moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy wojskowych biegaczy

St. szer. Adam Wałowski z Wojskowego Klubu Biegacza Meta zwyciężył w Biegu Sylwana w Lublińcu. Dziesięciokilometrową trasę pokonał w 37 minut 27 sekund. Natomiast w IX Biegu Marszałka w Sulejówku najlepszy w klasyfikacji służb mundurowych był szer. Piotr Wijata, żołnierz z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

IX Bieg Marszałka w Sulejówku.

Bieg Sylwana jest organizowany przez WBK Meta i odbywa się w Lublińcu. Podczas imprezy odbywa się kilka biegów. Trasa głównego wynosi 10 km 200 m. W tym roku ukończyło go 94 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył st. szer. Adam Wałowski (37 min 27 s). Wyprzedził on o zaledwie 25 sekund Tomasza Sosnowskiego, oraz o 1 min 51 s – Mateusza Kmiecia. W rywalizacji pań triumfowała Ewa Kuzior z Myszkowa, która pokonała trasę w 46 min 16 s. Druga była Dorota Kubisz z lublinieckiej Mety (z czasem 49 min 17 s), a trzecia Agnieszka Kondracka z Lublińca (52,59).

Bieg Sylwana dla starszych i młodszych zawodników

Podczas sobotniego Biegu Sylwana rywalizowali także najmłodsi sportowcy. Dystans 1 km najszybciej przebiegł Wojciech Fokczyński, a wśród dziewcząt najlepsza była Kinga Lis (oboje WKB Meta). Z kolei dzieci do lat dziewięciu wystartowały na dystansie 500 m – zwyciężyli Bartosz Lis i Nikola Dryll (oboje z Lublińca). W biegach na 1 km i 0,5 km wzięło udział 38 amatorów biegania. – Pogoda dopisała, zawodnicy również. Podczas zawodów zebraliśmy 1120 zł na rehabilitację dla dwóch niepełnosprawnych dziewcząt, które brały udział w biegu, oraz przekazaliśmy 20 par butów sportowych dla więźniów z Sierakowa, którzy pomagają nam przy organizacji imprez – dodaje st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes WKB Meta. Na imprezie zorganizowanej w Lublińcu była także posłanka Barbara Dziuk (PiS), która pogratulowała sportowcom osiągniętych wyników.

Bieg Sylwana.

W ramach biegu Sylwana po raz drugi w historii rozegrano Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. Tytuł mistrzowski wywalczył por. Michał Marcol z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku. Drugie miejsce zajął mjr Andrzej Kowalski (WKU w Częstochowie), a trzecie sierż. rez. Adam Rybak (WKU w Będzinie). W rywalizacji pań zwyciężyła Beata Chrupała (WKU w Chorzowie) przed Edytą Duźniak (WKU w Bielsku-Białej) i Magdaleną Pokusą (WKU w Gliwicach).

Pół tysiąca sportowców w Sulejówku

W sobotę impreza biegowa odbyła się także w Sulejówku. IX Bieg Marszałka ukończyło 551 zawodników. W biegu głównym, na dystansie 10 km, do mety dobiegło 422 biegaczy i 65 biegaczek. Najlepszy czas – 31 min 56 s – uzyskał Andrzej Starżyński z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Chemik Klementowice. Drugie miejsce zajął Michał Bernardelli. Zawodnik z Warszawy stracił do zwycięzcy 25 s. Trzecią lokatę wywalczył Artur Jabłoński z Horodła, który przed tygodniem wygrał bieg z okazji stulecia Legii. Jabłoński przekroczył linię mety 4 s za Bernardellim. W rywalizacji kobiet triumfowała Antonina Miłek z TKKF Chemik Elektrownia Puławy. Druga była Edyta Miesiak z Warszawy, a trzecia Anna Gosk z Klubu Sportowego Podlasie Białystok.

IX Bieg Marszałka w Sulejówku.

W klasyfikacji służb mundurowych najlepszy okazał się szer. Piotr Wijata. Żołnierz z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu w mundurze polowym i wojskowych butach pokonał dystans 10 kilometrów w 38 min 24 s. Drugi był Łukasz Lemanowicz z Mińska Mazowieckiego (z wynikiem 38 min 54 s), a trzeci Przemysław Kaliński z Warszawy (39,47). W klasyfikacji drużynowej triumfował zespół z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Drugie miejsce zajęli żołnierze z 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza, a trzecie z Pułku Ochrony w Warszawie. Na czwartej pozycji sklasyfikowano zawodników z 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego, a na piątej drużynę wystawioną przez żołnierzy amerykańskich – bieg ukończyło 12 Amerykanów.

W ramach imprezy w Sulejówku odbył się też bieg na dystansie 3,1 km – Memoriał im. Haliny Zielińskiej, w którym wystartowały 64 osoby. Zwyciężyli – Andrzej Ignatowicz z Warszawy i Magdalena Bubeła z Babic Nowych.

„Polska Zbrojna” objęła Bieg Marszałka patronatem medialnym. W Memoriale im. Haliny Zielińskiej wystartowała też nasza koleżanka Agnieszka Karaczun i zajęła trzecie miejsce wśród kobiet.

SZUS

autor zdjęć: Piotr Jaszczuk, Krystian Świerc/ WKB Meta

dodaj komentarz

komentarze


Nowa misja i nowy sprzęt
 
Snajper walczy także z wiatrem
„Operacja Wuhan”: Pływanie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Jani, cudem ocalony
Groty i VIS-y dla armii
Żołnierze na podium lekkoatletycznych mistrzostw
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
Żołnierze dzieciom
Nowe odrzutowce dla pogotowia lotniczego
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Rescue Like You Would in a War
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Sosnkowski przywrócony
Thin Blue Line
Polska nie pozostanie osamotniona
Niezwyciężeni znowu trenują
Raki strzelały na Bałkanach
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Cienka niebieska linia
Trening medyczny przed misją
„Albatros” już na wodzie
„Operacja Wuhan”: Badminton, łucznictwo, tenis
Stan poszkodowanych saperów jest poważny
68W znaczy ratownik
Ostatni bój wojny obronnej
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
„Operacja Wuhan”: Kolarstwo i triatlon
Klasy wojskowe po nowemu
Rusza budowa szpitala w Legionowie
Rozpoczynamy nową erę
Niechciany traktat
Fort zagłady
Gavia na Atlantyku
Nóż komandosa zdobyty
Kolejne Raki dla wojska
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
Nowy wiceminister w MON
JWK i podchorążowie, czyli trening przed misją
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Silesian Life Pictures
Wypadek saperów
Życie po zdjęciu munduru
Nowy rok akademicki w szpitalu na Szaserów
Bożeny do modyfikacji
Iranian Chess Game
68W Means Lifesaver
„Operacja Wuhan”: Pięciobój nowoczesny i szermierka
„Operacja Wuhan”: Strzelectwo
Lotem przeciw bolszewikom
Jakie podwyżki dla żołnierzy?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO