moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Czytelnicy do piór!

Na prośbę czytelników rozszerzamy krąg osób, które mogą wziąć udział w konkursie literackim „Polski Żołnierz – etos i duma”. Nadal dedykowany jest on studentom wojskowych uczelni wyższych, ale do udziału zapraszamy też wszystkich innych chętnych – tym autorom przyznamy osobne nagrody. Na prace czekamy jeszcze ponad dwa tygodnie, do 24 czerwca.


Tytuł konkursu brzmi „Polski Żołnierz – etos i duma – na przykładzie historycznym lub współczesnym”. Napiszcie, kto jest dla was autorytetem, wzorem godnym naśladowania, czyja postawa wzbudza w was podziw i szacunek, bez kogo historia i polskie siły zbrojne nie byłyby tak silne. Może to być postać zarówno historyczna, jak i współczesna. Konkurs organizujemy z okazji Święta Wojska Polskiego – 15 sierpnia. To państwowe, najważniejsze święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniające zwycięski „Cud nad Wisłą” w 1920 roku, jest dobrą okazją do zastanowienia się nad odwagą, postawą, heroizmem, dumą i wartościami, którymi polski żołnierz kieruje się, zarówno na polu walki, jak i w czasie pokoju.

Pierwsze prace już zostały do nas nadesłane, dziękujemy i czekamy na kolejne! Poprzeczka została zawieszona wysoko, co nas bardzo cieszy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i reagując na pytania naszych czytelników dotyczące możliwości wzięcia udziału w tym konkursie literackim, mam przyjemność poinformować, że zmodyfikowaliśmy regulamin przedsięwzięcia. Konkurs nadal dedykowany jest studentom wojskowych uczelni wyższych, ale do udziału zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się swoimi refleksjami i talentem pisarskim. Przyznamy zatem nagrody w dwóch kategoriach: studentów szkół wojskowych (Akademia Obrony Narodowej, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie) oraz dodatkowej – dla pozostałych autorów prac.

REKLAMA

Przypominamy zasady konkursowe: gotową pracę należy do 24 czerwca przesłać do redakcji „Polski Zbrojnej” na adres: Wojskowy Instytut Wydawniczy, Aleje Jerozolimskie 97, 00-909 Warszawa, lub drogą e-mailową: konkurs@zbrojni.pl. W temacie wiadomości elektronicznej lub na kopercie powinna znajdować się adnotacja: Konkurs „Polski Żołnierz – etos i duma – na przykładzie historycznym lub współczesnym”. Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz zawierać adres i numer telefonu uczestnika konkursu, a także nazwę uczelni, kierunek i rok studiów (w przypadku studentów i podchorążych). Prace bez podanych danych osobowych nie będą brały udziału w Konkursie. Pamiętajcie, że zgłoszone prace muszą być samodzielne, a także – do czasu ogłoszenia wyników – nie mogą być publikowane w całości lub we fragmentach oraz nie mogą być nagrodzone w innych konkursach. Objętość pracy konkursowej nie powinna przekraczać 10 tysięcy znaków ze spacjami.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi między 27 czerwca a 8 lipca 2016 roku. W podstawowej kategorii – studentów szkół wojskowych – nagrodzimy trzy najlepsze utwory literackie. Pracę, która zajmie pierwsze miejsce opublikujemy w sierpniowym numerze miesięcznika „Polska Zbrojna”. Wszystkie trzy nagrodzone prace zostaną zaprezentowane 15 sierpnia na naszej stronie internetowej polska-zbrojna.pl, linki do nich podamy także na naszym profilu na Facebooku. Dodatkowo, laureaci otrzymają eleganckie pióro „Polski Zbrojnej” oraz nagrody w postaci prenumerat miesięcznika „Polska Zbrojna”. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone laureatom podczas gali 95-lecia Polski Zbrojnej w październiku 2016.

Osobną pulą nagród zostaną wyróżnieni autorzy najlepszych prac – nasi czytelnicy, niebędący studentami wyższych uczelni wojskowych. Nagrodą główną będzie publikacja najlepszej pracy na portalu polska-zbrojna.pl, a wyróżnieni laureaci otrzymają pióra „Polski Zbrojnej” oraz prenumeraty miesięcznika „Polska Zbrojna”.

Szczegółowy, zmieniony regulamin znajduje się tutaj.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Izabela Borańska-Chmielewska , redaktor naczelna miesięcznika „Polska Zbrojna”

autor zdjęć: grafika PZ

dodaj komentarz

komentarze


Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
 
„Spartan” znów na Mazurach
Nowy wiceminister w MON
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
F-16 kończą misję w Estonii
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
„Anakonda” rusza na poligony
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Mercedes nie tylko do holowania
NATO walczy z koronawirusem
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Na wakacje z WOT
Widzieć i nie być widzianym
„Harpun” do walki
Polskie porty bardziej otwarte
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Terytorialsi nie stracą dodatku
Na misjach święta inne niż zwykle
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Ćwiczenia z torpedą
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Trzeba rozbić to więzienie!
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
Wojsko przeciw wirusowi
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Specjalsi świętują
Białe noce podhalańczyków
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Obradowała Rada Gabinetowa
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Co z tegorocznym MSPO?
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Morskie początki „Anakondy”
Prawdziwi wojownicy
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
„Ratownik” od nowa
Amerykanie odmładzają F-16
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Koniec kijowskiego snu
Święto żołnierzy służących na misjach
Głos (z) płonącej Warszawy
Transportery płyną na drugi brzeg
MON nie wycofuje się z MSPO
Agent w generalskich szlifach
Online z mistrzami sportu
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Sukcesy sportowców w mundurach
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO