moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Najlepsi zostają żołnierzami Wojska Polskiego

Rusza trzeci etap kampanii rekrutacyjnej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. 4 lutego br. rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, podczas której będziemy przekonywać młodych Polaków, że Siły Zbrojne RP to perspektywiczna, pełna wyzwań oraz atrakcyjna finansowo służba.

„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to hasło, które wzbudziło na nowo zainteresowanie wojskową służbą wśród Polek i Polaków. Kwalifikacja wojskowa dotyczy w 2019 roku około 210 tysięcy Polek i Polaków. Na przykładzie osób, które związały z wojskiem swoje życie, objęły różne stanowiska służbowe, przedstawimy wartości i zalety, jakich żołnierze Wojska Polska doświadczają na co dzień.

Wojskowe Komendy Uzupełnień (WKU) oraz Wojewódzkie Sztaby Wojskowe (WSzW) od 4 lutego br. prowadzą kwalifikację wojskową osób rocznika 2000 (i starszych). Podczas wizyty w komisjach wojskowych, ustalana jest zdolności do służby młodych osób. Każda osoba zgłaszająca się do kwalifikacji ma założoną ewidencję wojskową i dostaje książeczkę wojskową.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce wykorzystać ten „pierwszy kontakt” wielu młodych ludzi z Wojskiem Polskim. Podczas wizyty w komisjach, żołnierze i pracownicy WKU będą prowadzić działania rekrutacyjne, podobne jak przy poprzednich edycjach kampanii.

Film: MON

O swojej decyzji o wstąpieniu do Wojska Polskiego oraz korzyściach z tego wynikających opowie Sofia Ennaoui, lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich, finalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 roku na tym dystansie. Sofia w październiku 2018 roku rozpoczęła służbę wojskową! Oprócz lekkoatletyki jej pasją jest wojsko i te dwie sfery doskonale łączy w swoim życiu. Świadczą o tym jej zwycięstwa na mityngach w Ostrawie i Madrycie.

Jeśli zostałeś wezwany na kwalifikację wojskową to wykorzystaj okazję i dowiedz się więcej o służbie w Wojsku Polskim. Od Ciebie zależy jak przygotujesz się do podjęcia odpowiedzialnej i przemyślanej decyzji o swojej przyszłości. Obejrzyj spoty kampanii Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej, przyjdź na kwalifikację wojskową i wybierz miejsce dla siebie.

***

Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

WKU i WSzW systematycznie prowadzą działalność uzupełnieniową, czyli prowadzą nabór i rekrutację do polskiej armii. Dotychczas w ramach kampanii, mobilne zespoły rekrutacyjne spotkały się z tysiącami osób w całej Polsce, odwiedzając centra handlowe, obiekty sportowe, rynki miast. Ta nowa forma rekrutacji spotkała się z życzliwym przyjęciem Polek i Polaków, którzy docenili bezpośredni kontakt z żołnierzami i skorzystali z okazji, aby wyjaśnić swoje wątpliwości związane z wyborem służby wojskowej jako życiowej drogi. Podczas pierwszej edycji kampanii wnioski o wstąpienie do Wojska Polskiego złożyło ponad 7 tys. osób.

W okresie ferii zimowych na południu kraju mobilne zespoły złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień podróżujące w specjalnie oznakowanych busach można cały czas spotkać pod narciarskimi stokami znanych zimowych kurortów.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej (http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/).

red. PZ

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze

~Adamc
1550307660
Ładnie je w tym mundurze co nie oznacza, że akceptuję kobiety w wojsku. Kobieta spełnia się jako żona i matka a nie osoba do zabijania innych.
63-5B-07-D7

Zimowy sprawdzian podchorążych
 
Invictus w zimowym stylu
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Spadochroniarze na Podlasiu
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Rakietowy szach
Pierwszy skok
Eurofightery znowu w Polsce
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Szef MON-u w Brukseli
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Będą kolejne „Daglezje-P”
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Rusza kwalifikacja wojskowa
Liban uznany za strefę działań wojennych
Cud w Trewirze
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Dobrowolsi – czas start!
Roszady personalne w PGZ-ecie
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Podwójny Półmaraton Komandosa
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Ślubowanie kadetów OPW
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zielone światło dla Barbary
Bruksela przed szczytem
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Offset dla „Wisły”
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Gwiazdy sportu dają lekcję
Nowe śmigłowce kawalerii
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zamiana po włosku
Wojna o porządek świata
„Avenger” na Monte Cassino
Zachód przeciwko „korsarzom”
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Którą drogą do armii?
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Skromny początek wielkiej wojny
Lista trupich główek
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Śnieg może być groźną bronią
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
W rezerwie pasywnej będą oceny
Abramsy pod dobrą opieką
Lekcje z frontu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO