moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Student WAT w składzie zwycięskiej drużyny konkursu FinTech Challenge

Maciej Parapura, student 4 roku informatyki na Wydziale Cybernetyki WAT, jako członek drużyny Dragons uczestniczył w konkursie FinTech Challenge. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwóch aplikacji finansowych. Zawodnicy musieli przy tym wykazać się umiejętnościami w czterech obszarach: Frontend, Backend, Quality Assurance oraz Analizie IT. Zespół Dragons skutecznie podołał temu wyzwaniu zajmując w rywalizacji pierwsze miejsce.

Student WAT, który za kilka dni przystąpi do obrony pracy inżynierskiej, dzięki swoim umiejętnościom dodatkowo został wyróżniony propozycją pracy na stanowisku Junior Software Engineer – Backend w firmie HL Tech Sp. z o.o. – nowoczesnym centrum technologicznym tworzącym i dostarczającym oprogramowanie dla wiodącej na brytyjskim rynku firmy Hargreaves Lansdown.

FinTech Challenge to konkurs w formule online, adresowany do osób, które mają doświadczenie w programowaniu, testowaniu lub analizie IT i które chcą rozwijać swoje umiejętności w obszarze FinTech. W konkursie mogą wziąć udział 4 lub 5‑osobowe zespoły. Drużyna musi posiadać kompetencje w czterech obszarach: Frontend, Backend, Quality Assurance oraz Analizie IT, przy czym dopuszczane są sytuacje, że jeden zawodnik odpowiada za dwa różne obszary oraz w których dwóch odpowiada za ten sam obszar. Osoby, którym nie uda się stworzyć zespołu, a chcą wziąć udział w FinTech Challenge, zostają przypisane do zespołu utworzonego przez organizatora konkursu, w wybranej przez siebie roli.

Maciej Parapura podkreśla, że konkurs był dla niego szansą na zdobycie nowych umiejętności i znaczące przyśpieszenie kariery zawodowej. „Nawet, gdyby nie udało się mojej drużynie zająć miejsca na podium, to już po szkoleniach odbytych w ramach konkursu wiedzieliśmy, że poświęcony czas nie poszedł na marne i to doświadczenie otworzy nam drogę do dalszego rozwoju. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i mogą być dumni z wykonanej pracy. Konkurs zaliczam do jednego z lepszych etapów mojego życia i będę miło wspominał współpracę w drużynie i ludzi, których miałem okazję poznać podczas tego dwumiesięcznego okresu zmagań” – mówi student WAT. Dodaje, że wiedza zdobyta podczas studiów w Wojskowej Akademii Technicznej, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna, pozwoliła mu na postawienie pierwszych kroków w obszarze IT i zbudowanie fundamentów do dalszego rozwoju w zakresie programowania. „Przed rozpoczęciem studiów miałem niewielką styczność z programowaniem, dopiero podczas studiów w WAT na kierunku informatyka coraz bardziej przekonywałem się, że to jest właśnie to, czym chcę się zajmować” – mówi Maciej Parapura.

Student WAT otrzymał propozycję pracy na stanowisku Junior Software Engineer – Backend. Taką właśnie funkcję pełnił w zespole podczas konkursu – programisty odpowiadającego za Backend, czyli implementację logiki biznesowej. „Zaoferowane stanowisko jeszcze bardziej zmotywowało mnie do pogłębiania swojej wiedzy w kierunku wytwarzania oprogramowania. Atmosfera panująca podczas hackathonu i ogromne doświadczenie ludzi pracujących w tym miejscu sprawiły, że nie zastanawiałem się zbyt długo nad zaakceptowaniem przedstawionej oferty współpracy. O słuszności decyzji zdążyłem się przekonać już w pierwszych tygodniach pracy” – mówi student.

Uczestnicy konkursu FinTech Challenge projektują w ramach swoich zespołów dwie aplikacje pod okiem mentorów z firmy HL Tech Sp. z o.o. Ponadto mogą wziąć udział w szkoleniach z zakresu Backend, Frontend oraz Quality Assurance: Java 11, Spring Boot 2, Hibernate, Maven/Gradle, Docker, Create React App, TypeScript, Jest, Testing-Library, Spock, Groovy. Najlepsi zdobywają nagrody pieniężne o łącznej puli 30 tys. zł. Laureaci I miejsca otrzymują kwotę 15 tys. zł, II miejsca – 10 tys. zł a III – 5 tys. zł.

Tekst: Ewa Jankiewicz/ rzecznik prasowy WAT

red. PZ

autor zdjęć: archiwum Macieja Parapury

dodaj komentarz

komentarze


Sandhurst: końcowe odliczanie
 
Głos z katyńskich mogił
Szpej na miarę potrzeb
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Ramię w ramię z aliantami
Zbrodnia made in ZSRS
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Mundury w linii... produkcyjnej
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Strażacy ruszają do akcji
Sprawa katyńska à la española
Wojna w świętym mieście, epilog
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Rakiety dla Jastrzębi
Prawda o zbrodni katyńskiej
Charge of Dragon
Szarża „Dragona”
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Wojna w świętym mieście, część druga
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Święto stołecznego garnizonu
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Kolejne FlyEle dla wojska
Odstraszanie i obrona
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Front przy biurku
Na straży wschodniej flanki NATO
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Kadisz za bohaterów
NATO na północnym szlaku
Optyka dla żołnierzy
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Barwy walki
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ocalały z transportu do Katynia
Wojna w świętym mieście, część trzecia
NATO on Northern Track
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
SOR w Legionowie
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
V Korpus z nowym dowódcą
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przygotowania czas zacząć
Zachować właściwą kolejność działań
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Rozpoznać, strzelić, zniknąć

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO