moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

WAT wyróżniony tytułem „Uczelnia w Chmurze Microsoft”

Wojskowa Akademia Techniczna dołączyła do grona „Uczelni w Chmurze Microsoft”. Prestiżowy tytuł przyznawany jest szkołom wyższym, które w sposób modelowy adaptują i wykorzystują nowoczesne narzędzia informatyczne w swojej działalności edukacyjnej, administracyjnej i badawczej.

„Nasza Uczelnia od lat korzysta z najnowocześniejszych technologii informatycznych. Zdaliśmy egzamin w trudnym czasie pandemii. Zastosowanie i optymalne wykorzystanie innowacyjnych narzędzi cyfrowych pozwoliło nam na szybkie i sprawne zorganizowanie nauki i pracy w trybie zdalnym. Oczywiście zamierzamy wciąż się rozwijać w tym kierunku, dlatego na pewno będziemy wdrażać kolejne rozwiązania informatyczne Microsoft do wsparcia naszej działalności naukowej, dydaktycznej i administracyjnej” – powiedział rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak podczas spotkania z przedstawicielami firmy.

W spotkaniu ze strony WAT uczestniczyli również prorektor ds. rozwoju płk dr hab. inż. Jacek Świderski i kierownik Działu Informatyki ppłk mgr inż. Marcin Dąbkiewicz. Firmę Microsoft reprezentowali: dyrektor Rynku Edukacyjnego Microsoft Polska Cecylia Szymańska i opiekun Kluczowych Klientów Edukacyjnych Kacper Zubrzycki.

Przyznane miano „Uczelni w Chmurze” to wyraz uznania dla WAT za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych i rozwijanie w tym zakresie kompetencji wykładowców, pracowników administracyjnych i studentów, m.in. poprzez organizowanie szkoleń dotyczących innowacyjnych rozwiązań.

„WAT znakomicie rozumie i ciągle inwestuje w bezpieczną, nowoczesną i wydajną infrastrukturę informatyczną, wspierającą pracę naszej Akademii we wszystkich jej wymiarach. Jestem przekonany, że dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Microsoft, Wojskowa Akademia Techniczna, tak jak najlepsze uczelnie w naszym kraju, będzie bardziej nowoczesna i przyjazna dla naszych studentów oraz stanie się jeszcze lepszym środowiskiem do realizacji najnowocześniejszych badań i wdrożeń naszych rozwiązań technologicznych” – podkreślił płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak.

„Uczelnia w Chmurze” to projekt skierowany również do studentów. To oni stają dzisiaj przed bardzo dużym wyzwaniem, jakim jest ciągle zmieniający się i coraz bardziej cyfrowy rynek pracy. „Chcemy, żeby już w murach uczelni, studenci mogli wspólnie z wykładowcami uczyć się tego, w jaki sposób najbardziej efektywnie wykorzystywać technologię do codziennych zadań. Projekt jest także szansą dla kadry uczelnianej, która może poszerzać swoje horyzonty, wymieniać doświadczenia z kolegami z innych placówek oraz uczyć się zupełnie nowych rzeczy” – mówi dyrektor Cecylia Szymańska.

W Wojskowej Akademii Technicznej z rozwiązań chmurowych korzystają aktualnie wszyscy studenci i doktoranci WAT oraz zdecydowana większość pracowników (96 proc.). Podstawową platformą wzajemnej komunikacji staje się Microsoft Teams – program, który Akademia wdrożyła jeszcze przed pandemią. Uczelnia korzysta również z takich usług jak: Microsoft 365, Azure, OneNote, Forms, Exchange Online, Sharepoint Online, Stream, OneDrive, PowerApps Forms czy OneDrive.

Oferta Microsoft zapewnia kompleksowość rozwiązań, możliwość centralnego zarządzania i bezpieczeństwo. „To szereg korzyści, takich jak: sprawne procesy administracyjne i edukacyjne, możliwość prowadzenia nauki zdalnej i hybrydowej, dostęp do najwyższej klasy rozwiązań technologicznych pozwalających prowadzić badania naukowe, dostęp do oprogramowania dla pracowników i studentów, również do użytku prywatnego, a także rozwój ich kompetencji cyfrowych na różnych poziomach zaawansowania. To również najwyższe standardy ochrony danych wrażliwych, oszczędność kosztów IT oraz lepsza organizacja danych pochodzących z różnych źródeł” – podsumowuje ppłk Marcin Dąbkiewicz, kierownik Działu Informatyki WAT.

Wdrażając rozwiązania chmurowe Microsoft, Wojskowa Akademia Techniczna dołączyła do grona takich uczelni jak Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Łódzka, Szkoła Główna Handlowa i Akademia Leona Koźmińskiego.

Tekst: Ewa Jankiewicz/ rzecznik prasowy WAT

red. PZ

autor zdjęć: Sebastian Jurek

dodaj komentarz

komentarze


Mundury w linii... produkcyjnej
 
Kolejne FlyEle dla wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Szarża „Dragona”
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Rakiety dla Jastrzębi
Ocalały z transportu do Katynia
Szpej na miarę potrzeb
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Ramię w ramię z aliantami
Wojna w świętym mieście, epilog
Zmiany w dodatkach stażowych
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Przygotowania czas zacząć
Wojna w świętym mieście, część druga
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Prawda o zbrodni katyńskiej
Strażacy ruszają do akcji
Sprawa katyńska à la española
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Głos z katyńskich mogił
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Święto stołecznego garnizonu
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
SOR w Legionowie
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
NATO na północnym szlaku
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
NATO on Northern Track
Front przy biurku
Zbrodnia made in ZSRS
Na straży wschodniej flanki NATO
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Optyka dla żołnierzy
V Korpus z nowym dowódcą
Odstraszanie i obrona
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Sandhurst: końcowe odliczanie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Charge of Dragon
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Kadisz za bohaterów
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Barwy walki
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
25 lat w NATO – serwis specjalny
Zachować właściwą kolejność działań

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO