moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Świąteczne spotkanie prezydenta i ministra z żołnierzami

Dziękuję wszystkim żołnierzom za ich codzienną służbę. Wiem, że kosztuje ona wiele także ich bliskich. Dziękuję za to poświęcenie dla Rzeczypospolitej – mówił prezydent Andrzej Duda podczas świątecznego spotkania z żołnierzami. W uroczystości, która odbyła się w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego uczestniczył także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Prezydent Andrzej Duda, z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, a także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, spotkali się dziś z żołnierzami. Świąteczne spotkanie odbyło się w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. Uczestniczyli w nim także najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego, weterani, pracownicy wojska, a także rodziny tych, którzy z misji nie wrócili.

– Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać w takim gronie, że możemy się poczuć jak jedna wielka rodzina – mówił podczas uroczystości zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, często jest tak, że żołnierz pilnuje bezpieczeństwa gdzieś daleko, a w domu czekają na nich bliscy, którzy muszą znieść tę rozłąkę. – Dziękuję wszystkim żołnierzom za ich codzienną służbę. Wiem, że kosztuje ona wiele także ich bliskich. Dziękuję za to poświęcenie dla Rzeczypospolitej – powiedział.

Andrzej Duda przypomniał, że Polacy pełnią swoje obowiązki w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Organizacji Narodów Zjednoczonych jako jedno z liczących się państw. Jest to możliwe właśnie dzięki zaangażowaniu żołnierzy. – Wszędzie tam, gdzie służą polscy żołnierze, jesteśmy wspaniale reprezentowani, a ja mam przyjemność słuchać pochwał na ich temat. To pokazuje, jaką klasę reprezentuje Wojsko Polskie i polski żołnierz – zaznaczył.

Do kwestii rodziny wojskowej nawiązał w swoim przemówieniu także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich bardzo istotne, są bardzo mocno osadzone w polskiej tradycji. Święta obchodzimy w gronie rodzinnym. Dziś też spotykamy się w takim gronie – w gronie rodziny wojskowej – zaznaczył. Minister przypomniał, że zbliża się koniec roku, co wiąże się z podsumowaniami. Jak mówił, rok 2019 był bardzo ważny dla Wojska Polskiego. – W tym roku obchodziliśmy 70. rocznicę powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego, 20-lecia wstąpienia Polski do NATO i 15-lecia do Unii Europejskiej – wyliczał minister. Przypomniał także, że w tym roku odbyły się w Polsce dwie defilady – „Silni w Sojuszach” oraz „Wierni Polsce”. – To był rok bardzo ciężkiej pracy. Dziękuję wszystkim tym, którzy służą na co dzień, a także tym, którzy przyczyniają się do tego, aby Wojsko Polskie się rozrastało, było wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt i było jak najsilniej osadzone w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego – dodał. Zaznaczył także, że ogromnym sukcesem w tym roku było także podpisanie przez prezydentów Polski i USA dwóch deklaracji, dzięki którym liczba amerykańskich żołnierzy w Polsce będzie większa.

Podczas uroczystości wyemitowano także film z życzeniami od żołnierzy z Polskich Kontyngentów Wojskowych, a harcerki przekazały na ręce pary prezydenckiej i ministra obrony Betlejemskie Światełko Pokoju. Dzisiejsze spotkania było także okazją do podzielenia się opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd, a także do złożenia życzeń. – Życzę państwu, aby te święta, mimo służby, były spokojne, aby można było doznać rodzinnego ciepła, ukoić skołatane nerwy i odpocząć od codziennych problemów – powiedział prezydent Duda. - Proszę przyjąć ode mnie jak najlepsze życzenia spokojnych i radosnych świąt – dodał minister Błaszczak.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Grzegorz Jakubowski/KPRP, MON

dodaj komentarz

komentarze


NATO na północnym szlaku
 
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Strażacy ruszają do akcji
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Wojna w świętym mieście, część druga
Charge of Dragon
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Szpej na miarę potrzeb
Barwy walki
Front przy biurku
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
W Italii, za wolność waszą i naszą
Ramię w ramię z aliantami
Święto stołecznego garnizonu
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Głos z katyńskich mogił
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Kadisz za bohaterów
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Zachować właściwą kolejność działań
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Przygotowania czas zacząć
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Kolejne FlyEle dla wojska
SOR w Legionowie
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Zmiany w dodatkach stażowych
Szarża „Dragona”
Wojna na detale
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Ocalały z transportu do Katynia
Na straży wschodniej flanki NATO
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Sprawa katyńska à la española
Wojna w świętym mieście, epilog
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
NATO on Northern Track
Sandhurst: końcowe odliczanie
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO