moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowy wymiar patriotyzmu

Ponad dwustu żołnierzy i pracowników wojska z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz jednostek podporządkowanych zostało wyróżnionych w DGRSZ podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Dowódca Generalny, gen. broni pil. Lech Majewski uhonorował generałów i admirałów odznakami pamiątkowymi dowództwa. Szefowi Inspektoratu SZ gen. broni Edwardowi Gruszce dowódca wręczył Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych RP, gen. bryg. pil. Mirosławowi Jemielniakowi – Gwiazdę Załóg Lotniczych. Innych żołnierzy i pracowników dowódca generalny i jego zastępca, gen. dyw. Jerzy Michałowski, wyróżnili nadanymi przez Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej medalami Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, medalami za długoletnią służbę i za zasługi dla obronności kraju, gwiazdami Afganistanu, tytułami honorowymi Zasłużony Żołnierz RP, wojskowymi i lotniczymi Krzyżami Zasługi oraz odznakami honorowymi rodzajów sił zbrojnych.

Gen. Majewski przypomniał, że z okazji święta upamiętniającego odrodzenie polskiej państwowości wracamy myślami do lat 1918-1920, gdy wszyscy Polacy ramię w ramię służyli ojczyźnie, nie bacząc na sympatie polityczne i pochodzenie czy trudności logistyczne, wynikające z odbudowy zniszczonego wojną kraju. „W walkach o kształt granic Rzeczpospolitej udział wzięli żołnierze piechoty, kawalerii, lotnicy i marynarze, służący wcześniej w wojskach trzech państw zaborczych. Razem z nimi w szeregach odtworzonego Wojska Polskiego stanęli również emigranci i ochotnicy, a wsparło ich całe społeczeństwo. To oni wspólnie wywalczyli wolność i utrzymali ją w najtrudniejszym okresie. Po 96 latach jesteśmy im wdzięczni za odwagę, wiarę w Polskę i za to, że dziś w bezpiecznym państwie cieszymy się wolnością i demokracją”.

Gen. Majewski podkreślił, że dzięki sumiennej służbie i pracy, wdrażaniu nowych i udoskonalaniu istniejących procedur, konsekwentnej modernizacji technicznej i intensywnemu szkoleniu współczesne Wojsko Polskie skutecznie i na coraz wyższym poziomie realizuje swoje zadania. „Ponad 10 miesięcy temu zainaugurowaliśmy działanie nowego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, tworząc w Dowództwie Generalnym nową jakość, opartą o ideę połączoności oraz integracji wszystkich rodzajów sił zbrojnych i wojsk. Czas, który upłynął od tego momentu pokazuje, że była to trafna decyzja i dziś łatwiej, a przy tym szybciej możemy organizować coraz bardziej skomplikowane przedsięwzięcia w wymiarze połączonym oraz wielonarodowym”, wskazał dowódca generalny.

Gen. Majewski wyraził przekonanie, że uczestnictwo we wszystkich wyjątkowo intensywnych w tym roku przedsięwzięciach szkoleniowych było okazją do sprawdzenia i podniesienia posiadanych umiejętności, do prezentacji profesjonalizmu żołnierzy, a także do pogłębiania współpracy z sojusznikami. Było również sposobnością do promocji Polski i umacniania jej pozycji międzynarodowej. „Narodowe Święto Niepodległości to okazja, by podziękować żołnierzom i pracownikom wojska Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz jednostek podporządkowanych za dowody nowoczesnego patriotyzmu”, powiedział dowódca generalny składając gratulacje wszystkim wyróżnionym żołnierzom i pracownikom DGRSZ.

Dowódcą życzył też powodzenia zawodnikom z DGRSZ, którzy liczną grupą wystartują we wtorek w stołecznym Biegu Niepodległości.

Źródło: ppłk Artur Goławski

red. PZ

autor zdjęć: płk Artur Goławski

dodaj komentarz

komentarze

~sąsiad
1415637840
KOCHAM SIŁY POWIETRZNE
80-DA-BC-1F

Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
 
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Podwójny Półmaraton Komandosa
Gwiazdy sportu dają lekcję
Invictus w zimowym stylu
Wojna o porządek świata
Nowe śmigłowce kawalerii
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Skromny początek wielkiej wojny
Ślubowanie kadetów OPW
Roszady personalne w PGZ-ecie
Cud w Trewirze
Bruksela przed szczytem
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Będą kolejne „Daglezje-P”
Abramsy pod dobrą opieką
Zimowy sprawdzian podchorążych
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Szef MON-u w Brukseli
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
W rezerwie pasywnej będą oceny
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Lekcje z frontu
Spadochroniarze na Podlasiu
Lista trupich główek
Dobrowolsi – czas start!
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Rakietowy szach
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zielone światło dla Barbary
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Zachód przeciwko „korsarzom”
Offset dla „Wisły”
Eurofightery znowu w Polsce
Zamiana po włosku
Śnieg może być groźną bronią
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Rusza kwalifikacja wojskowa
Liban uznany za strefę działań wojennych
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Pierwszy skok
Jakie podwyżki dla żołnierzy
„Avenger” na Monte Cassino
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Którą drogą do armii?
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO