moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dowództwo 16DZ gotowe do realizacji zadań w Olsztynie

12 grudnia, w koszarach dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie odbył się uroczysty apel, podczas którego oficjalnie potwierdzono wypełnienie decyzji ministra obrony narodowej o przeniesieniu dowództwa dywizji do nowej lokalizacji.

Uroczystość swą obecnością uświetnił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marek Łapiński, I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pilot Jan Śliwka, wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, a także dowódcy i szefowie jednostek wojskowych oraz komendanci służb mundurowych garnizonu Olsztyn i przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.
„Jest dla mnie wielkim zaszczytem, móc Państwa powitać na wyjątkowym apelu, który jest potwierdzeniem gotowości do realizacji zadań w nowej lokalizacji, po wypełnieniu decyzji Ministra Obrony Narodowej oraz rozkazu Dowódcy Generalnego RSZ przez Dowództwo 16 Dywizji Zmechanizowanej” - przywitał obecnych gen. dyw. Krzysztof Radomski na uroczystym apelu w Olsztynie.

Zwracając się do zaproszonych gości i uczestników uroczystości dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej podkreślił znaczenie słów zawartych w Kodeksie Honorowym Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego - „Zawodowa służba wojskowa jest powołaniem i świadomym wyborem. Stawia żołnierza w szczególnej dyspozycji wobec Ojczyzny, obrony jej niepodległości i bezpieczeństwa z gotowością poniesienia ofiary życia włącznie. Przytoczone słowa Kodeksu Honorowego…,były mottem podczas realizacji zadania związanego z przemieszczeniem w listopadzie dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej i częściowo 9 batalionu dowodzenia do nowej lokalizacji w Olsztynie. Panie Ministrze melduję, że to zadanie zostało zrealizowane bez zakłóceń, w nakazanym terminie, tak jak to przystało na żołnierzy 16. Dywizji Zmechanizowanej”. Na zakończenie przemówienia gen. Radomski skierował do obecnych przedstawicieli instytucji i jednostek wojskowych garnizonu Olsztyn słowa podziękowania za okazanie wsparcie i zabezpieczenie realizacji zadań przez dowództwo w nowej lokalizacji – „Zarówno współpraca z przedstawicielami instytucji wojskowych i jednostek wojskowych garnizonu Olsztyn oraz innych służb mundurowych, a także władz wojewódzkich i miejskich zasługuje na najwyższe uznanie”.

REKLAMA

Następnie odczytano decyzję ministra obrony narodowej o zmianie miejsca dyslokacji dowództwa 16DZ oraz decyzje i rozkazy wyższych przełożonych o nadaniu medali resortowych, odznaczeń tytułów honorowych oraz awansów na wyższy stopień wojskowy. Ceremonii wręczenia medali i odznaczeń dokonał sekretarz stanu w MON Marek Łapiński w asyście I zastępcy dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pilota Jana Śliwki. Złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” odznaczony został gen. dyw. Krzysztof Radomski, brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz odznaką honorową Wojsk Lądowych, odznaką tytułu honorowego Zasłużony Żołnierz RP III stopnia uhonorowano oficerów dowództwa dywizji.

Zabierając głos Sekretarz Stanu Marek Łapiński odczytał list od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do żołnierzy 16DZ oraz złożył życzenia kolejnych sukcesów w realizacji zadań w nowej lokalizacji. Ważnym elementem kończącym uroczystość było odsłonięcie tryptyku poświęconego 16 Dywizji Zmechanizowanej, którego dokonali honorowi gości w asyście gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

red. PZ

autor zdjęć: por. Karol Frankowski

dodaj komentarz

komentarze


Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
 
Żołnierze w sztafecie pomocy
Krwawy Wołyń
Brawurowe zagony motorowe
Amerykanie odmładzają F-16
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Polskie porty bardziej otwarte
Online z mistrzami sportu
Kolejne Groty dla wojska
Most do współpracy
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki
16 sekund Liberatora
Ułańska szarża
PGZ będzie obecna na MSPO
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
„Defender” – pracowity poligon saperów
Na misjach święta inne niż zwykle
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Ofensywa Tuchaczewskiego
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
F-16 kończą misję w Estonii
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Współzawodnictwo rozwija
Zbiegowie z innego świata
Laserowa artyleria US Army
Szkolenie wodne podhalańczyków
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Rakiety z Mesko w F-35
Wojsko przeciw wirusowi
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Ogromne zainteresowanie Soną
Oficer jak biała karta...
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Szef MON w Żelaznej Dywizji
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Kraby w Bolesławcu
Prezydent Duda jedzie do USA
Groty z granatnikiem
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Weterani znów staną na macie
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Powstaną kolejne strzelnice
Ochotnicy na ratunek
Wojsko ma ofertę dla cywili
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO