moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szef MON o przygotowaniach szczytu NATO

Szczyt NATO to najważniejsze wydarzenie w sferze  bezpieczeństwa na świecie. Przypada w istotnym czasie  ze względu na sytuację geopolityczną, a dla nas jest zaszczytem, że odbędzie się w Warszawie, mieście, które jest symbolem w walce o polską niepodległość - mówił  szef resortu obrony Antoni Macierewicz na spotkaniu przedstawicieli przygotowujących lipcowe wydarzenie.


Szczyt NATO w Warszawie jest bezprecedensowym wydarzeniem i o najwyższej randze z dotychczas organizowanych w Polsce spotkań na szczeblu międzynarodowym. Przygotowania wymagają współpracy wielu resortów i instytucji.

Międzyresortowy Zespół ds. Przygotowania Szczytu NATO pod przewodnictwem ministra obrony narodowej został powołany w marcu 2015 r. Rządowy plan działań został zaakceptowany przez poprzedni rząd dopiero 27 października 2015 roku.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy uruchomiono prace mające na celu nadrobienie opóźnień w procesie przygotowań organizacyjnych i stworzenia warunków finansowych dla realizacji zadań. Dyrektor generalny MON Bogdan Ścibut podpisał w lutym br. umowę na najem stadionu PGE Narodowy w Warszawie jako miejsca obrad delegatów.  Ponadto wyłoniono wykonawcę aranżacji stadionu,  a 18 marca ukończone zostaną prace nad wyłonieniem generalnego wykonawcy adaptacji  tego obiektu. Na stadionie stworzone będą komfortowe warunki do pracy w ramach powierzchni konferencyjnych, biurowych i medialnych.

Szczyt NATO wymaga zapewnienia warunków pracy dla ok. 2,5 tysiąca delegatów,1500 dziennikarzy i 500 ekspertów z ośrodków opiniotwórczych i analitycznych. Uczestnikom szczytu towarzyszyć będzie 250 oficerów łącznikowych – polskich dyplomatów i wojskowych. Twa procedura wyboru wolontariuszy prowadzona przez MSZ.

Szczyt NATO w Warszawie to wspólne przedsięwzięcie Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego, z którym blisko współpracujemy w kwestiach organizacyjnych.

Aktualnie trwają zaawansowane prace nad  przygotowaniem kompleksowego planu transportu na podstawie przygotowanej koncepcji. KG NATO przywiązuje szczególną wagę do tej kwestii.  Istotnym elementem planu transportu jest zapewnienie efektywnego systemu wahadłowej komunikacji między hotelami a lokalizacjami szczytu. Przygotowana została  koncepcja zapewnienia bezpieczeństwa wraz z planami szczegółowymi prowadzony przez instytucje za to odpowiedzialne.


W Sejmie RP procedowany jest obecnie projekt specustawy wyłączającej zamówienia udzielane w związku ze szczytem NATO spod rygorów ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Przyjęcie ustawy wyłączającej zamówienia spod rygorów uPZP jest niezbędne ze względu na ograniczenia czasowe i bezpieczeństwo szczytu.  Zadania w zakresie przygotowania i organizacji szczytu finansowane są w ramach wydatków budżetowych, stosownie do zapisów ustawy budżetowej na 2016 rok.

Działania w obszarze dyplomacji publicznej skierowane są do polskiej i zagranicznej opinii publicznej, opiniotwórczych środowisk oraz uczestników szczytu. Te przedsięwzięcia to między innymi: cykl konferencji i seminariów za granicą i w Polsce, projekty edukacyjno- dydaktyczne skierowane do uczniów w polskich szkołach, wizyty studyjne dla dziennikarzy zagranicznych i polskich analityków w Brukseli, otwarte wydarzenia o charakterze promocyjnym, czy cykl kilkudziesięciu konferencji eksperckich i seminariów organizowanych przez polskie placówki dyplomatyczne. MSZ we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP doprowadziło do wyłonienia  zwycięzcy konkursu na logotypu szczytu, które zostało oficjalnie zaprezentowano w Brukseli  1 grudnia 2015 r. podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych.

Podczas dzisiejszego spotkania przyjęto uchwałę zmieniającą uchwałę Międzyresortowego Zespołu o utworzeniu Międzyresortowej Grupy Roboczej do spraw Przygotowania Szczytu NATO w 2016 r oraz uchwałę określającej osoby odpowiedzialne za obszary przygotowań wskazane w rządowym Planie Działań z 27.10.2015 r.

Żródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Robert Suchy / CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
 
Zielone światło dla Barbary
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Szef MON-u w Brukseli
Którą drogą do armii?
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Zachód przeciwko „korsarzom”
Lista trupich główek
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Nowe śmigłowce kawalerii
Skromny początek wielkiej wojny
Offset dla „Wisły”
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Abramsy pod dobrą opieką
Gwiazdy sportu dają lekcję
Dobrowolsi – czas start!
Będą kolejne „Daglezje-P”
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Pierwszy skok
Podwójny Półmaraton Komandosa
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Cud w Trewirze
W rezerwie pasywnej będą oceny
Lekcje z frontu
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zamiana po włosku
Spadochroniarze na Podlasiu
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Invictus w zimowym stylu
Śnieg może być groźną bronią
Liban uznany za strefę działań wojennych
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Bruksela przed szczytem
Rusza kwalifikacja wojskowa
Zimowy sprawdzian podchorążych
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Eurofightery znowu w Polsce
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Wojna o porządek świata
Rakietowy szach
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Roszady personalne w PGZ-ecie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Ślubowanie kadetów OPW
„Avenger” na Monte Cassino

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO