moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy bazy w Redzikowie

Pułkownik Witold Bartoszek przekazał obowiązki dowódcy jednostki wojskowej w Redzikowie kapitanowi Sebastianowi Radziwonce.

W obecności zastępcy szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – szefa logistyki płk. Dariusza Żuchowskiego odbyła się uroczystość zmiany na stanowisku dowódcy Batalionu Ochrony Bazy – dowódcy bazy w Redzikowie. Nasz dotychczasowy dowódca został wyznaczony na kolejne, wyższe stanowisko służbowe, tzn. szefa Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Jego obowiązki czasowo przejął kpt. Sebastian Radziwonka, szef Sekcji Operacyjnej Batalionu.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości, wśród których znalazła się matka chrzestna sztandaru Batalionu poseł Jolanta Szczypińska, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wicestarosta słupski Rafał Konon, wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, przewodnicząca Rady Miasta Słupska Beata Chrzanowska. Swoją obecnością zaszczycili nas dowódcy i komendanci wszystkich jednostek wojskowych garnizonu Słupsk i garnizonu Ustka oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych pozostałych służb mundurowych regionu. Wielką radość sprawiła nam obecność przedstawicieli kombatantów i weteranów, dyrektorów szkół ze Słupska i Redzikowa wraz z ich pocztami sztandarowymi. Szczególnie serdecznie powitaliśmy przedstawicieli naszego sojusznika – Stanów Zjednoczonych Ameryki, reprezentowanych przez dowódcę Naval Support Facility w Redzikowie kapitana (US Navy) Ricka Gilberta oraz Keitha Martina z Agencji Obrony Przeciwrakietowej. Na zaproszenie płk. Witolda Bartoszka przybyli też przedstawiciele innych organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy, a bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć.

REKLAMA

Zmiana dowodzenia Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie odbyła się z udziałem otrzymanego przed kilkoma dnami sztandaru, którego symboliczne przekazanie pomiędzy dowódcami – zdającym oraz obejmującym obowiązki – było jednym z kluczowych momentów ceremonii. Po nim nastąpiło podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego na stanowisku służbowym oraz meldunek złożony przełożonemu.

Płk Dariusz Żuchowski w imieniu szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz swoim własnym serdecznie i po żołniersku dziękował odchodzącemu z redzikowskiej jednostki wojskowej dowódcy za jego zaangażowanie w służbie na rzecz Rzeczypospolitej, jej sił zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i naszego batalionu w szczególności. Podkreślił wyjątkowe zasługi płk. Bartoszka w realizacji decyzji przełożonych o utworzeniu Batalionu w Redzikowie.

Płk Witold Bartoszek nie krył wzruszenia, żegnając się ze swoimi podwładnymi, współpracownikami, przyjaciółmi. Zapewnił, że starając się zawsze jak najlepiej wypełniać obowiązki oficera Wojska Polskiego na przyszłych stanowiskach służbowych, nigdy nie zapomni o nabytych doświadczeniach, wykorzystując je w przyszłych działaniach. Stwierdził również, iż jednostka, którą miał zaszczyt i honor dowodzić, dzięki ogromnemu wysiłkowi żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, zasłużyła na szacunek Polaków, władz samorządowych i mieszkańców całego regionu słupskiego oraz sojuszniczą wiarygodność.

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych serdecznie dziękowali odchodzącemu dowódcy za zaangażowanie w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, skutkujące integracją środowiska wojskowo-cywilnego i licznymi wspólnie zrealizowanymi z sukcesem przedsięwzięciami. Życzenia wszelkiej dalszej pomyślności, zarówno dla odchodzącego dowódcy, jak i dla całej naszej jednostki wojskowej, a następnie defilada pododdziałów Batalionu zakończyły uroczystość.

Tekst: por. Paweł Sebzda

red. PZ

autor zdjęć: Piotr Michalak

dodaj komentarz

komentarze


„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
 
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Attention, Controlled Flight
Nowe samoloty w „Szkole Orląt”
Świąteczne prezenty od AMW
Jakie zmiany w mundurówce?
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Poprady w lubelskiej „Dziewiętnastce”
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Dominatorzy biegów na orientację
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
Sąd nad systemem
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
F-16 kończą misję w Estonii
Wojskowi wspierają medyków
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Stał prosto, o łaskę nie prosił
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
„Tumak ’20”, czyli test 16 Dywizji Zmechanizowanej
Ukraiński kurs na Zachód
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
Laserowa artyleria US Army
13 medali żołnierzy na ringu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Armia donatorów krwi
Proobronni wspierają potrzebujących
Zakłady z Zegrza w łańcuchu dostawców Wisły
Obrady ministrów obrony NATO
Żołnierze pomagają w walce z pandemią
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
Komisje sejmowe o umowie z USA
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Deflagracja Tallboya – wnioski z saperskiej operacji
Amerykanie odmładzają F-16
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
Debata nad wyzwaniami przyszłości
Żołnierze spieszą z pomocą
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Święto sportowców w mundurach
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
HackYeah, czyli programiści na start!
Piekło „Pługa”
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Start w nieznane

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO