobycia. Nie składamy broni, będziemy walczyć do końca – zapowiada st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. W Gorzkowicach, w pojedynku z jedenastką Gminno-Uczniowskiego Klubu Sportowego, wcale nie było widać, że o punkty walczy druga drużyna w tabeli z drugą od końca. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla gospodarzy w 11. minucie Hubert Tokarski. Tomaszowianie stworzyli kilka wybornych okazji do pokonania bramkarza GUKS, jednak nie zmusili go do wyjęcia piłki z siatki.

W 12. kolejce (31 października) Kawaleria podejmować będzie na stadionie tomaszowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jedenastkę Ludowego Klubu Sportowego Lubochnia. Najbliższy rywal zajmuje piątą lokatę w tabeli. Ostatnio wojskowi grali z LKS Lubochnia w „okręgówce” w sezonie 2013/2014. Mecze zakończyły się remisami 2:2 i 1:1.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Zmarł trzeci z rannych saperów
 
„Operacja Wuhan”: Lekka atletyka
68W Means Lifesaver
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Rapują zapraszając do WOT
Wabik z WAT-u
„Operacja Wuhan”: Pływanie
Wsparcie dla saperów
Lotem przeciw bolszewikom
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
W Wuhan zapłonął olimpijski znicz
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
Włochy też chcą Tempesta
Iranian Chess Game
Kolejne Raki dla wojska
15 medali Polaków na wojskowych igrzyskach
Najważniejsze jest dla mnie Piedimonte
Klasy wojskowe po nowemu
Nowa misja i nowy sprzęt
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
„Albatros” już na wodzie
Raki strzelały na Bałkanach
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Wyjątkowa operacja minerów
Wojskowe szkolenie dla studentów
Biało-czerwoni awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji medalowej
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
Warto czytać Matuszewskiego
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Gavia na Atlantyku
68W znaczy ratownik
Rescue Like You Would in a War
Thin Blue Line
Nowy wiceminister w MON
Osa na patrole
Polacy zdobyli już 35 medali, w tym cztery złote
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Cienka niebieska linia
Rozmowy z diabłem
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Trening medyczny przed misją
LITPOLUKRBRIG na Rapid Trident
Wierny Polsce
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Na strzelnicy w szczytnym celu
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Zapomniany żołnierz Niepodległej
Elektroniczna szkoła jazdy
W drodze po zwycięstwo
Niechciany traktat
Rozpoczynamy nową erę
Maraton po bieszczadzkich szlakach
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO