moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polscy lotnicy mistrzami NATO

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła męska reprezentacja polskich lotników w mistrzostwach sportowych Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO. Drugą lokatę zajęli Amerykanie. Najwyższą notę w klasyfikacji generalnej Polakom zapewniła wygrana w ostatnim turnieju mistrzostw – w piłce halowej. Rozegrano go w Halton w Wielkiej Brytanii. Niestety, trzeciego miejsca w zawodach nie obroniły Polki. W futsalu zajęły ostatnią, szóstą pozycję. To spowodowało, że w klasyfikacji generalnej spadły z drugiego na piąte miejsce. Triumfowały natomiast Amerykanki przed Niemkami.


– Już po pierwszych meczach eliminacyjnych było wiadomo, że męska reprezentacja wygra po raz czwarty z rzędu współzawodnictwo. Do pełni szczęścia brakowało nam jeszcze ich triumfu w mistrzostwach w futsalu. Po emocjonującym finale pokonali Amerykanów – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. – Bardzo się cieszę z ich sukcesu. Nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Natomiast spodziewałem się lepszego występu w mistrzostwach naszych pań – dodaje major.

Nasi lotnicy nie mają sobie równych w futsalu od 2011 roku. W Halton triumfowali po raz trzeci z rzędu. W 2011 roku, debiutując w czempionacie piłki halowej, pokonali w finale Niemców. Dwa lata później spotkali się z zachodnimi sąsiadami również w meczu o złoty medal. W tym roku nie doszło do rewanżu za dwa ostatnie finały. W spotkaniu o tytuł mistrzowski biało-czerwoni zmierzyli się z Amerykanami, którzy na poprzednich zawodach zajęli dopiero piątą lokatę. W podstawowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2:2. W dogrywce Polacy strzelili jedynego gola. W fazie grupowej nasi piłkarze zremisowali 2:2 z Niemcami oraz pokonali po 1:0 Belgów i Amerykanów, 4:1 Brytyjczyków i 3:1 Holendrów. Warto dodać, że w ostatnim czempionacie Polacy wygrali w dogrywce 5:4 z Niemcami (w regulaminowym czasie był remis 4:4).


W zwycięskiej drużynie, której trenerem był sierż. Krzysztof Matuszak, wystąpili: mł. chor. Marcin Murawski, mł. chor. Marek Świtała, mł. chor. Andrzej Wojciechowski, st. sierż. Jacek Kryłowicz, sierż. Ireneusz Benedyczak, plut. Jacek Pacyński, st. kpr. Marcin Chyła, kpr. Sławomir Ignaszewski, st. szer. Jakub Cierpiszewski, st. szer. Bartosz Kania, szer. Marek Marcinkowski i szer. Marcin Żeno.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju mężczyzn Niemcy pokonali 4:2 Belgów. Natomiast w pojedynku o piątą lokatę Brytyjczycy wygrali 4:0 z Holendrami. Z kolei w finale mistrzostw pań Niemki pokonały 7:4 reprezentantki Wielkiej Brytanii. Trzecie miejsce wywalczyły Amerykanki, które w spotkaniu o brązowy medal wygrały 4:0 z Holenderkami. W meczu o piątą lokatę Belgijki pokonały Polki 9:0.


Mistrzostwa w Halton zakończyły tegoroczne współzawodnictwo pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO (Headquarters Allied Air Command – HQ AIRCOM) w Ramstein. Czempionat w futsalu był czwartym z kolei. Wcześniej lotnicy wyłonili mistrzów w koszykówce, lekkiej atletyce i biegach na orientację. W klasyfikacji generalnej współzawodnictwa – po podsumowaniu wyników czterech mistrzostw – najwięcej punktów wśród mężczyzn zgromadzili Polacy. Nasi reprezentanci triumfowali z 21 oczkami. O cztery mniej zdobyli Amerykanie. Trzecie miejsce – z 13 punktami – zajęli Niemcy. Z kolei w rankingu kobiet triumfowały Amerykanki, które uzyskały 17 oczek. Drugie miejsce zajęły Niemki (15 pkt.), a trzecie Brytyjki (14). Polki zakończyły rywalizację na piątej pozycji – zgromadziły 12 punktów, tyle samo co czwarte Belgijki.

SZUS

autor zdjęć: Ryszard Walendziak, Mil’ Sport MAG

dodaj komentarz

komentarze


Życie po zdjęciu munduru
 
Wsparcie dla saperów
„Operacja Wuhan”: Pięciobój nowoczesny i szermierka
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
68W znaczy ratownik
„Albatros” już na wodzie
Iranian Chess Game
„Operacja Wuhan”: Lekka atletyka
LITPOLUKRBRIG na Rapid Trident
Maraton po bieszczadzkich szlakach
Cienka niebieska linia
Wabik z WAT-u
Wyjątkowa operacja minerów
„Operacja Wuhan”: Pływanie
Zapomniany żołnierz Niepodległej
Nowy wiceminister w MON
Włochy też chcą Tempesta
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Rozpoczynamy nową erę
Wojskowe szkolenie dla studentów
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Rusza budowa szpitala w Legionowie
Niezwyciężeni znowu trenują
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Rapują zapraszając do WOT
Thin Blue Line
Trening medyczny przed misją
Rozmowy z diabłem
Rescue Like You Would in a War
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Nowe odrzutowce dla pogotowia lotniczego
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Osa na patrole
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Na strzelnicy w szczytnym celu
W drodze po zwycięstwo
Bożeny do modyfikacji
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
Zmarł trzeci z rannych saperów
68W Means Lifesaver
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
Lotem przeciw bolszewikom
Klasy wojskowe po nowemu
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
W Wuhan zapłonął olimpijski znicz
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Raki strzelały na Bałkanach
Kolejne Raki dla wojska
Jani, cudem ocalony
Fort zagłady
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Sosnkowski przywrócony
Niechciany traktat
Stan poszkodowanych saperów jest poważny
Gavia na Atlantyku
Snajper walczy także z wiatrem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO