moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych – 2015

Od 15 do 17 kwietnia odbył się Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2015 organizowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku, Centrum Bezpieczeństwa i Monitorowania Zagrożeń „Małopolska” – Obozy Szkoleniowe, firmę Sortmund oraz Navio, a także portal Klasamundurowa.pl.

Honorowy patronat nad turniejem objął pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. społecznych inicjatyw proobronnych gen. dyw. prof. Bogusław Pacek. Turniej objęli patronatem również: ZS „Strzelec”, Krakowska Legia Akademicka, Polish Emergency Team PCPM, Ratownictwo Wodne Asekuracja, Aeroklub Polski, Burmistrz Gminy i Miasta Krzeszowice, Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej, Starosta Olkusza, 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy, Starosta Krakowski.

Głównym przesłaniem turnieju była zarówno szeroko rozumiana promocja służb mundurowych, jak i integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi prowadzącymi klasy o profilu mundurowym. Kulminację kilkudniowego współzawodnictwa stanowiło wyłonienie najlepszej szkoły przygotowującej kandydatów do służby w wojsku, policji, straży granicznej i straży pożarnej.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 124 uczestników z 12 województw, tj.: małopolskiego, śląskiego, lubuskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego.

W malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej uczestnicy rywalizowali ze sobą
w 11 konkurencjach. Każda konkurencja była nagradzana. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, tj.: plecaki , nawigacje, zegarki, polary, szkolenia dla klas mundurowych, szkolenia specjalistyczne i wiele innych.

Trzydniowy turniej rozpoczął się odprawą dwuosobowych zespołów i zapoznaniem ich z obowiązującymi regulaminami. Uczestnicy zostali zakwaterowani w remizie OSP w Czernej i niemal natychmiast przystąpili do rywalizacji. Pierwszą konkurencją był leśny tor przeszkód. Kolejnymi konkurencjami w tym dniu były: test wiedzy, marszobieg na orientację, a w godzinach wieczornych rywalizacja o jeden most za daleko. Ta ostatnia konkurencja wymagała od uczniów nie tylko siły i sprawności fizycznej, ale również odporności psychicznej i odwagi do podejmowania odważnych decyzji.

Drugi dzień to kolejne konkurencje: odbicie zakładnika oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Następnie krótki odpoczynek i rozwinięcie gaśnicze oraz road to stars. Po kolacji – dla miłośników wyzwań i adrenaliny – Normandia 1944.

Dzień trzeci zaskoczył uczestników turnieju – pobudka o godzinie 6 rano i przed śniadaniem bieg rzeźnika. Uczestnicy turnieju wbiegali pod stromą górę na polanie (najwytrwalsi kilkadziesiąt razy). Zespół, który przybiegł jako ostatni, odpadał z rywalizacji, pozostali znowu biegli i tak do ostatniego zawodnika. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z siebie uczniowie przystąpili do pakowania swoich rzeczy. Ostatnia konkurencja odbyła się na strzelnicy w Paczółtowicach.

Konkurencje te trwały trzy dni i dwie noce, co pozwoliło wyłonić najlepszą klasę mundurową w Polsce.

Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie Adrian Niewiadomski i Michał Mistela z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Zwycięzcy otrzymali darmowe studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku oraz zaszczytny tytuł najlepszej klasy mundurowej w Polsce.

Drugie miejsce przypadło Jakubowi Szczepańskiemu i Patrykowi Wesołowskiemu z Zespołu Szkól Akademickich we Włocławku. Zwycięzcy otrzymali 3 bezpłatne semestry na studia I-go stopnia w ramach oferty Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku.

Trzecie miejsce zajęli Michał Rojecki i Łukasz Leszczyński z Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku. Otrzymali 1 bezpłatny semestr na studia I-go stopnia w ramach oferty Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2016.

Tekst: mgr Witold Filipski

red. PZ

autor zdjęć: Witold Filipski

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON-u w Brukseli
 
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Rakietowy szach
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Wojna o porządek świata
Roszady personalne w PGZ-ecie
Zimowy sprawdzian podchorążych
W rezerwie pasywnej będą oceny
Zielone światło dla Barbary
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Bruksela przed szczytem
Offset dla „Wisły”
Dobrowolsi – czas start!
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Nowe śmigłowce kawalerii
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Zamiana po włosku
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Rusza kwalifikacja wojskowa
Liban uznany za strefę działań wojennych
Którą drogą do armii?
Lista trupich główek
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Lekcje z frontu
Cud w Trewirze
Skromny początek wielkiej wojny
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Invictus w zimowym stylu
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Pierwszy skok
Nowy szef CWCR
Ślubowanie kadetów OPW
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Będą kolejne „Daglezje-P”
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Mocny sygnał od NATO
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Abramsy pod dobrą opieką
Eurofightery znowu w Polsce
Śnieg może być groźną bronią
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Podwójny Półmaraton Komandosa
„Avenger” na Monte Cassino
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Spadochroniarze na Podlasiu
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Zachód przeciwko „korsarzom”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO