moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Debiut na targach w Kielcach

Oprócz firm zbrojeniowych z Polski i z zagranicy, na targach w Kielcach pojawi się też stoisko Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP”. Zainteresowani będą mogli obejrzeć ponad dziesięć godzin nagrań ze specjalnie zorganizowanego studia telewizyjnego. – Gwarantujemy ciekawe rozmowy z ekspertami z dowództw sił zbrojnych, jednostek i uczelni wojskowych, a także z uczniami klas mundurowych i przedstawicielami organizacji proobronnych – mówi ppłk Waldemar Krzyżanowski.

Już jutro w Kielcach rusza najważniejsza impreza branży zbrojeniowej – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na stoiskach polskich i zagranicznych wystawców będzie można zobaczyć m.in. sprzęt pancerny i rakietowy, transportowy, inżynieryjny, lotniczy i obrony powietrznej, a także poznać nowoczesne rozwiązania z zakresu łączności czy optoelektroniki. Ale impreza nie ograniczy się wyłącznie do wystaw i prezentacji sprzętu. Targom tradycyjnie będą towarzyszyć wykłady, prelekcje, seminaria i konferencje. Swój „targowy” debiut będzie miało, powstałe w styczniu tego roku, Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP”.

– Nie mogło nas tam zabraknąć. Takie wydarzenie to okazja do wielu rozmów i spotkań, a także promocji Wojska Polskiego i przedstawienia praktycznych informacji o służbie wszystkim zainteresowanym – mówi ppłk Waldemar Krzyżanowski, szef Wydziału Komunikacji BdsPZŻ, i dodaje, że tegoroczne targi, ze względu na pandemię COVID-19 będą na pewno inne niż zwykle.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą mogli wziąć w nich udział. Chcemy jednak zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców, dlatego będziemy korzystać z nowoczesnych technologii i relacjonować to wydarzenie online – mówi oficer.

Transmisje prosto z Kielc ruszą już jutro i będą odbywać się do czwartku. Będzie to w sumie dziesięć godzin nagrań, podzielonych na trzy bloki tematyczne. W pierwszym widzowie będą mogli zapoznać się z rodzajami sił zbrojnych, w drugim z kolei zostaną przedstawione możliwości wstąpienia do wojska. – Będziemy rozmawiać np. o szkoleniu podstawowym, Legii Akademickiej czy wreszcie o możliwości podjęcia studiów wojskowych w jednej z czterech akademii. Zainteresowani będą się mogli dowiedzieć, jak wygląda rekrutacja i jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać podchorążym. Ciekawie zapowiadają się też dyskusje o wybranych stanowiskach w armii, takich jak strzelec wyborowy, medyk pola walki czy operator BSP – mówi ppłk Krzyżanowski.

W trzecim bloku tematycznym widzowie będą mogli obejrzeć prezentacje sprzętu i wyposażenia, wystawionego na targach. Rozmowy z ekspertami z dowództw, jednostek wojskowych, uczelni i organizacji proobronnych będą prowadzić m. in. Bianka Zalewska, korespondentka wojenna, oraz szer. Marcin Superczyński z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Film: Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Na MSPO pojawi się też stanowisko rekrutacyjne dla ochotników zainteresowanych wstąpieniem do wojska. Tu będą mogli oni zdobyć szczegółowe informacje o służbie, a także złożyć wniosek o powołanie w szeregi polskiej armii.

Relacje z targów będzie można śledzić od wtorku do czwartku (8–10 września). Planowane są trzy wejścia antenowe każdego dnia, pierwsze o godzinie 10.00. Relacje będą dostępne na profilu Biura na Facebooku i YouTube.

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” powstało w styczniu 2020 roku. Obecnie zajmuje się wdrażaniem zmian w systemie rekrutacji do sił zbrojnych. Prowadzi też szereg projektów skierowanych do osób chcących wstąpić do wojska oraz tych zainteresowanych współpracą z armią. To m.in. programy: „Paszport” (dla organizacji proobronnych), „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, „Oddziały Przygotowania Wojskowego” (dla uczniów szkół średnich) oraz „Legia Akademicka” (dla studentów).

Paulina Glińska

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Dodatki dla specjalsów po nowemu
 
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
Sonary dla śmigłowców ZOP
16 Dywizja najlepsza!
Komisje sejmowe o umowie z USA
Wojsko przeciw wirusowi
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Kabina do zadań specjalnych
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Zostań studentem ASzWoj
Zamek na poligonie
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
„Aviation Detachment” w Łasku
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
F-16 kończą misję w Estonii
Laserowa artyleria US Army
Polak z Medalem NATO
Dekady za wcześnie
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Ochotnik do Auschwitz
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
Kaprale po Legii Akademickiej
Zaplecze dla Rosomaków
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
Kraby kontra okręt
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
Bohaterska obrona wzgórza 385
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie
Amerykanie odmładzają F-16
Nowe sanitarki dla wojska
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
Wybuchowa edukacja
Polsko-amerykańska współpraca
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Październik pod znakiem Tallboya
„Kaper” przeciw terrorystom
Defender 2020: Symulator Pioruna
Ukraiński kurs na Zachód
Szybsza droga do armii zawodowej
Szybciej do wojska
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Ku czci roku 1918 i 1920
W MON o polsko-słowackiej współpracy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO