moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ostatni warszawski Runmageddon

W weekend rekordowy Runmageddon Rekrut znów opanuje Służewiec.

W najbliższy weekend 18-19 lipca na warszawskim Torze Służewiec odbędzie się kolejna edycja Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych. Rekordowa liczba prawie 3000 uczestników zmierzy się z najkrótszą wersją tego biegu – Rekrutem. Po raz pierwszy zawodnicy będą rywalizować również na krótkim torze w ramach Runmageddon Games, a najmłodsi fani biegów ekstremalnych tradycyjnie wezmą udział w Mini Runmageddonie. W sobotę z Runmageddonem zmierzy się m.in. judoka Paweł Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie przez dwa dni będzie areną największego w Polsce ekstremalnego biegu z przeszkodami rozgrywanego w ramach cyklu Runmageddon. Do startu w edycji Rekrut, która oznacza zmagania z ponad 30 przeszkodami na 6 kilometrowej trasie zgłosiło się prawie 3000 zawodników z całej Polski! Wielu uczestników wystartuje w drużynach – takich ekip będzie około 200. Najliczniejszą drużyną najbliższej edycji Runmageddonu będzie liczący prawie 50 osób team pod nazwą „Bozony Higgsa”. Bardzo liczny będzie również zespół „Nastula Club”, z którym w sobotę o 12:20 na trasę wyruszy znakomity judoka Paweł Nastula. Nadchodząca edycja będzie najbardziej sfeminizowaną edycją w historii Runmageddonu - ponad 30% wszystkich uczestników stanowić będą kobiety!

Przy konstruowaniu przeszkód najbliższej edycji Runmageddonu organizatorzy znów popisali się wielką wyobraźnią. Na torze pojawi się m.in. znana z poprzednich edycji Runmageddonu dosłownie mrożąca krew w żyłach przeszkoda lodowa, oraz robiąca furorę wśród zawodników przeszkoda - Indiana Jones, w której uczestnicy przelatują na linie zawieszonej nad głębokim wykopem. Będzie także kilka nowości, np. Flybag czyli skok z ponad 6 metrowej wieży na wielką poduszkę, wraki samochodów oraz labirynt z dymem. Przeszkodę mentalną tym razem przygotują autorzy programu „Matura to bzdura”, a odpowiedzi uczestników znajdą się w odcinku specjalnym programu. Nie zabraknie oczywiście żywej przeszkody, którą utworzy drużyna futbolu amerykańskiego, Crusaders Warszawa.

„Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend w Warszawie ustanowimy kolejny rekord frekwencji podczas biegu ekstremalnego w Polsce. Pokazuje to, że z każdą edycją Runmageddonu coraz więcej osób chce przeżyć coś odbiegającego od codziennych doświadczeń, pobawić się w ekstremalny sposób, ale również sprawdzić granice swoich możliwości. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Toru Wyścigów na Służewcu w ten weekend. Będzie można zobaczyć zmagania na bardzo ciekawym torze przeszkód w formule Rekrut, podpatrzeć jak z Mini Runmageddonem radzą sobie najmłodsi, obejrzeć rywalizację w Runmageddon Games, pobawić się na symulatorze samochodowym, zagrać w Air Football, a także skorzystać z bogatej oferty Food Trucków. Dochód ze sprzedaży biletów, które kosztują tylko 5 złotych jak zwykle przeznaczymy na cel charytatywny.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Dla spragnionych ostrej rywalizacji organizatorzy przygotowali formułę Runmageddon Games. Zawodnicy będą pokonywać równolegle po torach 200 metrowy odcinek, na którym znajdzie się 10 przeszkód takich jak wysokie ściany, opony do przerzucania, oraz liny. Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Najszybsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w niedzielnym finale, który wyłoni zwycięzców. Pula nagród, które trafią do najlepszych wynosi 2000 złotych.

Nie tylko dorośli świetnie bawią się pokonując tor przeszkód. Z ekstremalnym wyzwaniem mogą się zmierzyć także najmłodsi. Pociechy do udziału w Mini Runmageddonie można zapisać poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS. Na dzieci czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 odjechanych przeszkód, które sprawią dzieciakom mnóstwo frajdy.

Nadchodzący weekend z Runmageddonem będzie ostatnią okazją by wziąć udział w zmaganiach na ekstremalnym torze przeszkód w Warszawie. Kolejne edycje tego biegu odbędą się we wrześniu w Sopocie, na początku października w Myślenicach, a całość zamknie rozegrany 24-25 października Wielki Finał Runmageddonu w Zabrzu.

O biegu Runmageddon

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Kontakt dla mediów:
Marcin Dulnik
Rzecznik prasowy Runmageddon

Agencja In Fact PR
marcin.dulnik@infactpr.pl
mobile: 660 722 822

PZ

autor zdjęć: Aleksandra Bujanowska / Runmageddon

dodaj komentarz

komentarze


Bruksela przed szczytem
 
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Szef MON-u w Brukseli
Zielone światło dla Barbary
Lekcje z frontu
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Offset dla „Wisły”
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Liban uznany za strefę działań wojennych
Eurofightery znowu w Polsce
Dobrowolsi – czas start!
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Cud w Trewirze
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Ślubowanie kadetów OPW
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Gwiazdy sportu dają lekcję
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Zamiana po włosku
Invictus w zimowym stylu
Skromny początek wielkiej wojny
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Zachód przeciwko „korsarzom”
Roszady personalne w PGZ-ecie
Podwójny Półmaraton Komandosa
Lista trupich główek
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Abramsy pod dobrą opieką
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Wojna o porządek świata
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Pierwszy skok
Będą kolejne „Daglezje-P”
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Rusza kwalifikacja wojskowa
Nowe śmigłowce kawalerii
Śnieg może być groźną bronią
„Avenger” na Monte Cassino
Spadochroniarze na Podlasiu
W rezerwie pasywnej będą oceny
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zimowy sprawdzian podchorążych
Rakietowy szach
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO