Ósma porażka Kawalerii

Po raz drugi z rzędu drużyna tomaszowskiej Kawalerii traci trzy punkty przegrywając spotkanie 0:1. W 12. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej wojskowi spotkali się w derbach powiatu z zespołem Ludowego Klubu Sportowego Lubochnia. Goście zwycięskiego gola strzelili w 77. minucie. Kawaleria w rundzie jesiennej przegrała osiem meczów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Na stadionie tomaszowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wojskowi po raz pierszy od pięciu lat przegrali w derbach powiatu z drużyną z Lubochni. We wrześniu 2010 roku, w rozgrywkach klasy A, Kawaleria uległa u siebie gościom 1:4. Kolejne pięć derbowych spotkań zakończyło się remisami. Dzisiaj gola na wagę trzech punktów strzelił dla drużyny z Lubochni Kamil Seliga. Dzięki zwycięstwu rywale tomaszowian utrzymali piątą pozycję w tabeli.

Pół minuty przed stratą gola bliscy zdobycia bramki byli tomaszowianie. Wojskowi stworzyli groźną sytuację pod bramką gości po rzucie wolnym egzekwowanym z kilku metrów od narożnika boiska. Od utraty gola jedenastkę z Lubochni uratował jej bramkarz, który wybił piłkę zmierzającą do siatki niespełna pół metra przed linią bramkową. Po tej akcji goście wyprowadzili skuteczną kontrę. Kamil Seliga znalazł się „sam na sam” z bramkarzem Kawalerii mł. chor. Edwardem Adamczykiem i nie zmarnował doskonałej okazji do wpisania się na listę strzelców. Poza okazją z 77. minuty tomaszowianie stworzyli jeszcze jedną wyborną sytuację bramkową – w pierwszej połowie bramkarza gości mógł pokonać 16-letni Michał Hajdera.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

– Nie możemy przełamac fatalnej passy. Mogliśmy jako pierwsi strzelić gola i pewnie wtedy ten mecz ułożyłby się inaczej. Tymczasem ponownie przegrywamy różnicą jednej bramki – mówi st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. – To przykre, że zajmujemy przedostatnią pozycję w tabeli. Nie zasługujemy na nią, ale piłka jest okrutna i niewykorzystane sytuacje się mszczą – dodaje prezes i chwali kapitana drużyny młodzieżowej 16-letniego Michała Hajdera, który dzisiaj z powodu kontuzji drugiego młodzieżowca przewidzianego do gry o punkty z LKS Lubochnia musiał po raz pierwszy zagrać pełne 90 minut w drużynie seniorów. – Michaś jest przygotowany fizycznie do gry w pierwszej drużynie. Dzisiaj to potwierdził i myślę, że w rundzie wiosennej będzie już grał w seniorach – przyznaje chorąży.

W 13. kolejce (8 listopada), na zakończenie rundy jesiennej, Kawaleria grać będzie w Drzewicy z jedenastką Gerlacha. Najbliższy rywal wojskowych w dwunastu meczach zdobył 17 punktów i zajmuje ósmą pozycję w tabeli. Ostatnio wojskowi grali z drużyną z Drzewicy w sezonie 2013/14. Na wyjeździe tomaszowianie przegrali 2:5, a u siebie zremisowali 1:1.