moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy 3. Flotylli Okrętów

We wtorek, 3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego związku taktycznego Marynarki Wojennej został komandor Mirosław Jurkowlaniec.

O godzinie 8:00 na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Gdyni podniesiona została wielka gala banderowa. Główna uroczystość odbyła się o godzinie 09:00. W jej trakcie, czasowo pełniący obowiązki dowódcy komandor Wojciech Sowa przekazał dowodzenie komandorowi Mirosławowi Jurkowlańcowi. Meldunki o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Inspektor Marynarki Wojennej kontradmirał Jarosław Ziemiański. W uroczystościach uczestniczyli m.in. byli dowódcy Flotylli, przedstawiciele jednostek wojskowych, władz samorządowych, a także kadra i pracownicy wojska 3. Flotylli Okrętów.

Komandor Mirosław Jurkowlaniec rozpoczął służbę w Marynarce Wojennej w 1985 roku. Po ukończeniu pięcioletnich studiów na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni na swoje pierwsze stanowisko służbowe trafił do Gru y Okrętów Rozpoznawczych. W latach 1990–2002 obejmował kolejno stanowiska asystenta, oficera nawigacyjnego, dowódcy działu nawigacyjnego, zastępcy dowódcy okrętu i dowódcy okrętu ORP „Nawigator”. W czasie, gdy był jego dowódcą, okręt otrzymał tytuł „Najlepszy Okręt w Marynarce Wojennej”. W 2000 roku w ramach Military Training Assistance Program kmdr Mirosław Jurkowlaniec ukończył osiemnastotygodniowy kurs języka angielskiego w Kanadzie. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej. W 2002 roku objął stanowisko dowódcy Grupy Okrętów Rozpoznawczych, a od połowy 2007 roku był szefem szkolenia 3 Flotylli Okrętów. W styczniu 2012 roku objął stanowisko szefa Oddziału Oficerów Flagowych Szefostwa Szkolenia Morskiego Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni, a w lutym 2013 roku zastępcy szefa Zarządu Rozpoznania Dowództwa MW. Następnie, w styczniu 2014 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy 6. Ośrodka Radioelektronicznego. W 2016 roku ukończył podyplomowe studia polityki obronnej w Akademii Obrony Narodowej. Z początkiem 2017 roku objął stanowisko szefa Zarządu Uzbrojenia w Inspektoracie Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 czerwca 2018 roku został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

REKLAMA

Kmdr Mirosław Jurkowlaniec jako dowódca Grupy Okrętów Rozpoznawczych dwukrotnie przygotowywał morską jednostkę działań specjalnych Formoza do działań na Zatoce Perskiej w ramach operacji „Iraqi Freedom” i „Enduring Freedom”. Jako dowódca Grupy opracował także wymagania taktyczno-techniczne, według których zmodernizowany został ORP „Hydrograf”. W czasie swojej służby w 3. Flotylli Okrętów kmdr Mirosław Jurkowlaniec brał aktywny udział w opracowaniu i wprowadzeniu do użytku odznaki „Marynarz Jednostek Pływających”, w pracach nad opracowaniem nowego „Regulaminu służby na okrętach MW”, a także nowych programów szkolenia załóg okrętów. Jako szef szkolenia 3. Flotylli Okrętów dwukrotnie kierował największymi ratowniczymi ćwiczeniami w ratowaniu okrętów podwodnych organizowanymi przez Marynarkę Wojenną - SMER/MEDEX.

Kmdr Jurkowlaniec jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Interesuje się marynistyką, historią i łowiectwem. Jest prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego nr 326 „Łoś” i zwolennikiem aktywnego trybu spędzania wolnego czasu.

Źródło: kmdr ppor. Radosław Pioch

red. PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


Na misjach święta inne niż zwykle
 
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Obradowała Rada Gabinetowa
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Transportery płyną na drugi brzeg
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
„Harpun” do walki
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Amerykanie odmładzają F-16
Nowe hełmy dla Wojska Polskiego
Ćwiczenia z torpedą
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Sojusznicy w Drawsku
Mercedes nie tylko do holowania
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Terytorialsi nie stracą dodatku
F-16 kończą misję w Estonii
Głos (z) płonącej Warszawy
Co z tegorocznym MSPO?
Motocykliści w hołdzie żołnierzom poległym na misjach
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
„Ratownik” od nowa
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Online z mistrzami sportu
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Polskie porty bardziej otwarte
Święto żołnierzy służących na misjach
Czek i wsparcie od lotników
Generał Haller przybył w sam czas
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Agent w generalskich szlifach
Polskie zwycięstwo w D-Day
Na wakacje z WOT
Nowy wiceminister w MON
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Kraby strzelają nad Bałtykiem
MON nie wycofuje się z MSPO
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Morskie początki „Anakondy”
NATO walczy z koronawirusem
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Koniec kijowskiego snu
Białe noce podhalańczyków
Zwiadowcy na start
„Spartan” znów na Mazurach
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Trzeba rozbić to więzienie!
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
„Defender” na poligonie!
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
„Anakonda” rusza na poligony
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO