moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sportowy plebiscyt portalu polska-zbrojna.pl

Dziesiątka nominowanych to najlepsi z najlepszych wojskowych sportowców, ale tylko jeden z nich zdobędzie tytuł „Sportowca roku”. Kto najbardziej zasłużył na miano najpopularniejszego sportowca służącego w Wojsku Polskim? Decyzja należy do Was – kibiców i czytelników. Na głosy czekamy do niedzieli.


W minionym roku najważniejszą imprezą dla wojskowych sportowców była VI Letnia Olimpiada Wojskowa w Korei Południowej. 125 polskich żołnierzy wywalczyło w niej 42 medale. Dziesięciu z nich zostało nominowanych przez Oddział Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych do tytułu najpopularniejszego sportowca Wojska Polskiego 2015 roku.

O tym, kto zdobędzie to miano, zdecydujecie Wy – kibice i czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl. Zapraszamy do udziału w głosowaniu. Poniżej przedstawiamy sylwetki nominowanych sportowców, a tutaj możecie zapoznać się z regulaminem naszego konkursu. Zwycięzców plebiscytu poznamy na uroczystej Gali Sportu Wojskowego, podczas której tradycyjnie podsumowana zostanie sportowa rywalizacja żołnierzy Wojska Polskiego w roku 2015.

Na Wasze głosy czekamy do niedzieli 28 lutego. W kolejnym tygodniu przeprowadzimy plebiscyt w drugiej kategorii – sport powszechny.Sylwetki sportowców nominowanych do tytułu „Najpopularniejszego sportowca Wojska Polskiego” w kategorii „Sport wyczynowy”.

St. mar. Marcin Chabowski – maraton, biegi przełajowe (Wojskowy Zespół Sportowy w Gdyni / Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Pomerania Szczecinek). Największe sukcesy w 2015 roku: złoty (w drużynie) i srebrny (indywidualnie) medalista VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej, mistrz Polski w biegu na 10 km.

Szer. Anna Dowgiert – pływanie (Wojskowy Zespół Sportowy we Wrocławiu/ Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław). Największe sukcesy w 2015 roku: złota (50 m stylem motylkowym) i srebrna (100 m stylem motylkowym) medalistka VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej, mistrzyni i rekordzistka Polski na 50 m stylem motylkowym na basenie 50 m (26,13 s).

St. szer. Agnieszka Jerzyk – triatlon (Wojskowy Zespół Sportowy w Poznaniu/ Klub Sportowy Real 64-sto Leszno). Największe sukcesy w 2015 roku: srebrna (indywidualnie) i brązowa (w drużynie) medalistka VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej.

Szer. Iwona Lewandowska – maraton, biegi przełajowe (Wojskowy Zespół Sportowy w Poznaniu/ Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Włocławek). Największe sukcesy w 2015 roku: podwójna złota medalistka (indywidualnie i w drużynie) VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej w maratonie.

Plut. Piotr Małachowski – lekka atletyka – rzut dyskiem (Wojskowy Zespół Sportowy we Wrocławiu/ Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław). Największe sukcesy w 2015 roku: mistrz świata, srebrny medalista VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej, zwycięzca Diamentowej Ligi.

St. szer. Oktawia Nowacka – pięciobój nowoczesny (Wojskowy Zespół Sportowy w Zegrzu/ Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa). Największe sukcesy w 2015 roku: podwójna złota medalistka (indywidualnie i w sztafecie mieszanej – z szer. Jarosławem Świderskim) VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej, drużynowa mistrzyni świata, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie.

St. mar. Daria Pogorzelec – judo (Wojskowy Zespół Sportowy w Gdyni/ Stowarzyszenie Gwardyjski KS Wybrzeże Gdańsk). Największe sukcesy w 2015 roku: podwójna srebrna (indywidualnie w kategorii 78 kg i w drużynie) medalistka VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej, drużynowa wicemistrzyni świata.

Szer. Tomasz Polewka – pływanie (Wojskowy Zespół Sportowy we Wrocławiu/ AZS Akademii Wychowania Fizycznego Katowice). Największe sukcesy w 2015 roku: podwójny złoty medalista (50 m i 100 m stylem grzbietowym) i brązowy (sztafeta 4x100 m stylem zmiennym) VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej; mistrz Europy na krótkim basenie (50 m stylem grzbietowym), rekordzista Polski na 50 m st. grzbietowym na krótkim basenie (22,96 s) i 50-metrowym (jako pierwszy Polak pokonał barierę 25 s – uzyskał 24,80 s).

Kpr. Aleksandra Socha – szermierka-szabla (Wojskowy Zespół Sportowy w Zegrzu/ AZS Akademii Wychowania Fizycznego Warszawa). Największe sukcesy w 2015 roku: złota medalistka VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej.

Mat Jacek Śliwiński – pięciobój morski (Wojskowy Zespół Sportowy w Gdyni/ WZS Gdynia). Największe sukcesy w 2015 roku: podwójny srebrny medalista (indywidualnie i w drużynie) VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej.

To już czwarta edycja portalowego „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego”. W ubiegłym roku zdecydowaliście, że w kategorii „Sportowiec roku” wygrał st. mar. Marcin Chabowski, a „Mistrzem sportu powszechnego” został st. szer. Dominik Gałązka. Kapituła plebiscytu wyróżniła natomiast st. chor. szt. w st. spocz. Władysława Stecyka („Trener roku”) i mar. Joannę Tomalę („Nadzieja sportu wojskowego”), a „Nagrodę specjalną” - za całokształt dokonań dla sportu wojskowego - przyznała majorowi w st. spocz. Romanowi Dakiniewiczowi.

REKLAMA

MC, SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, kpt. Krzysztof Baran

dodaj komentarz

komentarze

~jg1946
1456654200
Szlachetne serce.
14-B3-6A-04
~MagdalenkaK20
1456376340
Iwona Lewandowska mistrzyni
B4-38-48-03
~sts
1456245480
Marcin Chabowski STS Pomerania
9D-5C-D4-7C

Chłopiec, który przyniósł śmierć
 
Polskie porty bardziej otwarte
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Szarża „Hallerczyka”
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Military Doctor 2020 – z kliniki na pole walki
Uroczystości na Westerplatte przygotuje wojsko
Komuniści przeciwko legendzie Generała
Łączność: fundament operacji specjalnej
Amerykanie znów w Drawsku
Więcej celowników z PCO dla wojska
Druga kadencja prezydenta Dudy
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Not Contaminated With Routine
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Kierunek: misja
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Polsko-amerykańska współpraca
Na misjach święta inne niż zwykle
Ukraiński kurs na Zachód
Nowi generałowie na Święto Wojska Polskiego
Przeciwlotnicy w drodze do USA
Służba przygotowawcza, czyli krok bliżej armii
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Tak się zostaje prymusem
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Trwała odporność terytorialsów
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Dla odważnych i walecznych
F-16 kończą misję w Estonii
Nowoczesny trał konstruktorów z Gdyni
Amerykanie odmładzają F-16
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Strzelnice dla terytorialsów
Chemicy do zadań specjalnych
Czarne berety biorą odwet za Warszawę
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Zanurkować i wymknąć się śmierci…
Online z mistrzami sportu
Chwała powstańcom
Rusza praktyczny etap Legii Akademickiej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Laserowa artyleria US Army
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Międzynarodowy Trybunał Wojskowy – przełom w światowym sądownictwie
Mobility: specjaliści od pojazdów bojowych
Cud Piłsudskiego
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Dawny „Sokół” dostanie drugie życie
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Skok na głęboką wodę
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO