moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Siła i charakter, czyli Runmageddon w Poznaniu. Nowy sezon rozpoczęty!

W sobotę, 7 listopada, na terenach Hipodromu Wola w Poznaniu odbyły się zawody Runmageddon Rekrut, w których wzięło udział prawie 1400 fanów ekstremalnego biegania przez przeszkody. Pierwsza poznańska edycja zainaugurowała nowy sezon 2015/2016 w cyklu biegów Runmageddon. Z 6-kilometrową trasą oraz ponad 30 wymagającymi przeszkodami zmierzyli się m.in. aktorka Paulina Holtz oraz lekkoatleta Paweł Czapiewski. Z trasą najszybciej poradził sobie Bogusław Homa z Czechowic-Dziedzic, który do mety dotarł w czasie 00:44:11. Wśród kobiet z czasem 00:52:47 zwyciężyła Magdalena Szulc z Warszawy.

Nowa lokalizacja i start nowego sezonu Runmagedonu sprawiły, że do Poznania z całego kraju przyjechało prawie 1400 miłośników czołgania się, wspinania na wysokie ściany i taplania w błocie. Stawkę tworzyło 363 kobiet i 1018 mężczyzn, wśród których znajdował się najstarszy uczestnik biegu, 58-letni Andrzej Jach z Gorzowa. Ich sprzymierzeńcem tego dnia z pewnością nie była pogoda, padający deszcz sprawił, że przeszkody były śliskie, a niska temperatura dawała mocno w kość przemoczonym uczestnikom.

Podczas każdej z edycji na trasie zawodów znajduje się przeszkoda związana z regionem, w którym rozgrywany jest bieg. Nie inaczej było w Poznaniu, gdzie zawodnicy poddani ekstremalnemu wysiłkowi musieli wytężać także umysły, by trafnie odpowiedzieć na pytania co to są: „bejmy”, „bimba” czy „szagówki”, gdyż przeszkodą mentalną był test ze znajomości gwary poznańskiej. Oprócz tego uczestnicy musieli „zrobić zakupy w dyskoncie”, czyli przenieść ciężkie worki z piaskiem lub iść na „spacer z pieskiem”, którym okazywała się 30-kilogramowa trelinka. Pod takimi sympatycznymi, lecz nic nie mówiącymi nazwami, organizatorzy poukrywali część przeszkód, a zawodnicy biegli kierowani ciekawością, nie wiedząc co ich czeka np.; na „porodówce”. Gdy uczestnicy biegu pokonali już prawie wszystkie przeszkody, tuż przed metą musieli się jeszcze zmierzyć z żywą ścianą, którą stworzyli zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego – Kozłów Poznań. Przejście potężnie zbudowanych futbolistów wymagało sporej odwagi i wysiłku, chociaż akurat na tej przeszkodzie kobiety były w troszkę uprzywilejowanej pozycji.

– Do tej pory Runmageddon odbywał się w Warszawie, Sopocie, Zabrzu i Myślenicach. Dynamicznie rozwijamy się i wciąż szukamy nowych lokalizacji organizacji biegu przeszkodowego oraz dobrej atmosfery sprzyjającą takiemu przedsięwzięciu. To wszystko znaleźliśmy w Poznaniu, a konkretnie na fantastycznym obiekcie Hipodromu Wola. Urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawiły, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenili trasę poznańskiego Runmageddonu. Organizując nasz bieg po raz pierwszy w Poznaniu, chcieliśmy nadać temu wydarzeniu specjalną rangę, stąd decyzja o rozpoczęciu nowego sezonu właśnie w stolicy Wielkopolski – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Biegi w cyklu Runmageddon słyną ze współpracy uczestników, którzy na trasie udzielają sobie wsparcia na wymagających przeszkodach, jednak nowością w poznańskiej edycji, która na stałe wejdzie do scenariusza tych biegów, był start w pierwszej serii tzw. Elity. To ukłon organizatorów dla tych zawodników, którzy na Runmageddon przyjeżdżają w poszukiwaniu potężnej dawki adrenaliny i rywalizacji, walcząc o zwycięstwo i dobry wynik. Startując wszyscy razem w jednej serii, mają wyrównane szanse. Zwycięzcą poznańskiego Runmageddonu Rekrut został Bogusław Homa z Czechowic-Dziedzic, który wymagającą trasę pokonał w czasie 00:44:11, natomiast wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Magdalena Szulc z Warszawy, która do mety dotarła w czasie 00:52:47.

– Uwielbiam biegi takie jak Runmageddon! To powrót do dzieciństwa, gdzie każde błoto, drzewo, płot były pretekstem do świetnej zabawy! Przed niektórymi przeszkodami miałam sekundy zawahania, zwłaszcza przejście pod bardzo niskim mostkiem, które zmusiło mnie do całkowitego zanurzenia w lodowatej wodzie. To było spore wyzwanie! Miałam też pierwszy raz w życiu okazję przefrunąć nad "przepaścią"! Na linie! Na szczęście prąd mnie oszczędził, ale skok przez ognisko pod koniec biegu już nie wydawał mi się taki łatwy, jak na początku myślałam. Na trasie wszyscy sobie pomagali, bo największa duma, to nie tylko przebiec samemu z pomocą, ale przebiec i być jeszcze oparciem dla innych. I to Runmageddonowe doświadczenie zostanie ze mną na długo! – powiedziała aktorka Paulina Holtz, która w Runmageddonie wzięła udział wraz z przyjaciółmi w specjalnie na ten bieg stworzonej drużynie „CHCĘ DO DOMU!”.

Runmageddon to nie tylko impreza dla twardzieli. Najmłodsi fani ekstremalnego biegania udowadniali to, biorąc udział w Runmageddonie KIDS, na starcie którego stanęło blisko 100 dzieciaków w wieku od 4 do 10 lat. Na dzieci czekała trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód - ubawu i błota było po pachy! Szeroki uśmiech na mecie świadczył, że da się odciągnąć dzieci od komputera, jeśli zaproponuje im się naprawdę ciekawą formę spędzenia czasu. W tej rywalizacji zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy.

Runmageddon chętnie angażuje się w akcje charytatywne przekazując dochód z biletów wstępu kibiców na imprezy, które odbywają się na zamkniętych obiektach. Tak było również podczas poznańskiej edycji, gdzie kibice wspierali Fundację CHCEmisie, pomagającej dzieciom z Ośrodków Wychowawczych zbudować tożsamość, odnaleźć talenty i rozwinąć pasje. 12 podopiecznych fundacji wzięło udział w Runmageddonie KIDS.

Runmageddon do Poznania wróci już na wiosnę, tym razem jednak organizatorzy podniosą trochę poprzeczkę. Na 14 maja 2016 zaplanowali bowiem dwie edycje tego biegu, w dzień odbędzie się trudniejsza wersja Classic (12km+50 przeszkód), a wieczorem wystartuje Nocny Runmageddon Rekrut.

Najbliższa impreza z cyklu Runmageddon odbędzie się w weekend 23-24 stycznia 2016. W sobotę zawodnicy zmierzą się z dystansem 6 km i ponad 30 przeszkodami, a w niedzielę na trasę ruszą najwięksi twardziele, aby pokonać 21 km i ponad 70 przeszkód w ramach Zimowego Runmageddonu Hardcore.

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).
Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.

Tekst: Grzegorz Dulnik

red. PZ

autor zdjęć: runmageddon.pl

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
 
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Którą drogą do armii?
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Mocny sygnał od NATO
Tajna misja polskiej agentki
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Offset dla „Wisły”
Eurofightery znowu w Polsce
Zielone światło dla Barbary
Nowoczesna łączność dla armii
Szef MON-u w Brukseli
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Nowy szef CWCR
Bruksela przed szczytem
Abramsy pod dobrą opieką
Cud w Trewirze
Rakietowy szach
„Avenger” na Monte Cassino
Polska przystań brytyjskich jeńców
Wojenny bohater na szubienicy
Zimowy sprawdzian podchorążych
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Zachód przeciwko „korsarzom”
Lista trupich główek
Rusza kwalifikacja wojskowa
Wojna o porządek świata
Invictus w zimowym stylu
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Pierwszy skok
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Podwójny Półmaraton Komandosa
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Roszady personalne w PGZ-ecie
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Śnieg może być groźną bronią
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Liban uznany za strefę działań wojennych
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Zamiana po włosku
Lekcje z frontu
Dobrowolsi – czas start!
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Air Show ’25 – do zobaczenia
Skromny początek wielkiej wojny
Szczury Pustyni dotarły do Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO