moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rekrutacyjna cyberinfolinia

Wojsko chce rekrutować w sposób nowoczesny i prosty. Dlatego kilka dni temu Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni uruchomiło specjalną infolinię dla osób zainteresowanych pracą w wojskowej branży IT, cyber i krypto. Można tu zdobyć wszelkie informacje nie tylko o procedurach naboru i stawianych wymaganiach, ale także o wolnych etatach.

Infolinie telefoniczne, mające służyć rekrutacji kandydatów do pracy, są z powodzeniem wykorzystywane przez firmy i korporacje działające na rynku komercyjnym. Teraz z tej nowoczesnej i prostej metody naboru postanowiło skorzystać także wojsko. 11 marca Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni uruchomiło infolinię dla ochotników , chcących zasilić szeregi NCBC i tworzonych wojsk obrony cyberprzestrzeni. Te, zgodnie z planami MON, mają powstać do 2022 roku.

 

REKLAMA

Nowy kanał komunikacji

– Pomysł jest pokłosiem rozmów z kandydatami podczas procedury rekrutacyjnej i analizy rynku. Uznaliśmy, że skoro firmy działające w branży IT, obok rekrutacji za pośrednictwem stron www, która i u nas z sukcesem funkcjonuje, wykorzystują też infolinię, my także możemy taką uruchomić. Widocznie taki rodzaj kontaktu, poza tym tradycyjnym, jest kandydatom również potrzebny – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor NCBC.

Dzwoniąc na infolinię zainteresowani mogą zdobyć wszelkie informacje dotyczące naboru, wymagań, a także wolnych stanowisk. Te ostatnie oferowane są zarówno wojskowym, jak i cywilom, choć jak przyznają przedstawiciele NCBC, w perspektywie budowy WOC, poszukiwani są przede wszystkim eksperci na stanowiska wojskowe (w przypadku cywili, którzy chcieliby rozpocząć służbę, niezbędne jest odbycie służby przygotowawczej). Obecnie instytucja poszukuje specjalistów z obszarów m.in. elektroniki, cyberbezpieczeństwa, eksploracji danych, matematyki i kryptologii oraz analizy danych. Poszukiwani są m.in specjaliści inżynierii oprogramowania, systemów informatycznych, zarządzania informacją.
Choć infolinia działa od kilku dni już cieszy się sporą popularnością. – Osoby dzwoniące są zaskoczone, że odbiera „prawdziwy człowiek”, a nie bezduszny automat. Dzięki temu szybciej obdarzają instytucję zaufaniem i deklarują przysłanie swojego CV. O to nam właśnie chodziło – mówi generał. Bo zadzwonienie na infolinię to dopiero pierwszy krok do służby lub pracy w instytucji. Kolejnym jest bowiem indywidualne spotkanie, podczas którego specjaliści weryfikują dokumenty i wiedzę kandydata z obszaru cyber, krypto i IT.

Rekrutacja trwa

Swoją kandydaturę można zgłaszać pod numerem 509-677-777 w dniach roboczych od 8 do 20. Osoby, które nie mają możliwości skontaktowania się w tych godzinach, mogą nagrać wiadomość na skrzynkę, a potem czekać na telefon z instytucji. Osoby obsługujące infolinię oddzwonią w następnym dniu roboczym.

Jak zapewniają przedstawiciele NCBC, mimo wprowadzonego w kraju stanu zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem, rekrutacja nie zostanie zawieszona, ale w najbliższym czasie będzie prowadzona wyłącznie przez strony www i uruchomioną infolinię. Wszystkie spotkania bezpośrednie, zgodnie z decyzją dyrektora NCBC, zostały wstrzymane.

Powstałe w 2019 roku Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odpowiada za kluczowe obszary związane z konsolidacją kompetencji i zasobów resortu w zakresie kryptologii, cyberbezpieczeństwa oraz budowy i eksploatacji systemów IT. Specjaliści zespołu w trybie 24/7/365 monitorują działania systemów IT w resorcie obrony narodowej, prowadzą operacje w cyberprzestrzeni, reagują też w przypadku incydentów naruszających bezpieczeństwo sieci i jej użytkowników. NCBC realizuje też szereg zadań w ramach działalności naukowo-edukacyjnej, badawczo-rozwojowej, wdrożeniowej i opiniodawczej. Prowadzi też badania dotyczące metod wykrywania incydentów w cyberprzestrzeni, projektowania rozwiązań do ochrony i zabezpieczenia informacji, rozwija własne metody i urządzenia kryptograficzne.
Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka żołnierze zawodowi Wojska Polskiego wykonujący zadania związane z kryptologią i cyberbezpieczeństwem oraz projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych otrzymają wyższe dodatki do uposażeń. To stały dodatek służbowy, w wysokości od 450 zł do 2100 zł oraz jednorazowy uznaniowy dodatek służbowy w wysokości od 100 proc. do nawet 620 proc. kwoty dodatku służbowego stałego.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Cyber.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
 
Co z tegorocznym MSPO?
MON nie wycofuje się z MSPO
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Zwiadowcy na start
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Czek i wsparcie od lotników
Głos (z) płonącej Warszawy
Na wakacje z WOT
Święto żołnierzy służących na misjach
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
„Ratownik” od nowa
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
Motocykliści w hołdzie żołnierzom poległym na misjach
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Mercedes nie tylko do holowania
Transportery płyną na drugi brzeg
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Białe noce podhalańczyków
Ćwiczenia z torpedą
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Generał Haller przybył w sam czas
Terytorialsi nie stracą dodatku
Online z mistrzami sportu
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Nowa strategia z podpisem prezydenta
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Nowy wiceminister w MON
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
F-16 kończą misję w Estonii
Fox już na wystawie
Sojusznicy w Drawsku
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Amerykanie odmładzają F-16
Polskie zwycięstwo w D-Day
„Harpun” do walki
NATO walczy z koronawirusem
Polskie porty bardziej otwarte
„Spartan” znów na Mazurach
„Anakonda” rusza na poligony
Wojsko przeciw wirusowi
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Koniec kijowskiego snu
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Na misjach święta inne niż zwykle
„Defender” na poligonie!
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Obradowała Rada Gabinetowa
Nowe hełmy dla Wojska Polskiego
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Morskie początki „Anakondy”
Trzeba rozbić to więzienie!
Kraby strzelają nad Bałtykiem
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Agent w generalskich szlifach
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO