moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pomorscy Terytorialsi oddają krew

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio oddają krew w ramach akcji WOT "Krwioobieg Terytorialsa" i zachęcają do tego innych.

"Krwioobieg Terytorialsa" to druga edycja akcji organizowanej przez Wojska Obrony Terytorialnej, która obejmuje wszystkie funkcjonujące już brygady OT. Po raz pierwszy inicjatywa ta dotyczyć będzie także 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wraz z jej integralną częścią, jaką jest 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku. Wszyscy zainteresowani oddaniem krwi mogą stawić się 10 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa przy ulicy Marynarki Polskiej 15 na gdańskim Nowym Porcie. Każdy, kto tego dnia zdecyduję się wesprzeć akcję Wojsk Obrony Terytorialnej, będzie miał możliwość przejść bezpłatne, podstawowe badania medyczne, m.in. badanie parametrów budowy ciała - analizator BMI, badania ciśnienia krwi, a także skorzystać z nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy pozyskać niezbędne informację na temat zdrowego odżywania. Wyjątkową okazją będzie również możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Na miejscu będzie można zapoznać się z sprzętem Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoje punkty informacyjne wystawią Morski Oddział Straży Granicznej, Policja, JW 1300, WKU Gdańsk oraz JW Formoza.

Zgodnie z popularnym powiedzeniem "sport to zdrowie", w programie imprezy znajdzie się także atrakcja dla fanów szczypiorniaka. Gościem pomorskiego "Krwioobiegu Terytorialsa" będzie bowiem Artur Siódmiak, wicemistrz oraz brązowy medalista mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

REKLAMA

Idea funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej zakorzeniona jest w tradycjach niepodległościowych oraz dokonaniach Armii Krajowej. W tym kontekście w podróż do czasów okupacji przybyłych gości zabierze weteran AK Jerzy Grzywacz, który będąc uczestnikiem walk o wolną Polskę udzieli niezapomnianej lekcji historii.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy wraz ze swoimi opiekunami przybędą tego dnia do WSG. Specjalnie dla nich przygotowano "Punkt Malucha", czyli miejsce gier i zabaw.

Na terenie gdańskiej uczelni działać będzie punkt 7 PBOT, w którym każdy zainteresowany będzie miał możliwość wstąpienia w szeregi pomorskiej brygady.
Wśród zaproszonych gości, którzy swoją obecnością zaszczycą to wyjątkowe przedsięwzięcie, znajdą się m.in. przedstawiciele służb mundurowych działających na obszarze Trójmiasta, szkoły mundurowe oraz współdziałające z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa, studenci trójmiejskich uczelni wyższych oraz przedstawiciele władz Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Gdańsk.

Warto zaznaczyć, że w ramach akcji "Krwioobieg Terytorialsa" krew można oddawać już od 1 czerwca w RCKiK w Gdańsku oraz RCKiK w Słupsku. Zainteresowani podając numer zbiórki 112 oddadzą krew na rzecz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Akcja prowadzona będzie stacjonarnie do 20 czerwca.

"Krwioobieg Terytorialsa": jest ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, ponieważ wynika wprost z misji formacji, jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Głównym zadaniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

Zatem czerwiec również w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będzie stał pod znakiem kropli krwi – tak małej, a często ratującej ludzkie życie. Żołnierze WOT biorący udział w akcji "Krwioobieg Terytorialsa" udowadniają, że są "zawsze gotowi i zawsze blisko”, by oddać cząstkę siebie dla ratowania życia mieszkańców swojej małej Ojczyzny.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio zaprasza wszystkich chętnych 10 czerwca w godz. 9.00 - 14.00 na teren Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku.

Źródło: 7 PBOT

red. PZ

autor zdjęć: 7 PBOT

dodaj komentarz

komentarze


Amerykanie odmładzają F-16
 
„Spartan” znów na Mazurach
Święto żołnierzy służących na misjach
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
„Ratownik” od nowa
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Białe noce podhalańczyków
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Obradowała Rada Gabinetowa
Na misjach święta inne niż zwykle
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Na wakacje z WOT
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Ćwiczenia z torpedą
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Motocykliści w hołdzie żołnierzom poległym na misjach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
Terytorialsi nie stracą dodatku
Online z mistrzami sportu
F-16 kończą misję w Estonii
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
„Harpun” do walki
Wojsko przeciw wirusowi
Trzeba rozbić to więzienie!
Generał Haller przybył w sam czas
Co z tegorocznym MSPO?
NATO walczy z koronawirusem
MON nie wycofuje się z MSPO
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
„Defender” na poligonie!
Koniec kijowskiego snu
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Polskie porty bardziej otwarte
Nowy wiceminister w MON
Kraby strzelają nad Bałtykiem
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Polskie zwycięstwo w D-Day
Zwiadowcy na start
Agent w generalskich szlifach
Sojusznicy w Drawsku
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Głos (z) płonącej Warszawy
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Mercedes nie tylko do holowania
Transportery płyną na drugi brzeg
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Nowe hełmy dla Wojska Polskiego
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
„Anakonda” rusza na poligony
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Czek i wsparcie od lotników
Morskie początki „Anakondy”
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO