moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Na ostatniej zbiórce

Osiemnastu oficerów Dowództwa Sił Powietrznych po raz ostatni wystąpiło – jako czynni żołnierze – w mundurach galowych. 31 stycznia będzie dla nich ostatnim dniem służby, postanowili odejść do rezerwy.

Szeregi lotników opuszczą z Dowództwa Sił Powietrznych: generał brygady pilot Stefan Rutkowski (szef wojsk lotniczych – zastępca szefa szkolenia), pułkownicy: Stanisław Babiarz (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Radiotechnicznych), Marek Drumowski (zastępca szefa Zarządu Dowodzenia i Łączności A-6), Maciej Kokociński (szef Oddziału Organizacji Dowodzenia w Zarządzie A-6), Szymon Kobiela (szef Oddziału Planowania Materiałowego w Zarządzie Planowania Logistycznego A-4), Piotr Krzemiński (szef Oddziału Łączności Radiowej i Ubezpieczenia Lotów w A-6), Piotr Radziemski (szef Oddziału Kontaktów Zagranicznych w Zarządzie Operacji Lotniczych), Wojciech Rak (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej), Krzysztof Szopiński (szef Oddziału Służby Wysokościowo-Ratowniczej w SWL), Waldemar Ząbek (szef Oddziału Szkolenia w Szefostwie Szkolenia) oraz podpułkownicy: Jacek Dufek (Oddział Organizacji Dowodzenia w A-6), Zbigniew Kłys (szef Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Systemów Teleinformatycznych w POIN), Janusz Koliński (szef Wydziału Topograficznego w Zarządzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej A-2), Janusz Stąporek (Oddział Wojsk OPL w Szefostwie WOPLiRt) i Paweł Szczukocki (Oddział Organizacyjny Zarządu Zasobów Osobowych A-1), a także majorowie: pilot Andrzej Borowy (oddelegowany z rezerwy kadrowej MON), Marek Kurpis (Oddział Szkolenia SIL w SWL) i Jarosław Medaj (Wydział Uzbrojenia i Sprzętu w Zarządzie A-2).

REKLAMA

Odchodzących na emeryturę pożegnali dowódca SP generał broni pilot Lech Majewski, kierownicza kadra DSP, dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej generał dywizji pilot Leszek Cwojdziński i rektor-komendant WSOP generał brygady pilot Jan Rajchel, a także współpracownicy z zarządów i oddziałów.

Generał Majewski wręczył im listy gratulacyjne i upominki, a generałowi Rutkowskiemu przyznany przez ministra kordzik honorowy. Dowódca Sił Powietrznych życzył żegnanym sukcesów na cywilnej drodze życia, zachęcał do pozostania członkami lotniczej rodziny i prosił o przekazanie podziękowań rodzinom za ich wyrozumiałość w towarzyszeniu żołnierskiej karierze mężów i ojców. Szczególnie słowa uznania skierował do generała Rutkowskiego, przedstawiając przebieg jego służby. Przyznał, że Siły Powietrzne tracą utalentowanego pilota, instruktora i dowódcę, ale wychował i wyszkolił on grono następców, którzy będą kontynuowali sprawy prowadzone przez odchodzącego ze służby szefa wojsk lotniczych.

W imieniu kończących służbę za wspólnie spędzone lata podziękował właśnie generał Rutkowski. – W ostatnich latach udało się stworzyć zespół specjalistów, który ustabilizował sytuację w Siłach Powietrznych i zadbał o to, aby funkcjonowały one bezpiecznie. Dziękuję generałowi Majewskiemu oraz wszystkim współpracownikom za to, co udało nam się zrobić. Życzę dalszej bezpiecznej służby.

Po przemówieniach obecni na zbiórce stanęli do „rodzinnego” zdjęcia z kierowniczą kadrą DSP, następnie wpisali się do księgi pamiątkowej dowództwa, po czym nastąpiło osobiste składanie życzeń i podziękowań odchodzącym do rezerwy oficerom.

Źródło: ppłk Artur Goławski/ DSP

PZ

autor zdjęć: Anna Rudnicka

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi nie stracą dodatku
 
Mercedes nie tylko do holowania
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
NATO walczy z koronawirusem
„Defender” na poligonie!
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Głos (z) płonącej Warszawy
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
„Ratownik” od nowa
Święto żołnierzy służących na misjach
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Generał Haller przybył w sam czas
Na wakacje z WOT
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Polskie porty bardziej otwarte
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Widzieć i nie być widzianym
MON nie wycofuje się z MSPO
Co z tegorocznym MSPO?
Na misjach święta inne niż zwykle
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Morskie początki „Anakondy”
Wojsko przeciw wirusowi
Trzeba rozbić to więzienie!
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
F-16 kończą misję w Estonii
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Amerykanie odmładzają F-16
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Ćwiczenia z torpedą
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
„Spartan” znów na Mazurach
Nowy wiceminister w MON
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
Białe noce podhalańczyków
Prawdziwi wojownicy
„Anakonda” rusza na poligony
Motocykliści w hołdzie żołnierzom poległym na misjach
Koniec kijowskiego snu
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Online z mistrzami sportu
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Zwiadowcy na start
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Obradowała Rada Gabinetowa
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
„Harpun” do walki
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Agent w generalskich szlifach
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Transportery płyną na drugi brzeg

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO