moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy wiceminister w MON

Premier – na wniosek ministra obrony – powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w MON. Nowy wiceminister zajmie się sprawami międzynarodowymi. – To dla mnie interesujące wyzwanie, będące kontynuacją mojej dyplomatycznej działalności – mówi Paweł Woźny portalowi polska-zbrojna.pl. Wcześniej pracował w m.in. ambasadach w Caracas, Bogocie i Meksyku.

Paweł Woźny odebrał nominację wczoraj. W resorcie obrony będzie odpowiadał głównie za sprawy zagraniczne, którymi zajmował się Tomasz Szatkowski, od lipca ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

– To dla mnie interesujące wyzwanie i podchodzę do niego z dużym zapałem – mówi nowo powołany wiceminister. Dodaje, że praca w MON będzie dla niego kontynuacją dotychczasowej kariery związanej z dyplomacją. – Przez ponad 20 lat byłem pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pracowałem na różnych stanowiskach zarówno w centrali, jak i kilku placówkach zagranicznych. W MON dalej będę zajmował się stosunkami międzynarodowymi, ale moja działalność będzie rozszerzona o nowy aspekt dotyczący bezpieczeństwa, spraw wojskowych i obronności. To dziedzina bardzo interesująca i bardzo ważna dla Polski – mówi Paweł Woźny.

REKLAMA

Nowy wiceminister obrony w resorcie spraw zagranicznych zajmował się m.in. relacjami Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, kwestiami dotyczącymi wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE. Doświadczenie dyplomatyczne Paweł Woźny zdobył także pracując w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas. Później objął stanowisko I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. W latach 2012-2018 był z kolei kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiadał także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 roku pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku.

– Obszar mojej działalności w resorcie obrony narodowej wymaga nieustannych kontaktów zagranicznych z naszymi partnerami. Moje doświadczenie na pewno się przyda i będę chciał je wykorzystać na nowym stanowisku – zapowiada wiceminister. Pytany o najbliższe plany, Paweł Woźny zastrzega, że za wcześnie na konkrety. Podkreśla jednak, że będzie kontynuował sprawy już rozpoczęte. – Mam tu na myśli kwestie: współpracy z NATO i Stanami Zjednoczonymi, zwiększenia obecności wojsk Sojuszu w Polsce, ale także ścisłej współpracy z Unią Europejską, państwami Grupy Wyszehradzkiej czy tzw. Dziewiątki Bukaresztańskiej. To zagadnienia wciąż aktualne i bardzo ważne – mówi podsekretarz stanu w MON.

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Jest absolwentem neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność iberystyka) oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Był uczestnikiem międzynarodowych kursów i seminariów poświęconych polityce zagranicznej oraz funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Brał udział w m.in. kursie dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie, Seminar for Senior Diplomats „The EU - A Global Actor” czy kursie dotyczącym „Polityki zagranicznej Meksyku i Ameryki Łacińskiej” zorganizowanym w El Colegio de México.

PG

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Dodatki dla specjalsów po nowemu
 
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
„Aviation Detachment” w Łasku
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
F-16 kończą misję w Estonii
Ogień w natarciu
Nowe sanitarki dla wojska
Druga kariera byłych żołnierzy
Nadlecą Ważki, czyli mikrodrony dla wojska
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kaprale po Legii Akademickiej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Polak z Medalem NATO
Sonary dla śmigłowców ZOP
16 Dywizja najlepsza!
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
Ochotnik do Auschwitz
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
„Kaper” przeciw terrorystom
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Bohaterska obrona wzgórza 385
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Szybsza droga do armii zawodowej
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
Laserowa artyleria US Army
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Kraby kontra okręt
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Defender 2020: Symulator Pioruna
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Kabina do zadań specjalnych
Zaplecze dla Rosomaków
Wojsko przeciw wirusowi
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Ukraiński kurs na Zachód
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Zamek na poligonie
Szybciej do wojska
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Bohaterowie na wakacjach w Ryni
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
Wojskowe uczelnie w dobie wirusa
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
Wybuchowa edukacja
Komisje sejmowe o umowie z USA
Polsko-amerykańska współpraca
Amerykanie odmładzają F-16

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO