moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy bazy w Redzikowie

Pułkownik Witold Bartoszek przekazał obowiązki dowódcy jednostki wojskowej w Redzikowie kapitanowi Sebastianowi Radziwonce.

W obecności zastępcy szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – szefa logistyki płk. Dariusza Żuchowskiego odbyła się uroczystość zmiany na stanowisku dowódcy Batalionu Ochrony Bazy – dowódcy bazy w Redzikowie. Nasz dotychczasowy dowódca został wyznaczony na kolejne, wyższe stanowisko służbowe, tzn. szefa Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Jego obowiązki czasowo przejął kpt. Sebastian Radziwonka, szef Sekcji Operacyjnej Batalionu.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości, wśród których znalazła się matka chrzestna sztandaru Batalionu poseł Jolanta Szczypińska, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wicestarosta słupski Rafał Konon, wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, przewodnicząca Rady Miasta Słupska Beata Chrzanowska. Swoją obecnością zaszczycili nas dowódcy i komendanci wszystkich jednostek wojskowych garnizonu Słupsk i garnizonu Ustka oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych pozostałych służb mundurowych regionu. Wielką radość sprawiła nam obecność przedstawicieli kombatantów i weteranów, dyrektorów szkół ze Słupska i Redzikowa wraz z ich pocztami sztandarowymi. Szczególnie serdecznie powitaliśmy przedstawicieli naszego sojusznika – Stanów Zjednoczonych Ameryki, reprezentowanych przez dowódcę Naval Support Facility w Redzikowie kapitana (US Navy) Ricka Gilberta oraz Keitha Martina z Agencji Obrony Przeciwrakietowej. Na zaproszenie płk. Witolda Bartoszka przybyli też przedstawiciele innych organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy, a bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć.

REKLAMA

Zmiana dowodzenia Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie odbyła się z udziałem otrzymanego przed kilkoma dnami sztandaru, którego symboliczne przekazanie pomiędzy dowódcami – zdającym oraz obejmującym obowiązki – było jednym z kluczowych momentów ceremonii. Po nim nastąpiło podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego na stanowisku służbowym oraz meldunek złożony przełożonemu.

Płk Dariusz Żuchowski w imieniu szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz swoim własnym serdecznie i po żołniersku dziękował odchodzącemu z redzikowskiej jednostki wojskowej dowódcy za jego zaangażowanie w służbie na rzecz Rzeczypospolitej, jej sił zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i naszego batalionu w szczególności. Podkreślił wyjątkowe zasługi płk. Bartoszka w realizacji decyzji przełożonych o utworzeniu Batalionu w Redzikowie.

Płk Witold Bartoszek nie krył wzruszenia, żegnając się ze swoimi podwładnymi, współpracownikami, przyjaciółmi. Zapewnił, że starając się zawsze jak najlepiej wypełniać obowiązki oficera Wojska Polskiego na przyszłych stanowiskach służbowych, nigdy nie zapomni o nabytych doświadczeniach, wykorzystując je w przyszłych działaniach. Stwierdził również, iż jednostka, którą miał zaszczyt i honor dowodzić, dzięki ogromnemu wysiłkowi żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, zasłużyła na szacunek Polaków, władz samorządowych i mieszkańców całego regionu słupskiego oraz sojuszniczą wiarygodność.

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych serdecznie dziękowali odchodzącemu dowódcy za zaangażowanie w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, skutkujące integracją środowiska wojskowo-cywilnego i licznymi wspólnie zrealizowanymi z sukcesem przedsięwzięciami. Życzenia wszelkiej dalszej pomyślności, zarówno dla odchodzącego dowódcy, jak i dla całej naszej jednostki wojskowej, a następnie defilada pododdziałów Batalionu zakończyły uroczystość.

Tekst: por. Paweł Sebzda

red. PZ

autor zdjęć: Piotr Michalak

dodaj komentarz

komentarze


Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
 
Dogrywka „Defendera”
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
F-16 kończą misję w Estonii
PGZ będzie obecna na MSPO
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Ochotnicy na ratunek
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Więcej celowników z PCO dla wojska
Szkolenie wodne podhalańczyków
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Polskie porty bardziej otwarte
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Oficer jak biała karta...
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Żołnierze w sztafecie pomocy
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Weterani znów staną na macie
Rakiety z Mesko w F-35
Wojsko przeciw wirusowi
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Kraby w Bolesławcu
Ułańska szarża
Laserowa artyleria US Army
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Kolejne Groty dla wojska
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Brawurowe zagony motorowe
„Defender” – pracowity poligon saperów
Emisariusz heroiczny
Amerykanie odmładzają F-16
Operator GROM, czyli żołnierz do zadań specjalnych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Krwawy Wołyń
Prezydent Duda jedzie do USA
Online z mistrzami sportu
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Andrzej Duda ponownie wybrany prezydentem RP
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki
Odznaka dla ratowników pola walki
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Na misjach święta inne niż zwykle
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Wojsko ma ofertę dla cywili
Mały Katyń pod Augustowem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO