moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy hangar w łódzkich WZL

W łódzkiej siedzibie wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 S.A. odbyło się uroczyste otwarcie nowego hangaru lotniczego. Hangar ma powierzchnię ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych i umożliwi jednoczesną obsługę nawet 12 śmigłowców.

To jedno z najważniejszych w ostatnich latach przedsięwzięć inwestycyjnych łódzkich zakładów. Zakończona właśnie budowa nowoczesnego, odpowiadającego światowym standardom lotniczym hangaru trwała 1,5 roku. Koszt inwestycji wyniósł 18 mln złotych. Powierzchnia hangaru to 5 572 m², z czego 4 200 m² to powierzchnia produkcyjna, na której realizowane mogą być prace równolegle na 12 śmigłowcach. Na infrastrukturę hangaru składają się ponadto pomieszczenia warsztatowe, gdzie przeprowadzane będą drobne prace (m.in. obsługi łopat wirnika nośnego), sale konferencyjne, biura oraz zaplecze socjalne.

- Otwierany dzisiaj nowy hangar lotniczy znacząco zwiększa możliwości łódzkich zakładów z zakresie remontów i modernizacji śmigłowców. Jako Polska Grupa Zbrojeniowa zapewniamy nie tylko wysoki poziom utrzymania zdolności eksploatacyjnych, ale również oferujemy różnego rodzaju pakiety modernizacyjne dla wielu typów śmi¬głow¬ców wyko¬rzy¬sty¬wa¬nych przez Siły Zbrojne RP. Dążymy do tego, by WZL-1 były Centrum Serwisowania Śmigłowców znajdujących się na wyposażeniu wszystkich formacji mundurowych i to nie tylko w kraju. Jest to ambitny cel, który pozwoli naszej Grupie na rozwój kompetencji w segmencie wiropłatów – powiedział prezes zarządu PGZ S.A. Witold Słowik.

Inwestycja jest bezpośrednio związana ze wskazaniem WZL nr 1 S.A. jako Centrum Serwisowego Śmigłowców Sił Zbrojnych RP. Wykorzystanie nowego hangaru pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych i sprzedażowych zakładów, podniesienie jakości i skrócenie czasu realizacji prac umożliwiających utrzymanie śmigłowców w ciągłej gotowości operacyjnej, bieżących prac obsługowo-remontowych oraz innych zadań związanych z zaspokojeniem potrzeb bezpieczeństwa i obronności państwa.

- Rozwój, wdrażanie nowoczesnych technologii i współpraca z polskim przemysłem zbrojeniowym oraz międzynarodowymi koncernami lotniczymi to główne założenia wieloletniej strategii WZL-1. Naszą siłą jest kapitał ludzki, doświadczona kadra produkcyjna i inżynierska, jak również inwestowanie w ich potencjał. Nowy hangar lotniczy jest jednym z kroków milowych, które umożliwią nam realizację założonych przez nas celów – powiedział prezes zarządu WZL-1 S.A. Marcin Nocuń.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A., z siedzibą w Łodzi i Oddziałem w Dęblinie, to jedna z kluczowych spółek domeny lotniczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Przez ostatnie 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 55 lat specjalizuje się w obsługach i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL-1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów wojskowych i cywilnych. Spółka odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe. Po 7 miesiącach tego roku przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi wyniosły ponad 76 mln zł, co stanowi 23 procent więcej niż zakładany plan.

***

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze.

Tekst: PGZ 

red. PZ

autor zdjęć: PGZ

dodaj komentarz

komentarze


W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
 
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Kurs z dzwonem
Zmiany w dodatkach stażowych
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojna w świętym mieście, część druga
Ogień w podziemiu
V Korpus z nowym dowódcą
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Mundury w linii... produkcyjnej
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wojna w świętym mieście, epilog
25 lat w NATO – serwis specjalny
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Barwy walki
Strażacy ruszają do akcji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Przygotowania czas zacząć
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Sprawa katyńska à la española
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Szpej na miarę potrzeb
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży wschodniej flanki NATO
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ramię w ramię z aliantami
Zbrodnia made in ZSRS
Święto wojskowego sportu
Szarża „Dragona”
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Głos z katyńskich mogił
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Prawda o zbrodni katyńskiej
Jeśli nie Jastrząb, to…
Rakiety dla Jastrzębi
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Optyka dla żołnierzy
Charge of Dragon
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Ocalały z transportu do Katynia
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
NATO na północnym szlaku
Odstraszanie i obrona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO