moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Runmageddon rusza na podbój Europy

Runmageddon, największy w Polsce cykl biegów przeszkodowych rusza na podbój Europy. Właśnie wystartowały zapisy na bieg, który odbędzie się 2 lipca na oddalonym od centrum Londynu o 40 kilometrów legendarnym torze wyścigów konnych Windsor Racecourse.

Pierwszy zagraniczny Runmageddon zostanie zorganizowany na 6 kilometrowej trasie, na której znajdzie się co najmniej 30 przeszkód. Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu weźmie udział co najmniej 2000 zawodników. Runmageddon to pierwsza polska marka imprez biegowych, która realizuje plany międzynarodowej ekspansji.

Wielka Brytania to jeden z najbardziej wymagających rynków biegów przeszkodowych na świecie. Anglicy od bardzo dawna chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach, to stąd wywodzą się znane marki biegów ekstremalnych. Runmageddon nieprzypadkowo rozpoczyna zagraniczną ekspansję właśnie od Anglii, odniesienie sukcesu na tym rynku ułatwi rozwój marki w innych krajach Europy Zachodniej.

Bieg, który odbędzie się 2 lipca na terenie Windsor Racecourse skierowany jest przede wszystkim do angielskich fanów biegów przeszkodowych, chociaż organizatorzy spodziewają się, że wyzwanie Runmageddonu będą chcieli podjąć również przedstawiciele licznej na Wyspach Polonii.

„Otwierając zapisy na pierwszy zagraniczny Runmageddon piszemy historię nie tylko naszego cyklu, nie tylko polskich biegów przeszkodowych, ale tak naprawdę tworzymy historię polskiego marketingu sportowego. Oto stworzona od podstaw w Polsce marka biegów ekstremalnych jest gotowa, aby podbić najbardziej wymagający rynek takich biegów w Europie. Na wyspach jest wieloletnia tradycja uczestnictwa w biegach z przeszkodami, chcemy podjąć u siebie tak sprawdzonych, krytycznych i wybrednych zawodników. Jesteśmy pewni, ze ich zaskoczymy tym, co mamy im do zaproponowania, a więc wysokim poziomem organizacyjnym, dużą liczbą przeszkód oraz pomysłowością w układaniu trasy. Liczymy na to, że na Wyspach uda nam się powtórzyć ogromny sukces, jaki odnieśliśmy na polskim rynku. Już planujemy kolejne biegi w innych krajach Europy Zachodniej, a nasz cel długofalowy to organizacja Runmageddonu za oceanem. Jestem przekonany, że mamy wszystkie atuty, aby podbić świat biegów przeszkodowych.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Oprócz biegu głównego na dystansie 6km Runmageddon w Anglii dodatkowo zaoferuje atrakcyjną strefę festiwalową, strefę expo i gastro, a najmłodszym uczestnikom strefę Runmageddon Kids.

Runmageddon wybrał na lokalizację biegu tor wyścigów konnych w Windsor z uwagi na wspaniałe tereny umożliwiające stworzenie wymagającej trasy. Ponadto obiekt dysponuje gotową infrastrukturą do obsługi zawodników, którzy szybko dotrą na miejsce zarówno z centrum Londynu, jak i z położnego w pobliżu lotniska Heathrow. Windsor to prestiżowe miejsce naznaczone brytyjską koroną, w którym znajduje się Zamek Królewski, od 1110 roku rezydencja królów angielskich.

Runmageddon to największy w Polsce cykl biegów przez przeszkody. Imprezy odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód). W ubiegłym roku w ramach cyklu Runmageddon odbyło się 13 biegów, w których wzięło udział ponad 19 tysięcy uczestników. W 2016 roku odbędzie się ponad 20 imprez, a organizatorzy spodziewają się, że zgromadzą one ponad 30 tysięcy zawodników.

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnicy prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).
Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy. W maju 2016 roku zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą prawie 50km i 150 przeszkód. W lipcu 2016 roku na terenie Windsor Racecourse w Anglii odbędzie się pierwszy zagraniczny bieg Runmageddon na 6 kilometrowej trasie z co najmniej 30 przeszkodami.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie organizatora.

Kontakt dla mediów:
Marcin Dulnik
Rzecznik prasowy Runmageddon

Agencja In Fact PR
marcin.dulnik@infactpr.pl
mobile: 660 722 822

PZ

autor zdjęć: BikeLife

dodaj komentarz

komentarze


Nowe śmigłowce kawalerii
 
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Szef MON-u w Brukseli
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Zimowy sprawdzian podchorążych
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Lista trupich główek
Cud w Trewirze
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Gwiazdy sportu dają lekcję
Śnieg może być groźną bronią
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
W rezerwie pasywnej będą oceny
Zachód przeciwko „korsarzom”
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Pierwszy skok
Zielone światło dla Barbary
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Roszady personalne w PGZ-ecie
Invictus w zimowym stylu
Eurofightery znowu w Polsce
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Offset dla „Wisły”
Ślubowanie kadetów OPW
Dobrowolsi – czas start!
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Wojna o porządek świata
Skromny początek wielkiej wojny
„Avenger” na Monte Cassino
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Bruksela przed szczytem
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Spadochroniarze na Podlasiu
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zamiana po włosku
Rakietowy szach
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Będą kolejne „Daglezje-P”
Lekcje z frontu
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Podwójny Półmaraton Komandosa
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Rusza kwalifikacja wojskowa
Abramsy pod dobrą opieką
Liban uznany za strefę działań wojennych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO