moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
III Warszawskie Dni Kawaleryjskie

Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego – organizator imprezy - obchodzić będzie 12 rocznicę swojego powstania. Specjalnie dla mieszkańców stolicy, kawalerzyści przygotowali szereg atrakcji. Wystarczy wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich w weekend 7/8 maja, by cofnąć się w czasie do lat 30. i poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Pierwsze konie przyjechały do stajni Belvedere już 25 kwietnia. Na hipodromie odbywać się będą codzienne treningi, takie jak musztra konna oraz władanie lancą i szablą. Warszawskie Dni Kawaleryjskie rozpoczną się w środę 4 maja. Do piątku 6 maja południa wypełnią wykłady o tematyce kawaleryjskiej, które poprowadzą wybitni znawcy tematu. Tego dnia w Starej Miłosnej, rozpoczną się także zawody kawaleryjskie – Eliminacje Mistrzostw Polski Militari. Zawodnicy zmierzą się tam z crossem, ujeżdżeniem i strzelaniem. 

W sobotę 7 maja o godzinie 10:00 w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie rozpocznie się Msza Św. w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich. Następnie w godzinach 12:30 – 17:00 w Łazienkach Królewskich zostaną rozegrane najbardziej widowiskowe konkurencje Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą. Specjalnie na tę okazję zawodnicy z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, by móc wystartować w miejscu historycznego hipodromu.

Punktem kulminacyjnym Warszawskich Dni Kawaleryjskich będzie pokaz galowy, który Szwadron Honorowy zaprezentuje w Łazienkach Królewskich w sobotę 7 maja o godzinie 17:30. Kawalerzyści w pięknych mundurach, na idealnie stroczonych rzędach zaprezentują swoje umiejętności w musztrze konnej całym oddziałem. Następnie goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich z Orzysza. Wieczorem w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii odbędzie się uroczysta gala z ceremonią wręczenia nagród im. gen. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego. Nagroda została ustanowiona, aby wyróżnić osoby, instytucje i społeczności, które swoją pracą i twórczością promują historię polskiej jazdy i ideały przyświecające przedwojennej kawalerii.  

W niedzielę 8 maja od godziny 9:00 na hipodromie w Łazienkach rozgrywana będzie konkurencja – skoki przez przeszkody. Następnie na godzinę 11:00 przewidziany jest koncert Orkiestry Wojska Polskiego. Najważniejsze, oficjalne uroczystości z udziałem wojska i zaproszonych gości, rozpoczną się tego dnia przed Pałacem na Wodzie o godzinie 13:30. Następnie szwoleżerowie pomaszerują na tyły Pałacu Myślewickiego, pod pomnik swojego patrona – Jana Hipolita Kozietulskiego, gdzie złożą kwiaty. Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy dekoracja zwycięzców w Klasyfikacji Mistrzostw Polski Militari, która rozpocznie się na hipodromie w Łazienkach o godzinie 15:00.

Warszawskie Dni Kawaleryjskie odbędą się już po raz III. Dla wielu patriotów i miłośników historii są ważnym i wyczekiwanym wydarzeniem w życiu Warszawy. W tym roku po raz pierwszy impreza została objęta patronatem honorowym Prezydenta RP – Pana Andrzeja Dudy.

Więcej informacji na stronie imprezy. 

PZ

autor zdjęć: 3 Szwadron Szwoleżerów

dodaj komentarz

komentarze


Skromny początek wielkiej wojny
 
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Podwójny Półmaraton Komandosa
Gwiazdy sportu dają lekcję
Zimowy sprawdzian podchorążych
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Bruksela przed szczytem
„Avenger” na Monte Cassino
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Nowe śmigłowce kawalerii
Ślubowanie kadetów OPW
Roszady personalne w PGZ-ecie
Będą kolejne „Daglezje-P”
Abramsy pod dobrą opieką
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
W rezerwie pasywnej będą oceny
Pierwszy skok
Cud w Trewirze
Dobrowolsi – czas start!
Offset dla „Wisły”
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Wojna o porządek świata
Rakietowy szach
Śnieg może być groźną bronią
Invictus w zimowym stylu
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Liban uznany za strefę działań wojennych
Eurofightery znowu w Polsce
Zamiana po włosku
Rusza kwalifikacja wojskowa
Szef MON-u w Brukseli
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Spadochroniarze na Podlasiu
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Lekcje z frontu
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Zielone światło dla Barbary
Lista trupich główek
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zachód przeciwko „korsarzom”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO