moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Ćwicz tak, jak będziesz walczył!

Dla 7 Eskadry Działań Specjalnych było to jedno z rutynowych szkoleń. Ale zadania wcale nie były proste. Nad Bałtykiem wspólnie z żołnierzami wojsk specjalnych lotnicy spędzili kilka dni, ćwicząc m.in. nawigację nad morzem, sposoby desantowania ze śmigłowców Mi-17 do wody czy nocne lądowanie na platformie wiertniczej. To ostatnie zadanie załogi z Powidza potrafią wykonać jako jedyne w Polsce. Nie mniej wymagająca była osłona snajperska z pokładu śmigłowca lecącego nad morzem. Utrzymanie stabilnego lotu lub zawisu, w odpowiedniej odległości od poruszającego się celu wymaga od lotników nie lada kunsztu. Zresztą, zobaczcie sami!

Zdjęcia: Boniek, Husky
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO