moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Powstały Mobilne Zespoły Rekrutacyjne 5 MBOT

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zaczął działać nieetatowy Mobilny Zespół Rekrutacyjny. Zadaniem rekruterów z WOT jest wsparcie procesu naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielą wszystkich informacji dotyczących służby oraz pomogą osobom zainteresowanym wypełnić wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej.

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad OT i ich głównym zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba Zespołów będzie powiększana.

Zadaniem zespołów jest dotarcie do indywidualnych osób i zachęcenie ich do założenia munduru oraz sprawdzenia swoich sił w służbie, która z powodzeniem może być łączona z życiem zawodowym i prywatnym. Ważna jest bezpośrednia rozmowa i dzielenie się własnym doświadczeniem z zainteresowanymi ze swojej gminy czy powiatu, rzetelna informacja z pierwszej ręki ma przekonać potencjalnego kandydata, że służba wojskowa to trafiony wybór. – Ideą naszej inicjatywy jest skrócenie czasu procedur związanych z rekrutacją do pododdziałów naszej brygady. W każdej chwili osoba zainteresowana może zadzwonić do takiego rekrutera by uzyskać niezbędne informacje, spotykamy się również z potencjalnymi kandydatami podczas różnego rodzaju eventów, imprez a ostatnio nawet razem z przedstawicielami wojskowych komend uzupełnień pojawiamy się w punktach rekrutacyjnych organizowanych w ramach akcji „Zostań żołnierzem RP” – wyjaśnia ppor. Łukasz Chomka, szef Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych 5MBOT. 

Wszyscy rekruterzy w 5MBOT, to żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Przeszli oni odpowiednie szkolenie podczas którego poznali wymogi formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów na terytorialsów np. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi będą się umawiać na spotkania, a następnie pomogą wypełnić wniosek o powołanie do wojska, odbiorą od kandydatów także kopie niezbędnych dokumentów: tożsamości i poświadczające zdobyte wykształcenie. Następnie te dokumenty, za pośrednictwem jednostek wojskowych, przekażą do wojskowych komend uzupełnień.

W strukturach 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej obecnie działają 3 Mobilne Zespoły Rekrutacyjne w rejonach odpowiedzialności 51, 52 i 53 batalionu lekkiej piechoty. Mobilny Zespół Rekrutacyjny 54 blp jest w trakcie formowania.

Osoby pochodzące z powiatu ciechanowskiego płońskiego, mławskiego i żuromińskiego, które są zainteresowane służbą w 5MBOT mogą kontaktować się z przedstawicielem Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 51 blp: szer. Grzegorz SADECKI, tel: 731-307-027, grzegorz.sadecki@wor.ron.mil.pl.

Zainteresowane służbą osoby z powiatu ostrowskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, pułtuskiego, makowskiego i przasnyskiego prosimy o kontakt z przedstawicielami Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 52 blp: st. szer. Grzegorz WOJCIECHOWSKI, tel. 727-016-357, b.wojciechowski@ron.mil.pl/, kpr. Mariusz KUBEŁ, tel. 505-304-430, mariusz.kubel@wot.ron.mil.pl.

Natomiast osoby z rejonu odpowiedzialności 53 blp czyli z powiatu siedleckiego, sokołowskiego, mińskiego i węgrowskiego powinny kontaktować się z: ppor. Łukasz CHOMKA, tel. 785-541-067, lukasz.chomka@wot.ron.mil.pl , st. szer. Marcin MICHALAK, tel. 530-442-378, marcin.michalak@wot.ron.mil.pl , st. szer. Sławomir LEWARSKI, tel. 516-026-421, slawomir.lewarski@wot.ron.mil.pl.

Tekst: Aneta Szczepaniak

red. PZ

autor zdjęć: DWOT, 5 MBOT
 

dodaj komentarz

komentarze


Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
 
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Sprawa katyńska à la española
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Jak wyszkolić pilota F-16?
Cena wolności
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rakiety dla Jastrzębi
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Zmiany w dodatkach stażowych
Hiszpański palimpsest
Zapomniana Legia Cudzoziemska
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Psiakrew, harmata!
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Święto wojskowego sportu
Wojsko inwestuje w Limanowej
Mundury w linii... produkcyjnej
Ogień w podziemiu
Szpej na miarę potrzeb
Kurs z dzwonem
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Wojna w świętym mieście, epilog
Animus Fortis, czyli mężny duch
Prawda o zbrodni katyńskiej
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
NATO na północnym szlaku
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Przygotowania czas zacząć
Zbrodnia made in ZSRS
Odstraszanie i obrona
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Głos z katyńskich mogił
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Optyka dla żołnierzy
Jeśli nie Jastrząb, to…
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Na straży wschodniej flanki NATO
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Wojna w świętym mieście, część druga
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Weterani i bokser „Master”
Ocalały z transportu do Katynia
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
V Korpus z nowym dowódcą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Ramię w ramię z aliantami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO