moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dzień Kobiet w wojsku

W Dowództwie Operacyjnym
8 marca odbyło się okolicznościowe spotkanie dowódcy operacyjnego RSZ gen. dyw. Tomasza Piotrowskiego z paniami pracującymi i służącymi w dowództwie.

Generał Piotrowski zaznaczył ważny wpływ kobiet na życie rodzinne i pielęgnowanie ogniska domowego, a także ich niezastąpioną obecność w życiu zawodowym. Słowa uznania skierował do Pań służących w mundurach, podkreślając ich znaczącą rolę w służbie Ojczyźnie, wyrażoną codzienną determinacją i odpowiedzialnością. Odwołując się do pełnej wyrzeczeń żołnierskiej służby wyraził, jak wiele zawdzięczamy naszym matkom, żonom i córkom, które każdego dnia wspierają nas w służbie.
Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim Paniom służącym i pracującym w dowództwie złożył najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności wręczając symboliczną różę.

Źródło: DORSZ
Fot. Patryk Cieliński


 

W Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych

Z okazji Dnia Kobiet dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych złożył życzenia wszystkim paniom służącym i pracującym w naszym dowództwie. Generał dywizji Jarosław Mika, dziękując wszystkim paniom za pracę i służbę, podkreślił ich zaangażowanie oraz znaczącą rolę w wykonywaniu zadań dowództwa. Następnie dowódca generalny oraz inspektorzy wręczyli każdej z pań tradycyjnego goździka. Oprócz podziękowań i kwiatów panie otrzymały również specjalny prezent – występ włoskiego tancerza i piosenkarza Stefano Terrazzino.

Źródło: DGRSZ


 

W Dowództwie 16 DZ

Doceniając znaczenie i rolę pań pracujących i służących w Dowództwie 16 Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Marek Sokołowski w dniu ich święta podziękował im za pracę i codzienny wkład w funkcjonowanie jednostki.

8 marca od lat obchodzony jest w polskiej tradycji Międzynarodowy Dzień Kobiet, który ustanowiony został dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy dla kobiet. W tym dniu gen. dyw. Marek Sokołowski złożył serdeczne życzenia wszystkim Paniom służącym i pracującym w Dowództwie. W trakcie spotkania Dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej każdej z Pań wręczył symboliczną różę.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Fot. mjr Marek Nabzdyjak


 

W 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej
8 marca żołnierze 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w symboliczny sposób wyrazili szacunek dla wszystkich Pań służących i pracujących w szeregach Czarnej Dywizji.

Pod sztandarem lubuskiego związku taktycznego służy coraz więcej kobiet w mundurach. Pełnią służbę na rozmaitych stanowiskach, chociażby jako ratownicy medyczni, specjaliści w dziedzinie kadrowych procedur, czy logistycy. Wiele z nich wybrało karierę dowódczą. Panie zajmujące stanowiska cywilne jako pracownicy resortu obrony narodowej stanowią nieocenione wsparcie dla dowództwa dywizji i podległych jednostek wojskowych. Chcąc w symboliczny sposób w tym równie symbolicznym dniu podziękować za ich obecność, szef szkolenia dywizji, pułkownik Zbigniew Markowski w imieniu męskiego grona oficerów, podoficerów, szeregowych oraz pracowników resortu obrony narodowej skierował do wszystkich Pań serdeczne słowa. - Życzę wszystkim paniom, zdrowia i radości w życiu osobistym oraz zawodowym. Jednak moi życzeniem największym jest, byście po prostu obok nas były – podkreślał pułkownik Markowski.

Same Panie przyznają, że na co dzień, w działalności służbowej przede wszystkim obowiązują regulaminy, jednak w taki dzień jak dziś jest im miło, że mężczyźni pamiętają o ich święcie. - Każdy dzień mojej służby w mundurze to jak najlepsze wykonywanie zadań. Jestem w końcu żołnierzem. Dzisiaj jednak jest to dzień wyjątkowy, bowiem koledzy dziękują mi za to, że jestem i wspieram ich we wspólnej pracy – powiedziała sierżant Dagmara Fercho, na co dzień podoficer sztabowy Wydziału Służby Zdrowia Czarnej Dywizji.

Po złożeniu życzeń, wręczeniu kwiatów i słodkim poczęstunku w Sali Inter żagańskiego pałacu na Panie czekała muzyczna niespodzianka – koncert Małgorzaty Lewińskiej dedykowany wszystkim kobietom Czarnej Dywizji.

Tekst i zdjęcia: por. Krzysztof Gonera


 

W 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej
Choć każdy dzień powinien być jak Dzień Kobiet, to mimo wszystko 8 marca zawsze jest wyjątkowy. Nie inaczej było i w tym roku w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej.

8 marca, który jest Międzynarodowym Dniem Kobiet, w sali planowania 34 Brygady Kawalerii Pancernej, podczas uroczystego spotkania, panowie w symboliczny sposób podziękowali swoim koleżankom za wkład w funkcjonowanie i dorobek brygady. W dowód wdzięczności każda z pań otrzymała symboliczny kwiatek, a życzenia składali dowódca 34 BKPanc w zastępstwie szef szkolenia ppłk Robert Sławęcki, szef sekcji wychowawczej kpt. Rafał Nowak oraz dowódca Brabantczyków ppłk Sławomir Jędrzejak. - Drogie Panie, w tym szczególnym dniu, dniu Waszego święta, życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz dużo miłości i ciepła nie tylko dzisiaj – od święta, ale także na co dzień zarówno tutaj w pracy i służbie, jak i w zaciszu domowym – tymi słowami ppłk Sławęcki, zwrócił się do kobiet służących i pracujących w szeregach 34 BKPanc.

Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze rozmową przy kawie i słodkościach. Wszystkiego najlepszego, nie tylko 8 marca!

Tekst i zdjęcia: por. Magdalena Czekatowska


 

W garnizonie Zamość

8 marca w klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, na który zaproszono wszystkie panie pracujące w jednostkach Garnizonu Zamość. Życzenia swoim pracownicom złożyli ppłk Leszek Winogrodzki – dowódca 3 Batalionu Zmechanizowanego, ppłk Jerzy Muzyka – komendant 32 WOG-u i ppłk Wojciech Witek – wojskowy komendant uzupełnień.
Po przemówieniach i życzeniach wystąpił zespół Veegas, który do czerwoności rozgrzał wszystkie kobiety na sali.
Na zakończenie panowie zafundowali paniom słodki poczęstunek.

Tekst i fot. Katarzyna Figura

red. PZ

dodaj komentarz

komentarze


Zimowy sprawdzian podchorążych
 
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Nowe śmigłowce kawalerii
W rezerwie pasywnej będą oceny
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zielone światło dla Barbary
Liban uznany za strefę działań wojennych
Lekcje z frontu
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Mocny sygnał od NATO
Cud w Trewirze
Rakietowy szach
Wojna o porządek świata
Szef MON-u w Brukseli
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Spadochroniarze na Podlasiu
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Gwiazdy sportu dają lekcję
Zamiana po włosku
Eurofightery znowu w Polsce
Będą kolejne „Daglezje-P”
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Roszady personalne w PGZ-ecie
Ślubowanie kadetów OPW
Offset dla „Wisły”
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Rusza kwalifikacja wojskowa
Pierwszy skok
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Dobrowolsi – czas start!
Invictus w zimowym stylu
Śnieg może być groźną bronią
Abramsy pod dobrą opieką
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Którą drogą do armii?
Podwójny Półmaraton Komandosa
Bruksela przed szczytem
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Zachód przeciwko „korsarzom”
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
„Avenger” na Monte Cassino
Skromny początek wielkiej wojny
Lista trupich główek
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO