moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Oferta dla pielęgniarek i pielęgniarzy

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do służby pielęgniarki, pielęgniarzy, położnych i personel medyczny. Wojska Obrony Terytorialnej oferują między innymi kursy i szkolenia specjalistyczne, organizowane przez Wojskowe Centra Szkoleniowe. Zapewniają także chętnym dofinansowanie kosztów kształcenia podyplomowego. Z tej drugiej oferty mogą skorzystać żołnierze Obrony Terytorialnej, którzy zyskają w niej etat medyczny.

Pielęgniarka bądź pielęgniarz wstępujący w szeregi WOT, odbywają szkolenie podstawowe (jeśli wcześniej nie mieli do czynienia z wojskiem) bądź wyrównawcze (jeśli odbyli już szkolenie wojskowe). Po ukończeniu szkolenia podstawowego lub wyrównawczego, żołnierze realizują zaplanowany 3 letni program szkolenia. W drugim roku służby, żołnierzy przydziela się do pełnienia konkretnej funkcji w zespole. Osoby posiadające wykształcenie medyczne, z racji swoich umiejętności zostaną przydzielone do funkcji ratowników bądź starszych ratowników (pola walki) i w dalszym ciągu będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Z biegiem służby osoby takie będą mogły uzyskać stopnie podoficerskie i oficerskie.

Propozycja jest skierowana do żołnierzy, którzy pełnią służbę w WOT co najmniej 12 miesięcy i osiągają odpowiednie wyniki w szkoleniu. Właśnie oni mogą rozpocząć starania o skorzystanie z takiej formy wsparcia. Pielęgniarki i pielęgniarze dzięki służbie w WOT uzyskają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji, a osoby studiujące dofinansowanie nauki.

„Zachęcamy do wstąpienia do 6 MBOT personel medyczny, który dzięki ofercie WOT będzie mógł rozwijać swoje umiejętności zawodowe m.in. poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalistycznych”. – podkreśla dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Przemysław Owczarek.

W ramach dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego zapewniona zostanie możliwość odbycia: szkoleń specjalizacyjnych (specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób pracujących w zawodzie co najmniej 2 lata w okresie ostatnich 5 lat), kursów kwalifikacyjnych (w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób posiadających co najmniej 6-miesięczny staż pracy w zawodzie) oraz innych kursów specjalistycznych i dokształcających. Oferta ta będzie skierowana dla pielęgniarek i pielęgniarzy czynnych zawodowo posiadających prawo wykonywania zawodu.

Wsparcie finansowe będzie obejmowało dofinansowanie lub zwrot kosztów studiów. Oferta ta będzie skierowana do studentów odpłatnych studiów wyższych (licencjackich i magisterskich). Wsparcie obejmowałoby okres kształcenia w czasie pełnienia służby w WOT.

Oferta bezpłatnych kursów specjalistycznych obejmie między innymi: kursy „wkłucia doszpikowe – zaawansowane techniki ratujące życie”, kursy doskonalące z zaawansowanych zabiegów ratujących życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej, kursy USG FAST w urazach, kursy doskonalące z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym i odzwierzęcym, kursy doskonalące z zakresu polowego ratownictwa i stanów zagrażających życiu.

6 MBOT zaprasza do wątpienia na etaty medyczne w Warszawie oraz w batalionach Grójcu, Radomiu, Płocku i Pomiechówku. Dużym plusem oferty Wojsk Obrony Terytorialnej dla pielęgniarek i położnych jest fakt, że niezależnie od rozwoju cywilnej ścieżki zawodowej osoby, które zdecydują się skorzystać z propozycji, mogą wybrać również wojskową drogę kariery. Dodatkowo żołnierze pełniący służbę ochotniczą przez co najmniej trzy lata będą mieli pierwszeństwo powołania do służby zawodowej - mówi podporucznik Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak dołączyć do formacji?

WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Pierwszym krokiem na drodze wstąpienia w szeregi formacji jest kontakt z Wojskową Komendą Uzupełnień (WKU) celem złożenia wniosku o powołanie do służby. Kolejnym punktem jest rozmowa kwalifikacyjna, do której pomocne będą materiały zamieszczone na stronach WKU. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej skutkuje skierowaniem na nadania w Wojskowej Komisji Lekarskiej oraz Pracowni Psychologicznej. Ostatnim elementem jest powołanie na pierwsze szkolenie, którego termin jest uzgadniany z ochotnikiem.

Więcej informacji ws. etatów medycznych można uzyskać pod nr tel. 261 814 408 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

* * *
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

Źródło: ppor. Jolanta Maciaszek/6 MBOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Nowoczesna łączność dla armii
 
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Zielone światło dla Barbary
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Zachód przeciwko „korsarzom”
Zimowy sprawdzian podchorążych
Mocny sygnał od NATO
Skromny początek wielkiej wojny
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Śnieg może być groźną bronią
Wojna o porządek świata
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Eurofightery znowu w Polsce
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Rusza kwalifikacja wojskowa
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Pierwszy skok
Tajna misja polskiej agentki
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Lekcje z frontu
Liban uznany za strefę działań wojennych
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Polska przystań brytyjskich jeńców
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Air Show ’25 – do zobaczenia
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Invictus w zimowym stylu
Którą drogą do armii?
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Szef MON-u w Brukseli
Nowy szef CWCR
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
„Avenger” na Monte Cassino
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Wojenny bohater na szubienicy
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Dobrowolsi – czas start!
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Cud w Trewirze
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Lista trupich główek
Podwójny Półmaraton Komandosa
Offset dla „Wisły”
Zamiana po włosku
Rakietowy szach
Roszady personalne w PGZ-ecie
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Bruksela przed szczytem
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Abramsy pod dobrą opieką
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO