Wojskowe ćwiczenia rotacyjne
1366712700
A A A

Od 15 do 26 kwietnia 2013 r. realizowane są wojskowe ćwiczenia rotacyjne żołnierzy dwóch kompanii Narodowych Sił Rezerwowych przy Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Krakowie.

Wojskowe ćwiczenia rotacyjne rozpoczęto 15 kwietnia od przyjęcia oficerów i podoficerów, z którymi przeprowadzono szkolenie instruktorsko-metodyczne. W dniu następnym szkoleni odbyli strzelanie z pistoletu wojskowego, uzyskując oceny dobre i bardzo dobre. 17 kwietnia do szkolenia dołączyli również szeregowi rezerwy kompanii Narodowych Sił Rezerwowych przy Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Krakowie.

Szkolenie ukierunkowane jest na podtrzymanie zdobytych umiejętności w czasie wojskowych ćwiczeń rotacyjnych w ubiegłym roku oraz wyrównanie poziomu wyszkolenia żołnierzy rezerwy biorących udział w takich ćwiczeniach po raz pierwszy. Ćwiczenia prowadzone są włącznie z sobotą i niedzielą. W sobotę żołnierze kompanii NSR, uczestnicząc w rekonesansie zagrożonych rejonów, zapoznali się z potencjalnymi zagrożeniami kryzysowymi na terenie województwa małopolskiego. Natomiast w niedzielę brali udział w zajęciach ze szkolenia fizycznego oraz poznawali historię i zbiory Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Ponadto, w godzinach popołudniowych mieli możliwość uczestniczenia we mszy świętej w kościele garnizonowym w Krakowie.

Szkolenie żołnierzy kompanii Narodowych Sił Rezerwowych zostało przygotowane przez WSzW w Krakowie oraz 5 Batalion Dowodzenia (jako jednostkę odpowiedzialną za szkolenie) i jest prowadzone przy wykorzystaniu obiektów Garnizonu Kraków.

Źródło: ppłk Zbigniew Pustułka

PZ

autor zdjęć: Zbigniew Bała

dodaj komentarz

komentarze

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Wojskowej
Służby
Zdrowia
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2012
wykonanie WEBSTRUMENTS.pl z wykorzystaniem CMS webSimple