moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dzień otwarty w Akademii Obrony Narodowej

„Zainwestuj w siebie. Zostań studentem AON” – pod takim hasłem Akademia Obrony Narodowej organizuje dziś dzień otwarty. Będzie można obejrzeć sale dydaktyczne, poznać wykładowców i program studiów. W tym roku przygotowano też coś dla miłośników historii – Grupa Teatralna Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej pokaże spektakl „Inka”.

Dzień otwarty w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie organizowany jest raz w roku. – Za każdym razem odwiedza nas coraz więcej osób. To między innymi ci, którzy rozważają studia w Akademii, ich rodzice, a także uczniowie klas wojskowych ze szkół, z którymi współpracujemy – mówi ppłk Marek Szewczyk, szef Wydziału Wychowawczego AON. Dodaje, że uczelnia spodziewa się dziś ponad pół tysiąca zwiedzających.

Dzień otwarty uczelnia organizuje zawsze przed zakończeniem naboru na studia. – To taki punkt kulminacyjny prowadzonej przez nas kampanii rekrutacyjnej. Do studiów zachęcaliśmy w mediach, a także podczas targów pracy i edukacyjnych w kraju i za granicą. Tylko w tym roku odwiedziliśmy ponad 40 takich miejsc – dodaje ppłk Szewczyk.

REKLAMA

Uczelnia od kuchni

Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 10.00. Na początek przedstawiciele Akademii opowiedzą o kierunkach studiów i zasadach rekrutacji, a koordynatorzy międzynarodowego programu Erasmus – o zagranicznej wymianie studentów.
Potem zwiedzający będą mogli obejrzeć bazę szkoleniową. – Pokażemy im sale dydaktyczne dwóch wydziałów: Zarządzania i Dowodzenia oraz Bezpieczeństwa Narodowego. Młodzież zobaczy też salę tradycji, bibliotekę, a także zwiedzi Akademicki Ośrodek Sportu z kortami tenisowymi i siłownią – dodaje oficer z AON.

Zwiedzić będzie można też Park Militarny, w którym stoją czołgi, armaty, śmigłowce i samoloty. Na terenie kampusu odbędą się też pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz wojskowy poczęstunek. Swoje stoiska promocyjne zaprezentują m.in. organizacje studenckie, np. jednostka strzelecka i koła naukowe.

Historia Inki

W sobotę będzie też można obejrzeć spektakl. Uczelnia razem z Biurem do spraw Proobronnych MON i związkiem Strzeleckim Rzeczypospolitej zapraszają na przedstawienie „Inka” inspirowane ostatnimi chwilami życia Danuty Siedzikówny, ps. „Inka”. Na scenie wystąpią aktorzy – amatorzy, członkowie Grupy Teatralnej Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej. – Spektakl powstał w ubiegłym roku i dotychczas obejrzało go kilka tysięcy osób. Na zaproszenie resortu obrony narodowej będziemy występować po raz pierwszy – mówi Dariusz Jańczy, komendant obwodu mazowieckiego Związku Strzeleckiego. – Naszymi odbiorcami są zazwyczaj młodzi ludzie, więc i forma dotarcia do nich musi być odpowiednia. My właśnie w taki sposób propagujemy historię Polski – dodaje Dariusz Jańczy. Przedstawienie odbędzie się o godzinie 15.00 w Sali Widowiskowo-Konferencyjnej im. gen. Franciszka Gągora w Klubie AON przy ulicy Chruściela w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny.

Akademia Obrony Narodowej powstała w 1990 roku. Kształci zarówno kadrę dowódczą Wojska Polskiego, jak i cywilnych studentów. Oferuje studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie, podyplomowe oraz kursy doszkalające i obronne. Studiować można na dwóch wydziałach Zarządzania i Dowodzenia oraz Bezpieczeństwa Narodowego. Obecnie w Akademii Obrony Narodowej kształci się blisko 7,5 tysiąca cywilów i około tysiąca żołnierzy. Zgodnie z zapowiedziami MON uczelnia ma zostać przekształcona w Akademię Sztuki Wojennej i dostosować swój program edukacyjny głównie do potrzeb armii. Liczba studentów cywilnych ma być mniejsza niż dziś. Akademia ma również pełnić funkcję wojskowego ośrodka analitycznego.

Paulina Glińska

autor zdjęć: AON

dodaj komentarz

komentarze

~Tadeusz
1460180100
Hasło; „Zainwestuj w siebie. Zostań studentem AON” jest wyjątkowo niemądre. Bowiem, jeżeli zgodnie z zapowiedziami MON uczelnia ma zostać przekształcona w Akademię Sztuki Wojennej w lipcu 2016, to żaden kandydat w nie zostanie studentem AON.
BA-F3-97-B6

Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
 
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
NATO walczy z koronawirusem
Białe noce podhalańczyków
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
F-16 kończą misję w Estonii
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Nowy tor przeszkód zawiszaków
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Amerykanie odmładzają F-16
Wojsko przeciw wirusowi
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Co z tegorocznym MSPO?
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Na zakupy do sklepu AMW
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Sukcesy sportowców w mundurach
Na misjach święta inne niż zwykle
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Obradowała Rada Gabinetowa
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Gotowi na „Defendera”
Partyzanci rozgromili ubeków
Pracowity tydzień flotylli
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Ćwiczenia z torpedą
ORP „Orzeł”. Jak zaginął?
Patrioty z polskimi przyczepami
Online z mistrzami sportu
Nowy wiceminister w MON
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Polskie porty bardziej otwarte
Army of Medics
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Przeciwlotnicza Sona
Widzieć i nie być widzianym
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
MBDA w walce o „Narew”
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Rubiny w walce z epidemią
„Spartan” znów na Mazurach
Specjalsi świętują
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Poszukiwania Magneto
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Podchorążowie za sterami Bielików
Terytorialsi nie stracą dodatku
Pilot F-16 oślepiony laserem
Agent w generalskich szlifach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO