moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Morskie kły” żegnają dowódcę

30 czerwca w Siemirowicach odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy Morskiej Jednostki Rakietowej kmdr. Romana Bubla. Czasowe pełnienie obowiązków dowódcy jednostki powierzono kmdr. por. Mariuszowi Teledze.

Przekazanie obowiązków odbyło się na placu apelowym Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach. W uroczystości uczestniczył szef szkolenia 3 Flotylli Okrętów kmdr Kazimierz Pulkowski, pododdziały i kadra sztabu MJR oraz zaproszeni goście. Uroczysty charakter przekazania obowiązków podkreślała obecność orkiestry wojskowej z Elbląga i Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

REKLAMA

Komandor dypl. Roman Bubel urodził się 19 października 1967 roku w Słupsku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej (1991). Ukończył studia dyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (2001) oraz studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (2006).
Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej od 1991 roku pełnił służbę na stanowisku dowódcy baterii w 9. Dywizjonie Przeciwlotniczym w Ustce. W 2001 roku rozpoczął służbę w Dowództwie Marynarki Wojennej w Gdyni na stanowisku młodszego specjalisty w Szefostwie Lotnictwa i Obrony Przeciwlotniczej Marynarki Wojennej. W latach 2003 – 2004 pełnił obowiązki zastępcy dowódcy 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego w Ustce. Większość swojej służby kmdr Bubel spędził w Dowództwie Marynarki Wojennej zajmując kolejno stanowiska: starszego specjalisty oraz szefa obrony przeciwlotniczej i artylerii rakietowej Marynarki Wojennej. Od 1 kwietnia 2014 roku pełnił obowiązki szefa oddziału obrony powietrznej w Centrum Operacji Morskich – Dowództwie Komponentu Morskiego. Z dniem 1 grudnia 2014 roku, decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr 2583/MON, został wyznaczony na stanowisko dowódcy Morskiej Jednostki Rakietowej, które objął 5 grudnia 2014 roku.
Komandor dyplomowany Roman Bubel jest żonaty i ma 2 synów. Interesuje się sportem, turystyką, wędkarstwem oraz historią wojskowości.

Komandor porucznik Mariusz Telega urodził się 11 sierpnia 1970 roku w Przemyślu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu (1993). Ukończył studia dyplomowe na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego (2001).
Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu w 1993 roku objął pierwsze stanowisko służbowe - dowódca plutonu w 22. Brygadzie Piechoty Górskiej w Nysie. Trzy lata później, w 1996 roku, został skierowany do 1. Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni. W gdyńskiej jednostce służył 18 lat zajmując kolejno stanowiska: dowódcy kompanii, szefa sztabu, zastępcy dowódcy batalionu, dowódcy batalionu, a następnie po przemianowaniu jednostki w Oddział Zabezpieczenia Marynarki Wojennej (2007 rok), objął stanowisko szefa pionu wsparcia. W 2011 roku uczestniczył VII Zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, gdzie pełnił obowiązki zastępcy dowódcy bazy NATO. W 2015 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy dywizjonu w Morskiej Jednostce Rakietowej w Siemirowicach.
Komandor porucznik Mariusz Telega jest żonaty i ma córkę w wieku szkolnym. Interesuje się łowiectwem, akwarystyką, turystyką pieszą i rowerową, a także historią wojskowości.

Tekst: Radosław Pioch

red. PZ

autor zdjęć: Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
 
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
NATO walczy z koronawirusem
Białe noce podhalańczyków
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
„Harpun” do walki
Na wakacje z WOT
„Anakonda” rusza na poligony
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Agent w generalskich szlifach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Głos (z) płonącej Warszawy
„Ratownik” od nowa
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Amerykanie odmładzają F-16
Koniec kijowskiego snu
Online z mistrzami sportu
Generał Haller przybył w sam czas
„Spartan” znów na Mazurach
Morskie początki „Anakondy”
Ćwiczenia z torpedą
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
F-16 kończą misję w Estonii
Wojsko przeciw wirusowi
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
Prawdziwi wojownicy
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Widzieć i nie być widzianym
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Obradowała Rada Gabinetowa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Transportery płyną na drugi brzeg
Polskie porty bardziej otwarte
Zwiadowcy na start
Święto żołnierzy służących na misjach
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Mercedes nie tylko do holowania
Nowy wiceminister w MON
Co z tegorocznym MSPO?
MON nie wycofuje się z MSPO
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Motocykliści w hołdzie żołnierzom poległym na misjach
„Defender” na poligonie!
Na misjach święta inne niż zwykle
Trzeba rozbić to więzienie!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO