moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy 10 Brygady Logistycznej

W koszarach 10 Brygady Logistycznej pożegnano dotychczasowego dowódcę pułkownika Adama Słodczyka. Obowiązki czasowo przyjął zastępca pułkownik Mariusz Skulimowski.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez szefa sztabu 10BLog podpułkownika Zbigniewa Łukasiewicza pułkownikowi Sławomirowi Łachowi, który reprezentował szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych. Po przeglądzie pododdziałów, przy dźwiękach hymnu narodowego, podniesiono na maszt flagę państwową. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pożegnanie się ubywającego dowódcy ze sztandarem 10 Brygady Logistycznej i symboliczne przekazanie go obejmującemu obowiązki pułkownikowi Mariuszowi Skulimowskiemu. Następnie podpisano protokół przekazania obowiązków.

- Dobiegł końca kolejny etap mojej służby wojskowej. Decyzją ministra obrony narodowej wyznaczony zostałem na stanowisko szefa Szefostwa Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk – tymi słowami dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Adam Słodczyk rozpoczął swoje przemówienie do zebranych na placu apelowym gości oraz żołnierzy i pracowników wojska. Jak podkreślił - Odczuwam radość i dumę, że miałem zaszczyt być dowódcą 10 Brygady Logistycznej. Jednostki, która dzięki wysiłkowi oficerów, podoficerów, szeregowych żołnierzy i pracowników wojska zapracowała na szacunek Polaków, mieszkańców Opolszczyzny i sojuszniczą wiarygodność. Pułkownik Adam Słodczyk podziękował zaproszonym gościom, wśród których byli przedstawiciele Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, władz krajowych oraz samorządowych, dowódcy instytucji i jednostek wojskowych, komendanci służb mundurowych, weterani i kombatanci, delegacje z uczelni wyższych i szkół województwa opolskiego, harcerze i członkowie organizacji pozarządowych i partnerów społecznych, za wieloletnią współpracę z 10 Brygadę Logistyczną. Na zakończenie pułkownik Adam Słodczyk złożył zebranym serdeczne życzenia - Przekazując wyrazy szacunku oraz słowa podziękowania życzę dumy i satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć. Życzę powodzenia w służbie i pracy, uznania przełożonych oraz szacunku podwładnych. Życzę także osobistego szczęścia i pogody ducha.

REKLAMA

Z dotychczasową działalność ubywającemu dowódcy podziękował pułkownik Sławomir Łach słowami - Panie Pułkowniku, w imieniu Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, swoim własnym i wszystkich podwładnych w logistyce chciałem serdecznie podziękować Panu Pułkownikowi za czas służby, szczególnie za dowodzenie 10 Brygadą Logistyczną, gdzie znacznie został podniesiony poziom wyszkolenia i realizacji zadań. Dzisiaj są to oceny wyjątkowo wysokie i za to serdecznie Panu Pułkownikowi dziękuję.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów 10 Brygady Logistycznej, po której uczestnicy spotkali się na stołówce żołnierskiej, zaproszeni na skromny żołnierski poczęstunek.

Pułkownik Adam Słodczyk urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych (1988), Uniwersytetu Opolskiego (1996), WKDO dla dowódców batalionów czołgów (1992). Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej w Poznaniu rozpoczął służbę w garnizonie opolskim w 25 Pułku Zmechanizowanym jako dowódca plutonu, a później jako dowódca kompanii czołgów. Następnie pełnił obowiązki oficera operacyjnego w 10 Brygadzie Zmechanizowanej, a później w sztabie 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. W latach 1999 - 2005 służył w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej jako oficer operacyjny, a w 2001 został wyznaczony na stanowisko dowódcy Tyłowej Grupy Wsparcia Logistycznego opolskiej jednostki. W 2005 roku objął obowiązki zastępcy dowódcy Rejonowej Bazy Materiałowej w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Od 2005 pełnił przez trzy lata służbę w Europejskiej Agencji Obrony w Brukseli, gdzie odpowiadał za zdolności Unii Europejskiej w zakresie logistyki.

Po powrocie do kraju objął stanowisko Szefa Oddziału Organizacyjno - Koordynacyjnego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. W 2009 został skierowany na Studia Polityki Obronnej Akademii Wojennej Sił Lądowych w Carlisle USA. Po ukończeniu studiów, w dniu 08.12.2010 roku pułkownik Adam Słodczyk został wyznaczony na stanowisko dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Pułkownik Adam Słodczyk czterokrotnie pełnił służbę poza granicami kraju w Polskich Kontyngentach Wojskowych. W okresie 1999 - 2000 służył w Kosowie w ramach KFOR na stanowisku oficera operacyjnego. Następną misją, na przełomie lat 2002 - 2003, była misja „Enduring Freedom” w Afganistanie, gdzie dowodził kontyngentem. Za zaangażowanie i profesjonalizm pułkownik Adam Słodczyk został wyróżniony, jako pierwszy w historii Polak „Brązową Gwiazdą” - odznaczeniem Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. W latach 2003 - 2004 służył w ramach pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku na stanowisku dowódcy batalionu logistycznego. W 2014 roku pułkownik Adam Słodczyk był Dowódcą XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu, która kończyła misję ISAF w Afganistanie.

Tekst: por. Piotr Płuciennik/ 10 BLog

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik/ 10 BLog

dodaj komentarz

komentarze


Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
 
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
F-16 kończą misję w Estonii
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Deflagracja Tallboya – wnioski z saperskiej operacji
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
Święto sportowców w mundurach
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
Poznań z dowództwem amerykańskiego korpusu
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
„Orca” na Atlantyku
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Proobronni wspierają potrzebujących
Świąteczne prezenty od AMW
Gepardy już na Mazurach
Sąd nad systemem
A17 – następcy Kobbenów?
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Ukraiński kurs na Zachód
EkstraKLASA dla uczniów
Amerykanie odmładzają F-16
Start w nieznane
Poprady w lubelskiej „Dziewiętnastce”
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
Zakłady z Zegrza w łańcuchu dostawców Wisły
Żołnierze – gdzie i komu pomagają podczas epidemii
Wymagający sprawdzian podoficerów
Żołnierze pomagają w walce z pandemią
13 medali żołnierzy na ringu
Komisje sejmowe o umowie z USA
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Polowe fortyfikacje
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
Dominatorzy biegów na orientację
Żołnierze spieszą z pomocą
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
Laserowa artyleria US Army
„Tumak ’20”, czyli test 16 Dywizji Zmechanizowanej
Obrady ministrów obrony NATO
Kolejne wozy Aero trafiły do spadochroniarzy
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Stał prosto, o łaskę nie prosił
Debata nad wyzwaniami przyszłości
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
NATO broni cyberprzestrzeni
Płk Korpowski pokieruje Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO