moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Świąteczne spotkanie z prezydentem i szefem MON

Życzę wszystkim bezpiecznej służby, rodzinnego szczęścia i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia – mówił prezydent Andrzej Duda do żołnierzy, weteranów i rodzin tych, którzy polegli na misjach. Podczas spotkania, w którym wziął udział minister obrony Mariusz Błaszczak, żołnierze przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Świąteczne spotkanie odbyło się w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. – Dziękuję wszystkim żołnierzom za służbę dla ojczyzny, dla Polski i dla nas. Dziękuję za to, że stoicie na straży bezpieczeństwa i realizujecie sojusznicze zobowiązania – mówił zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda, któremu towarzyszyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent przypomniał, że dziś obchodzony jest Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa. – Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi w polskiej tradycji, tym bardziej brakuje nam dziś tych, którzy polegli dla ojczyzny – dodał Andrzej Duda. Obecni minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich, którzy oddali życie na służbie. Wspominając żołnierzy służących na misjach, zwierzchnik sił zbrojnych zaznaczył, że kilka dni temu wspólnie z ministrem Mariuszem Błaszczakiem odwiedzili polski kontyngent w Rumunii. – Polscy żołnierze służą tam w ramach sojuszniczej obecności NATO, dbając o bezpieczeństwo naszej części Europy – mówił. Prezydent podziękował również rodzinom wojskowych. Zapewnił, że zarówno on, jak i rząd będą robić wszystko, aby żołnierze mogli służyć bezpiecznie, byli dobrze wyposażeni i dowodzeni.

Szczególne słowa do rodzin żołnierzy poległych na misjach skierował minister obrony Mariusz Błaszczak. – Dziękuję za to, że jesteście z nami i że możemy się z wami przełamać opłatkiem – mówił szef MON. Minister zapewnił też, że polskie państwo pamięta o złożonej przez żołnierzy ofierze życia i dba o tych, którzy teraz pełnią służbę. – Koniec roku to czas podsumowań – dodał minister i podkreślił, że był to rok intensywnej pracy. – Rozpoczęliśmy kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, podpisaliśmy umowę na kupno systemu Patriot, prowadziliśmy intensywne rozmowy o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce – wymieniał szef MON.


Zapewnił jednocześnie, że w przyszłym roku MON będzie kontynuowało zakupy nowoczesnego sprzętu dla wojska, pracowało nad umocnieniem pozycji Polski w strukturach Sojuszu oraz rozbudowywało armię. Wyrazem tego jest, jak mówił Błaszczak, powołanie w tym roku 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Podczas wigilijnego spotkania harcerze przekazali ministrowi obrony Betlejemskie Światełko Pokoju, a zebrani obejrzeli film z życzeniami, który nagrali żołnierze służący na misjach poza granicami kraju. Potem wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy i podzielili się opłatkiem. – Jestem wzruszona, że mogę tu być, wśród wojskowej rodziny – mówiła matka jednego z żołnierzy poległych w Afganistanie.

Anna Dąbrowska

autor zdjęć: Krzysztof Sitkowski / KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Zimowy sprawdzian podchorążych
 
Szef MON-u w Brukseli
Liban uznany za strefę działań wojennych
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Pierwszy skok
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Invictus w zimowym stylu
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Wojna o porządek świata
Rusza kwalifikacja wojskowa
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Którą drogą do armii?
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Lista trupich główek
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Zielone światło dla Barbary
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Lekcje z frontu
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Zachód przeciwko „korsarzom”
Nowe śmigłowce kawalerii
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Zamiana po włosku
„Avenger” na Monte Cassino
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Dobrowolsi – czas start!
W rezerwie pasywnej będą oceny
Będą kolejne „Daglezje-P”
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Ślubowanie kadetów OPW
Śnieg może być groźną bronią
Skromny początek wielkiej wojny
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Cud w Trewirze
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Eurofightery znowu w Polsce
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Nowy szef CWCR
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Roszady personalne w PGZ-ecie
Rakietowy szach
Offset dla „Wisły”
Mocny sygnał od NATO
Abramsy pod dobrą opieką
Podwójny Półmaraton Komandosa
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Spadochroniarze na Podlasiu
Bruksela przed szczytem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO