moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy bazy w Redzikowie

Pułkownik Witold Bartoszek przekazał obowiązki dowódcy jednostki wojskowej w Redzikowie kapitanowi Sebastianowi Radziwonce.

W obecności zastępcy szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – szefa logistyki płk. Dariusza Żuchowskiego odbyła się uroczystość zmiany na stanowisku dowódcy Batalionu Ochrony Bazy – dowódcy bazy w Redzikowie. Nasz dotychczasowy dowódca został wyznaczony na kolejne, wyższe stanowisko służbowe, tzn. szefa Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Jego obowiązki czasowo przejął kpt. Sebastian Radziwonka, szef Sekcji Operacyjnej Batalionu.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości, wśród których znalazła się matka chrzestna sztandaru Batalionu poseł Jolanta Szczypińska, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wicestarosta słupski Rafał Konon, wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, przewodnicząca Rady Miasta Słupska Beata Chrzanowska. Swoją obecnością zaszczycili nas dowódcy i komendanci wszystkich jednostek wojskowych garnizonu Słupsk i garnizonu Ustka oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych pozostałych służb mundurowych regionu. Wielką radość sprawiła nam obecność przedstawicieli kombatantów i weteranów, dyrektorów szkół ze Słupska i Redzikowa wraz z ich pocztami sztandarowymi. Szczególnie serdecznie powitaliśmy przedstawicieli naszego sojusznika – Stanów Zjednoczonych Ameryki, reprezentowanych przez dowódcę Naval Support Facility w Redzikowie kapitana (US Navy) Ricka Gilberta oraz Keitha Martina z Agencji Obrony Przeciwrakietowej. Na zaproszenie płk. Witolda Bartoszka przybyli też przedstawiciele innych organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy, a bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Zmiana dowodzenia Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie odbyła się z udziałem otrzymanego przed kilkoma dnami sztandaru, którego symboliczne przekazanie pomiędzy dowódcami – zdającym oraz obejmującym obowiązki – było jednym z kluczowych momentów ceremonii. Po nim nastąpiło podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego na stanowisku służbowym oraz meldunek złożony przełożonemu.

Płk Dariusz Żuchowski w imieniu szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz swoim własnym serdecznie i po żołniersku dziękował odchodzącemu z redzikowskiej jednostki wojskowej dowódcy za jego zaangażowanie w służbie na rzecz Rzeczypospolitej, jej sił zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i naszego batalionu w szczególności. Podkreślił wyjątkowe zasługi płk. Bartoszka w realizacji decyzji przełożonych o utworzeniu Batalionu w Redzikowie.

Płk Witold Bartoszek nie krył wzruszenia, żegnając się ze swoimi podwładnymi, współpracownikami, przyjaciółmi. Zapewnił, że starając się zawsze jak najlepiej wypełniać obowiązki oficera Wojska Polskiego na przyszłych stanowiskach służbowych, nigdy nie zapomni o nabytych doświadczeniach, wykorzystując je w przyszłych działaniach. Stwierdził również, iż jednostka, którą miał zaszczyt i honor dowodzić, dzięki ogromnemu wysiłkowi żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, zasłużyła na szacunek Polaków, władz samorządowych i mieszkańców całego regionu słupskiego oraz sojuszniczą wiarygodność.

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych serdecznie dziękowali odchodzącemu dowódcy za zaangażowanie w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, skutkujące integracją środowiska wojskowo-cywilnego i licznymi wspólnie zrealizowanymi z sukcesem przedsięwzięciami. Życzenia wszelkiej dalszej pomyślności, zarówno dla odchodzącego dowódcy, jak i dla całej naszej jednostki wojskowej, a następnie defilada pododdziałów Batalionu zakończyły uroczystość.

Tekst: por. Paweł Sebzda

red. PZ

autor zdjęć: Piotr Michalak

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierz uratował ofiarę wypadku
 
„Dragon '21” – Desant pod wiatr
Karakal w natarciu
„Dragon ’21” zakończony
Afganistan. Czas wracać do domu
Licealiści, którzy chcą zostać specjalsami
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Podoficer, czyli lider
Kurs na dyplomację
Żandarmeria świętuje
Wojsko kupiło symulatory pola walki
Żołnierz, który stał się symbolem walki o Polskę
„Czarne karabiny” na Mazurach
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Nigdy nie zostawiamy swoich
Misje kształtują charakter
„Dragon” wskazał cel
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Nowe książeczki wojskowe
Szczyt NATO już w poniedziałek
Kieł tygrysa, czyli akrobacje F-16
Szybka wspinaczka w Salt Lake City
Gorzka parada zwycięstwa
V4, czyli razem na rzecz komunikacji
Hitler idzie na wschód
Święto Dowództwa Generalnego
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Polscy żołnierze polecą na Islandię
St. sierż. Artur Pelo po raz czwarty wygrał Setkę Komandosa
Luksusowe auta zaparkują obok F-16
„Albatros” wyszedł na morze
Szable w dłoń! Lance do boju!
Działania w czasie „W” – mobilizacja w sztabach
Co ze sprawdzianem z WF?
Polacy obronili tytuł mistrzów Europy w lekkiej atletyce
Równanie do najlepszych
Partyzancka bitwa pod Zwoleniem
CBW świętuje
Myśliwce z Mińska Mazowieckiego przebazowane do Malborka
Studenci w sytuacji kryzysowej
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Siła braterstwa
PKW Turcja już działa
Course on Diplomacy
CePeLek czeka na weteranów
Polscy żołnierze rozpoczynają misję w Turcji
Grupy niszczycieli czołgów
Dragon'21 – innowacje w granicach zdrowego rozsądku
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Nagroda nie tylko od dowódcy
Żołnierze z kompletem medali w czempionacie orientalistów
Pierwszy dzień do zwycięstwa
„Justice Sword” na rumuńskim poligonie
25 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w szermierce
Mistrzowski bieg Dobka na Memoriale Kusocińskiego
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
„Baltops” – F-16 bronią okrętów
MSPO – przygotowania idą pełną parą
Ponad 6 mln zł w konkursie „Strzelnica w powiecie”
Medale mistrzostw Europy dla żołnierzy
Borsuk pokazał swoje możliwości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO