moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana dowódcy 17 Brygady Zmechanizowanej

28 lipca na placu apelowym w Międzyrzeczu gen. bryg. dr Robert Kosowski przekazał dowodzenie 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną (17 WBZ) pułkownikowi Wojciechowi Ziółkowskiemu.

Ta niezwykle ważna ceremonia rozpoczęła się od odczytania decyzji o mianowaniu obecnego dowódcy brygady gen. bryg. dr. Roberta Kosowskiego na nowe stanowisko służbowe. Dowódca 17WBZ od 1 sierpnia br. pełnić będzie funkcję rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej.

Zwyczajowo przyjętym elementem tego typu uroczystości jest przekazanie sztandaru brygady nowemu dowódcy. Funkcję tę czasowo pełnić będzie obecny zastępca dowódcy brygady płk Wojciech Ziółkowski. Po podpisaniu protokołu przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 17 WBZ i zatwierdzeniu go przez dowódcę Czarnej Dywizji oficerowie złożyli meldunek o zdaniu i objęciu stanowiska.

Zdającemu obowiązki dowódcy 17 WBZ żołnierze, koledzy, dowódcy oraz generał brygady doktor Dariusz Parylak, dowódca dywizji podziękowali za owocną służbę oraz podarowali liczne upominki i symbole związane ze służbą w wielkopolskiej brygadzie. - Dziękuję Panu za dowodzenie 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną. Proszę pamiętać, że czarny naramiennik to zobowiązanie, wyzwanie i pamięć o tym, że żołnierzem Czarnej Dywizji pozostaję się na zawsze… Jestem przekonany, że atmosfera służby, zbudowane relacje i sposób dowodzenia kreowany przez Pana Generała Kosowskiego będzie w dalszym ciągu wyznaczał kierunki Waszej służby dla Rzeczypospolitej i chwały „Czarnej Dywizji’’ oraz ułatwi przyjęcia dowodzenia nowemu dowódcy – powiedział gen. bryg. dr Dariusz Parylak, dowódca 11 LDKPanc.

Gen. bryg. dr Robert Kosowski dowodził 17 Wielkopolską Brygadą od 2018 roku. Ponad dwuletni okres służby w brygadzie, był czasem intensywnego szkolenia i udziału w wielu ćwiczeniach i treningach krajowych oraz międzynarodowych.

- W związku z zakończeniem przeze mnie zaszczytnej służby w szeregach 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego pragnę serdecznie podziękować za ponad dwa lata współpracy ze wspaniałymi ludźmi z administracji państwowej, instytucji samorządowych, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych oraz mieszkańcami. Służba wojskowa we wszystkich jej aspektach jest zintegrowanym dziełem wielu osób, jej jakość zależy od ich mądrości i zaangażowania. Dowodząc Wielkopolską Brygadą, miałem żołnierskie szczęście spotykać na swojej drodze przełożonych, kolegów, mundurowych i osoby cywilne, z którymi wykonywanie zadań było przyjemnością i nauką. Ten czas w mojej zawodowej biografii zachowam w najlepszej pamięci, a zdobyte doświadczenie wykorzystam na kolejnym stanowisku służbowym. Żegnam się z ziemią lubuską, z garnizonami Międzyrzecz, Wędrzyn i Krosno Odrzańskie, ludźmi, z którymi miałem ogromną przyjemność służyć i wierzę, że działania, które razem wykonywaliśmy będą w dalszym stopniu owocować, ku chwale 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - powiedział gen. bryg. dr Robert Kosowski.

Słowa uznania do swojego przedmówcy skierował także płk Wojciech Ziółkowski: - Życie żołnierza składa się z powitań i pożegnań… w dniu dzisiejszym składam podziękowania panu generałowi dr. Robertowi Kosowskiemu za skuteczność dowodzenia brygadą. Prawem każdego żołnierza jest być dobrze dowodzonym, a bycie dobrym dowódcą nie oznacza umiejętności dobrego rządzenia, ale oznacza umiejętność dobrej współpracy.

Uroczystą zbiórkę zakończyła defilada kompanii honorowej oraz sztandarów pododdziałów Wielkopolskiej Brygady, które po raz ostatni defilowały przed gen. bryg. dr. Robertem Kosowskim.

Tekst: st. szer. Kamil Śpiączka

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Kamil Śpiączka

dodaj komentarz

komentarze


UE o wspólnym bezpieczeństwie
 
Misje kształtują charakter
Licealiści, którzy chcą zostać specjalsami
Szable w dłoń! Lance do boju!
Grupy niszczycieli czołgów
Wojsko kupiło symulatory pola walki
Żandarmeria świętuje
Medale mistrzostw Europy dla żołnierzy
Luksusowe auta zaparkują obok F-16
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Karakal w natarciu
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
„Dragon ’21” zakończony
„Dragon” wskazał cel
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Żołnierz uratował ofiarę wypadku
„Czarne karabiny” na Mazurach
St. sierż. Artur Pelo po raz czwarty wygrał Setkę Komandosa
Course on Diplomacy
Partyzancka bitwa pod Zwoleniem
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Borsuk pokazał swoje możliwości
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Nowe książeczki wojskowe
Kieł tygrysa, czyli akrobacje F-16
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Żołnierze z kompletem medali w czempionacie orientalistów
Nagroda nie tylko od dowódcy
Nigdy nie zostawiamy swoich
Równanie do najlepszych
Studenci w sytuacji kryzysowej
Święto Dowództwa Generalnego
Kurs na dyplomację
Żołnierz, który stał się symbolem walki o Polskę
„Albatros” wyszedł na morze
CePeLek czeka na weteranów
Mistrzowski bieg Dobka na Memoriale Kusocińskiego
„Justice Sword” na rumuńskim poligonie
PKW Turcja już działa
25 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w szermierce
Afganistan. Czas wracać do domu
Polacy obronili tytuł mistrzów Europy w lekkiej atletyce
Dragon'21 – innowacje w granicach zdrowego rozsądku
„Baltops” – F-16 bronią okrętów
MSPO – przygotowania idą pełną parą
Szybka wspinaczka w Salt Lake City
Polscy żołnierze rozpoczynają misję w Turcji
Ponad 6 mln zł w konkursie „Strzelnica w powiecie”
Pierwszy dzień do zwycięstwa
Hitler idzie na wschód
Myśliwce z Mińska Mazowieckiego przebazowane do Malborka
Podoficer, czyli lider
CBW świętuje
„Dragon '21” – Desant pod wiatr
Co ze sprawdzianem z WF?
Siła braterstwa
V4, czyli razem na rzecz komunikacji
Szczyt NATO już w poniedziałek
Gorzka parada zwycięstwa
Działania w czasie „W” – mobilizacja w sztabach
Polscy żołnierze polecą na Islandię

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO