moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowi oficerowie korpusu logistyki

Korpus osobowy logistyki zyskał nowych oficerów specjalistów. Na stopień podporucznika Wojska Polskiego zostali mianowani absolwenci półrocznego kursu oficerskiego. Aktu promocji 20 podoficerów, w tym dwóch pań, dokonał JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. Uroczysta ceremonia odbyła się w sobotę 29 lutego w Klubie WAT.

Podczas szkolenia w Wojskowej Akademii Technicznej oficerowie zyskali specjalistyczną wiedzę w zakresie logistyki i zostali przygotowani do objęcia pierwszych oficerskich stanowisk służbowych. W ramach 6‑miesięcznego kursu odbyli również praktyki w jednostkach wojskowych. Egzamin oficerski zdali na bardzo wysokim poziomie.

„Za chwilę dostąpicie zaszczytu otrzymania oficerskich gwiazdek i złożycie oficerskie ślubowanie. W pełni na to zasłużyliście. Jesteście najlepszą z dotychczas szkolonych grup podoficerów zdających egzaminy oficerskie w Wojskowej Akademii Technicznej. Jestem przekonany, że szkolenie w murach naszej uczelni, a także praktyki odbyte w Centrum Szkolenia Logistyki i innych jednostkach wojskowych dobrze przygotowały Was do samodzielnego i praktycznego pełnienia funkcji dowódczych oraz obsługi specjalistycznego sprzętu wojskowego. Gratuluję Wam zdania egzaminów oficerskich na tak wysokim poziomie. Pozwala to wierzyć, że równie dobrze sprostacie powierzonym Wam obowiązkom i nie zawiedziecie pokładanych w Was nadziei. Niech zdobyta wiedza i doświadczenie dadzą Wam siłę i będą trwałym filarem dalszego rozwoju” – podkreślił w przemówieniu rektor-komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Zwracając się do bohaterów uroczystości, rektor podkreślił jak duże znaczenie w obronności państwa odgrywa odpowiednie zabezpieczenie logistyczne. Od niego zależy utrzymanie wysokiej zdolności bojowej wszystkich rodzajów wojsk. „Współczesna logistyka to nowe wyzwania, umiejętności i kompetencje odpowiadające potrzebom najnowszych systemów uzbrojenia. Wojskowa Akademia Techniczna z dobrze rozwiniętym zapleczem logistycznym przygotowuje oficerów korpusu logistyki na najwyższym poziomie. Bohaterowie dzisiejszej uroczystości dołączą do grona oficerów specjalistów, profesjonalnie przygotowanych do służby” – mówił gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Po odczytaniu postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nastąpił najważniejszy moment uroczystości – akt mianowania na pierwszy stopień oficerski Wojska Polskiego. Zgodnie z tradycją i ceremoniałem wojskowym, absolwenci, na komendę dowódcy uroczystości mjr. Grzegorza Włocha, przyklękali na podium, a promujący gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek wypowiadał słowa: „W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianuję Panią/Pana podporucznikiem Wojska Polskiego”. Ceremonię promocji oficerskiej dopełniło złożenie ślubowania oficerskiego i odśpiewanie przez nowo promowanych żołnierzy „Hymnu do miłości Ojczyzny”.

Duszpasterskiego błogosławieństwa oficerom udzielił kapelan Wojskowej Akademii Technicznej ks. por. Krzysztof Włosowicz.

Po wręczeniu patentów oficerskich, w imieniu promowanych głos zabrał ppor. Tomasz Martyka. Dziękując za otrzymane nominacje, zapewnił że nowi członkowie korpusu oficerskiego dołożą wszelkich starań, aby dowieść, że są doskonale przygotowani do dalszej służby wojskowej. „Dumni z tradycji i chwały bohaterskiego Oręża Wojska Polskiego przysięgamy, że nie zawiedziemy w potrzebie. Obiecujemy, że mundur oficera Wojska Polskiego nosić będziemy zawsze z dumą i godnością” – podkreślił ppor. Martyka.

Nowo mianowanym oficerom, rodziny i bliscy złożyli gratulacje. Uroczystość zakończyło odśpiewanie „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”.

Tekst: Ewa Jankiewicz

red. PZ

autor zdjęć: Sebastian Jurek

dodaj komentarz

komentarze


Kolejne FlyEle dla wojska
 
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Odstraszanie i obrona
Ramię w ramię z aliantami
Na straży wschodniej flanki NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
25 lat w NATO – serwis specjalny
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Kadisz za bohaterów
Zachować właściwą kolejność działań
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Front przy biurku
NATO on Northern Track
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Mundury w linii... produkcyjnej
Sandhurst: końcowe odliczanie
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
V Korpus z nowym dowódcą
Święto stołecznego garnizonu
Barwy walki
SOR w Legionowie
Przygotowania czas zacząć
Strażacy ruszają do akcji
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Wojna w świętym mieście, epilog
NATO na północnym szlaku
Zbrodnia made in ZSRS
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wojna w świętym mieście, część druga
Sprawa katyńska à la española
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Rakiety dla Jastrzębi
Zmiany w dodatkach stażowych
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Głos z katyńskich mogił
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Prawda o zbrodni katyńskiej
Optyka dla żołnierzy
Szpej na miarę potrzeb
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ocalały z transportu do Katynia
Charge of Dragon
Szarża „Dragona”
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO