moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Koncert dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Natalia Kukulska, DJ Wika, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego grali w finałowym koncercie Szlachetnej Paczki 2015. Gala, która odbyła się w warszawskim Klubie Stodoła, była podziękowaniem dla wolontariuszy, osób wspierających akcję oraz darczyńców. Wojskowi muzycy na koncercie zagrali trzy marsze.


– Mamy z wojskiem wiele wspólnego. Po pierwsze, nasze zaangażowanie w Szlachetną Paczkę to służba. Po drugie, nie zostawiamy ludzi, którym w życiu powinęła się noga, tak jak żołnierze nie zostawiają rannych na polu walki. Pewnie dlatego tak dobrze współpracuje nam się z armią – mówi Aleksandra Lągawa, rzecznik prasowy Szlachetnej Paczki, projektu którego celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej. – Na koncercie finałowym Szlachetnej Paczki nie mogło więc zabraknąć orkiestry wojskowej – dodaje Lągawa.

W warszawskim Klubie Stodoła zagrało 20 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego: flecista, klarneciści, saksofoniści, trębacze, puzoniści, perkusiści oraz muzyk grający na waltorni. Dyrygentem był por. Łukasz Kukulski, na co dzień zastępca kapelmistrza orkiestry, mjr. Mirosława Rytela. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00. – Muzycy zagrali trzy marsze – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. – Pierwszy to „Consider yourself”, oparty na melodii do utworu o tym samym tytule z broadwayowskiego musicalu „Olivier!”, którego kompozytorem jest Lionel Bart. Drugi to „Wizja Szyldwacha” Juliana Kwiatkowskiego, opracowana w oparciu o melodię znanej pieśni legionowej o tym samym tytule. Jako trzeci zabrzmiał „Pancerniak” – tradycyjny wojskowy marsz, skomponowany przez Stanisława Gajdeczkę.

Na gali można było też posłuchać m.in. Natalii Kukulskiej. Uroczystość poprowadził Przemysław Babiarz i DJ Wika. Wstęp na koncert mały jedynie osoby zaangażowane w pomoc przy Szlachetnej Paczce. – Wysłaliśmy im specjalne kody, które musieli wpisać na naszej stronie – wyjaśnia Aleksandra Lągawa.

W tym roku po raz kolejny w Szlachetną Paczkę zaangażowali się m.in. żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej. Samotnej matce trójki dzieci podarowali sprzęt AGD, zabawki, koce oraz żywność. Udało się także zebrać pieniądze i kupić kabinę prysznicową oraz kuchenkę gazową i zlewozmywak. Paczkę zawieźli Rosomakiem. Do akcji włączyła się również „Polska Zbrojna”. Wspólnie z firmą WB Electronics, Fundacją Dorastaj z Nami oraz Stowarzyszeniem FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią przygotowaliśmy paczkę dla żołnierza, który spędził dziewięć miesięcy na misji w Iraku.


Akcja „Szlachetna Paczka” po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka. Wówczas dotarła do 30 rodzin. W ubiegłym roku pomoc otrzymało już 19 580 rodzin, a przez lata dzięki akcji wsparcie dotarło do 90 tysięcy polskich domów. W tegorocznej XV edycji Paczka dotarła do około 20 000 rodzin.

Zgodnie z ideą projektu, pomoc charytatywną otrzymują będący w trudnej sytuacji materialnej. Przeważnie są to osoby starsze i samotne, dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, rodziny wielodzietne, samotni rodzice.

REKLAMA

KE

autor zdjęć: arch. 17 BZ, Małgorzata Schwarzgruber

dodaj komentarz

komentarze


Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
 
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
„Defender” – pracowity poligon saperów
16 sekund Liberatora
Informacja Prasowa
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kajmany na gąsienicach
F-16 kończą misję w Estonii
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Brawurowe zagony motorowe
Testament Polski Walczącej
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Kraby w Bolesławcu
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Ogromne zainteresowanie Soną
Polskie porty bardziej otwarte
Terytorialsi nie stracą dodatku
Na misjach święta inne niż zwykle
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Most do współpracy
Groty z granatnikiem
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Fordy, a nie Nissany
Ofensywa Tuchaczewskiego
Laserowa artyleria US Army
Powstaną kolejne strzelnice
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Żołnierze w sztafecie pomocy
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Amerykanie odmładzają F-16
Wojsko przeciw wirusowi
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Online z mistrzami sportu
Zbiegowie z innego świata
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Współzawodnictwo rozwija
Prezydent Duda jedzie do USA
Z menażką na wakacje
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO