moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ty także możesz zdobyć Buzdygana

Ponad 14 tysięcy złotych dla potrzebujących zebrano podczas trzech aukcji charytatywnych Buzdygana – nagrody „Polski Zbrojnej”, którą od internautów otrzymał płk Szczepan Głuszczak, organizator zajęć dla weteranów „Projekt Wojownik”. Jednak to nie koniec – niedawno rozpoczęła się kolejna licytacja. Jaką cenę tym razem osiągnie wojskowy Oscar?

Buzdygan, to nagroda przyznawana przez „Polskę Zbrojną” osobom nietuzinkowym, które dzięki pasji i zaangażowaniu wpływają na rozwój Sił Zbrojnych RP oraz wspierają naszych żołnierzy podczas codziennej służby. O tym, kto otrzyma jedną ze statuetek decydują internauci. W tym roku, dzięki ich głosom oddanym w internetowym plebiscycie, Buzdygan powędrował do pułkownika Szczepana Głuszczaka. Oficer, który pełni obowiązki dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, jest pomysłodawcą i organizatorem „Projektu Wojownik”. Pułkownik Głuszczak nagrodę odebrał i przekazał na cel dobroczynny. Do tej pory odbyły się już trzy aukcje charytatywne, podczas których można było wylicytować Buzdygana. Było to możliwe dzięki temu, że każdy ze zwycięzców aukcji zwracał statuetkę właścicielowi. A ten konsekwentnie organizował nowe licytacje.

Buzdyganową sztafetę dobra zapoczątkowali żołnierze z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To właśnie oni wygrali pierwszą aukcję i przekazali ponad dwa tysiące złotych na rzecz Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”. Kolejną zwyciężył Jerzy Ciszewski, wicemistrz Polski w żeglarstwie z 1990 roku, który zasilił konto organizacji kwotą pięciu tysięcy złotych. Trzecia aukcja odbyła się na rzecz bliskich st. sierż. Łukasza Bartkowskiego, który zginął w wypadku motocyklowym. To starcie wygrali żołnierze z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej – jednostki w której służył podoficer. Żandarmom udało się zebrać aż 7 tys. zł.

REKLAMA

Jednak Buzdygan nie przestaje pomagać. Kilka dni temu ruszyła kolejna licytacja, w której można zdobyć wojskowego Oscara. Płk Głuszczak zorganizował ją na swoim profilu na Facebooku. Może w niej wziąć udział każda osoba pełnoletnia (ci, którzy nie ukończyli 18 lat mogą licytować nagrodę za zgodą opiekunów). Warunkiem jest zaoferowanie kwoty przynajmniej o 20 złotych wyższej niż deklarowali poprzedni licytujący. Obecnie najwyższa oferta wynosi już ponad cztery tysiące złotych, ale wszystko wskazuje na to, że nie jest to cena ostateczna, bowiem aukcja zakończy się dopiero 1 lipca.

– Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału. Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się je dzieli – mówi płk Głuszczak. Dodaje także, że zwycięzca licytacji oprócz Buzdygana, otrzyma także koszulkę z autografem najlepszej polskiej zawodniczki MMA Joanny Jędrzejczyk, która prowadziła zajęcia dla weteranów w Giżycku, ryngraf od dowódcy Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, a także statuetkę żandarma, którą przekazali żołnierze z klubu sportowego „Szkarłatni Team”.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Artur Zakrzewski

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
 
Stawiamy na rozwój
Wielkie święto kawalerii!!!
Obława pełna białych plam
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Obrady Rady Unii Europejskiej
Nowy pułk artylerii
Działalność firm na rzecz obronności
Dni Huty Pieniackiej były policzone
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Nowe nakolanniki
Nowi szturmani w JW Agat
Kierunek: Afganistan
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Żołnierz na cywilnym rynku pracy
Kolejna szabla AFN zdobyta
„Mieszko” po wodowaniu
„Pułaski” wrócił do kraju
Sojusze na fali
Rozdarty subkontynent
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Gotowi na F-35?
Fleet of the Future
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Zmiany w przepisach mundurowych
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
„Dragon’19” od kuchni
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Air-Landing Outside Comfort Zone
The Chariots of Jihad
Tak umierał Wołyń
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Desant na czeskich spadochronach
Sport nie dzieli, sport łączy
Raki dla zawiszaków
Rozpoczynamy nową erę
Gen. Joks na czele JFTC
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Polsko-francuska szkoła uczuć
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Brytyjska „pamiątka”
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Miroslawiec Up
Początek dowódczej drogi
Karabiny od dęblińskich saperów
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Moja „bazówka”
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO