moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Runmageddon Rekrut. Trzy tysiące biegaczy!

Prawie trzy tysiące zawodników z całej Polski stawiło się na ekstremalnej trasie Runmageddon Rekrut na warszawskim Służewcu. Biegli sześć kilometrów w piekielnym upale, walcząc z przeszkodami oraz rywalami o tytuł najtwardszego zawodnika i zawodniczki. Zwycięzcami zostali Miłosz Jarczok z Ligoty i Małgorzata Szaruga z Zabrza.Dwudniowy Runmageddon Rekrut, który w weekend odbywał się na Torze Wyścigów Konnych, ustanowił nowy rekord frekwencji podczas ekstremalnych biegów przeszkodowych rozgrywanych w Polsce. Prawie trzy tysiące osób z całej Polski przyjechało do Warszawy na Runmageddon w formule Rekrut, która oznacza zmagania na dystansie sześciu kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Wśród uczestników był m.in. judoka Paweł Nastula oraz modelka Ilona Felicjańska, dla której był to już trzeci start w Runmageddonie. Mistrz olimpijski w judo z Atlanty na trasę ruszył wraz z zespołem Nastula Club.Na Służewcu zbudowano wymagający tor przeszkód, który gwarantował biegaczom duże wrażenia. Były ściany, liny do wchodzenia, zasieki i bagna. Jedną z ulubionych była przeszkoda, w której trzeba było niczym Indiana Jones przeprawić się na drugi brzeg głębokiego dołu z wodą. Pojawiły się również nowości, takie jak podwodne zasieki czy FlyBag, czyli skok z sześciu metrów na wielką poduchę wypełnioną powietrzem.

Stopień trudności trasy wzrósł z powodu piekielnego upału, który zwłaszcza w sobotę dawał się we znaki zawodnikom. Uczestnicy dobiegali do przeszkody lodowej licząc na ochłodę, ale nie spodziewali się, że tak duża różnica temperatur bardziej sprawi ból niż ulgę.

Na koniec dostępu do mety Runmageddonu Rekrut bronili futboliści Crusaders Warszawa oraz futbolistki Warsaw Sirens. Najszybciej z trasą i przeszkodami Runmageddonu Rekrut poradził sobie Miłosz Jarczok (Fitness Club 24), który dotarł do mety w czasie 0:39:48. Tuż za nim uplasował się Marcin Sałata z Radomia, z czasem 0:41:14. Trzecie miejsce zajął Andrzej Tokarz z Nowego Sącza, z czasem 0:41:48. Wśród kobiet tytuł najtwardszej zawodniczki zdobyła Małgorzata Szaruga (Fitness Club 24), która z czasem 0:47:22 wyprzedziła Magdalenę Szulc z Warszawy (0:48:18) reprezentującą drużynę Boot Camp Polska. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Kasia Wolska z Łodzi (0:50:19). W rywalizacji drużynowej Runmageddon Rekrut zwyciężyła drużyna Fitness Club 24, przed Boot Camp Polska oraz drużyną Bestfitowcy.

– Ponad rok temu na Służewcu narodził się cykl biegów ekstremalnych Runmageddon, który w pierwszym roku we wszystkich edycjach zgromadził 3500 uczestników. Dziś tylko przez dwa dni prawie 3000 osób świetnie bawiło się podczas Runmageddonu Rekrut. Cieszymy się, że zaproponowana przez nas forma spędzania wolnego czasu znajduje coraz więcej zwolenników – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Podczas tego weekendu zainaugurowano również nową formułę biegów. Rywalizacja toczyła się na krótkim, 200-metrowym torze, na którym zawodnicy w bezpośredniej rywalizacji pokonywali 13 przeszkód. Obowiązywała formuła pucharowa, czyli wygrywający przechodził do dalszej rywalizacji. W tej konkurencji najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Sobierajski, wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Szaruga.

– W Runmageddon Games dajemy szansę na wyżycie się osobom spragnionym ostrej, bezpośredniej rywalizacji. Zaobserwowaliśmy także duży wzrost liczby najmłodszych uczestników Runmageddon Kids. Dzieci chcą zatem spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, a nie tylko przed komputerem – dodał Bieniecki.

Tegoroczne imprezy Runmageddonu rozgrywane są w ramach Ligi Runmageddonu. Cykl składa się z jedenastu edycji zróżnicowanych poziomem trudności i typem trasy. Ostatnim eventem, podsumowującym cały rok zmagań, będzie Finał Runmageddonu. Będą w nim mogli wystąpić wyłącznie zawodnicy, którzy we wcześniejszych edycjach zdobyli minimum pięć punktów. Na koniec roku najtwardszego zawodnika i zawodniczkę wyłoni Finał Runmageddonu. Organizatorzy szacują, że we wszystkich edycjach zawodów w 2015 roku weźmie udział ponad 15 tysięcy osób.
Następne zawody z cyklu Runmageddon odbędą się 5 września w Sopocie. Chętni będą mogli zmierzyć się w formule Classic, a więc do pokonania będą mieli ponad 50 przeszkód ustawionych na 12-kilometrowej trasie, biegnącej przez sopocki hipodrom, nadbałtycką plażę oraz morze. W Sopocie odbędzie się również pierwszy w historii Nocny Runmageddon Rekrut.

Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie www.runmageddon.pl

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik, znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 kilometrów oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

PZ

autor zdjęć: Aleksandra Bulanowska

dodaj komentarz

komentarze


Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
 
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Odstraszanie i obrona
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Optyka dla żołnierzy
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Wojna w świętym mieście, część druga
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Ocalały z transportu do Katynia
Prawda o zbrodni katyńskiej
Jeśli nie Jastrząb, to…
Na straży wschodniej flanki NATO
Szpej na miarę potrzeb
Szarża „Dragona”
NATO na północnym szlaku
V Korpus z nowym dowódcą
Zmiany w dodatkach stażowych
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Wojsko inwestuje w Limanowej
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
25 lat w NATO – serwis specjalny
Przygotowania czas zacząć
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Rakiety dla Jastrzębi
Święto wojskowego sportu
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Kurs z dzwonem
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Sprawa katyńska à la española
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Ogień w podziemiu
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mundury w linii... produkcyjnej
Głos z katyńskich mogił
Wojna w świętym mieście, epilog
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Zbrodnia made in ZSRS
Ramię w ramię z aliantami
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Barwy walki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO