moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy dowódca Hetmańskiej Brygady

12 marca na placu apelowym 34 Brygady Kawalerii Pancernej żołnierze powitali swojego nowego dowódcę. Pułkownik Piotr Zieja został dowódcą Hetmańskiej Brygady.


Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dowódcy Czarnej Dywizji gen. dyw. Stanisławowi Czosnkowi przez prowadzącego ceremonię zastępcę dowódcy, szefa sztabu batalionu zmechanizowanego, mjr. Krzysztofa Łażewskiego. Podczas przeglądu pododdziałów dowódcy dywizji towarzyszyli dotychczasowy dowódca 34 BKPanc, czasowo pełniący obowiązki podpułkownik Ireneusz Ignasiak oraz obejmujący obowiązki pułkownik Piotr Zieja.

Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacji współpracujących i wspierających żołnierzy brygady. Głównym punktem uroczystego apelu było przekazanie sztandaru brygady w ręce obejmującego obowiązki dowódcy płk. Ziei. Następnie podpisano protokół przekazania i przyjęcia obowiązków dowódcy 34 BKPanc. Ważnym momentem było wręczenie nowemu dowódcy brygady wyróżniającego hetmańczyków sznura „Fourragere”, a także Odznaki Pamiątkowej brygady w barwach Belgijskiego Krzyża Wojennego. Żołnierze brygady, jako jedyni w Wojsku Polskim, zakładają go do munduru galowego.

Gen. Czosnek w swoim przemówieniu podkreślał świetne wyszkolenie i przygotowanie pułkownika Ziei: – Tego żołnierza przedstawiać nie trzeba. Człowiek o ogromnym doświadczeniu misyjnym i operacyjnym. Łatwiej wymienić ćwiczenia w których nie brał udziału niż te w których udział brał – taki jest nowy dowódca 34 Brygady Kawalerii Pancernej. Pułkownik Zieja obejmuje stanowisko pełne wymagań i poświęceń, ale znam pułkownika i znam żołnierzy 34Brygady jestem pewien, że te zadania które stoją przed Hetmańczykami zostaną wykonane. Życzę satysfakcji z zajmowanego stanowiska i panie pułkowniku – Rób to co niemożliwe bo na to stać tylko najlepszych.Odchodzący dowódca brygady podsumował czas swojego dowodzenia słowami: - Dowodzenie 34 Brygadą Kawalerii Pancernej – Hetmańską Brygadą było dla mnie nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem. Był to czas, w którym wspólnie z żołnierzami brygady kontynuowaliśmy wykonywanie zadań postawionych przez przełożonych. Dziś z tego miejsca dziękuję wszystkim żołnierzom brygady oraz pracownikom resortu obrony narodowej za zaangażowanie podczas okresu, w którym dane było mi kierować tak doskonale wyszkoloną jednostką wojskową. Dziękuję, a jednocześnie na ręce naszego nowego dowódcy - pułkownika Piotra Ziei składam serdeczne gratulacje z okazji przyjęcia obowiązków dowódcy jednej z najlepiej wyszkolonych jednostek pancernych w Polsce. Wyrażam przekonanie, że żołnierska droga na stanowisku dowódcy 34 Brygady Kawalerii Pancernej stanie się źródłem satysfakcji, wielu nowych zawodowych doświadczeń i inspiracją do dalszej służby.

Uroczysty apel zwieńczył swoim przemówieniem nowy dowódca 34 BKPanc, płk Piotr Zieja: - Stanowisko dowódcy brygady jest dla każdego oficera zaszczytem i wyróżnieniem. W dniu dzisiejszym przypadł mi zaszczyt objąć dowództwo nad 34 Brygadą Kawalerii Pancernej. Zaszczyt, ale i przyjemność, ponieważ wiem, że obejmuję jednostkę dobrze wyszkoloną i przygotowaną do realizacji stawianych przed nią zadań. Poprzedni dowódca Hetmańczyków, płk Lewandowski poprzeczkę ustawił wysoko. Pomimo, że nie będzie to łatwe, jestem przekonany, że uda się kontynuować ten wysiłek na tak wysokim poziomie. Są takie wartości, które są bardzo ważne dla mnie, a którymi chciałbym się dzisiaj podzielić. To lojalność, odpowiedzialność i zaufanie – powiedział nowy dowódca Hetmanczyków.

Uroczystość przekazania dowodzenia zakończyła defilada pododdziałów 34 BKPanc. Wojskową asystę honorową stanowiły poczet sztandarowy i kompania honorowa 34 BKPanc, dowodzona przez kpt. Macieja Banaszyńskiego, orkiestra dywizyjna oraz poczty trąbek z płomieniami 1 Brabanckiego batalionu czołgów, 2 Flandryjskiego batalionu czołgów i Drezdeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej.

Tekst: por. Magdalena Czekatowska

REKLAMA

red. PZ

autor zdjęć: por. Magdalena Czekatowska, mł. chor. Andrzej Domaszewicz

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze spieszą z pomocą
 
Wymagający sprawdzian podoficerów
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Sąd nad systemem
F-16 kończą misję w Estonii
Obrady ministrów obrony NATO
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
Ukraiński kurs na Zachód
Żołnierze – gdzie i komu pomagają podczas epidemii
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
„Tumak ’20”, czyli test 16 Dywizji Zmechanizowanej
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Deflagracja Tallboya – wnioski z saperskiej operacji
A17 – następcy Kobbenów?
Żołnierze pomagają w walce z pandemią
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
13 medali żołnierzy na ringu
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
Laserowa artyleria US Army
Gepardy już na Mazurach
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
„Orca” na Atlantyku
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Poznań z dowództwem amerykańskiego korpusu
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
Kolejne wozy Aero trafiły do spadochroniarzy
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
Proobronni wspierają potrzebujących
Polowe fortyfikacje
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Komisje sejmowe o umowie z USA
Płk Korpowski pokieruje Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
Świąteczne prezenty od AMW
Święto sportowców w mundurach
Debata nad wyzwaniami przyszłości
Zakłady z Zegrza w łańcuchu dostawców Wisły
NATO broni cyberprzestrzeni
Dominatorzy biegów na orientację
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Start w nieznane
EkstraKLASA dla uczniów
Amerykanie odmładzają F-16
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Stał prosto, o łaskę nie prosił

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO